خواندنی ها

کارتن صادراتی

بسته بندی صادراتی

کارتن صادراتی برای انواع محصولات که قرار است به خارج از کشور صادر گردند استفاده میشود. این کارتنها ویژگی های مفیدی نسبت به کارتنهای معمولی دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

کارتن

کارتن صادراتی به یکی از پررفدارترین بسته بندی محصولات برای انواع کالاها در نظر تولیدکنندگان قرار گرفته است. امروزه کارتن و جعبه های کارتنی به پرکاربردترین بسته بندی ها تبدیل شده اند و تولیدکنندگان زیادی خواستار چنین بسته بندی هایی برای محصولاتشان میباشند این امر به دلیل ویژگی هایی است که کارتن را نسبت به سایر بسته بندی ها متمایز کرده است.

بیشترین سفارشات کارتن های صادراتی برای میوه و صیفی جات و خشکبار استفاده می گردد اگر چه محصولات دیگر نیز در این نوع بسته بندی ها دیده میشوند. این نوع کارتن ها با قابلیت های فراوان، در زیبایی های ظاهری که به پک کالا میدهند در جلب نظر مشتریان داخلی و صادراتی به خوبی عمل کرده اند.

کارتن صادراتی

بسته بندی صادراتی

فرق های کارتن های صادراتی با کارتن معمولی در نوع چاپ و ترکیب لایه های ورق کارتن آنهاست که در این قسمت به چاپ می پردازیم. چاپی که در کارتن های صادراتی استفاده میشود چاپ افست همراه با فرآیند لمینت میباشد که در ادامه این فرآیند را توضیح میدهیم.

فرآیند لمینت در چاپ افست قابل درج میباشد. در این نوع چاپ ابتدا طرح اولیه طراحی میگردد و یک نمای سه بعدی برای آن در نظر گرفته میشود که برای اعمال کردن بر روی جعبه میباشد بعد از تائید مشتری ار نوع رنگ و طراحی تولید شده، کارتن موردنظر به چاپخانه فرستاده میشود و پس از چاپ یک پوستر به دست می آید که توسط چسب بر روی کارتن چسبانده میشود. کارتن نهایی یک کارتن لمینت شده است که با توجه به نیاز مشتری به خدمات چاپ همانند: سلفون، طلاکوب دار کردن، برجسته سازی، یووی و غیره عملیات آن انجام می پذیرد. این جعبه ها از نظر شکل ظاهری بسیار جذاب بوده و از شفافیت و وضوح تصاویر برخوردارند.

اهداف بسته بندی صادراتی

بسته بندی های صادراتی اهداف متعددی را به دنبال دارند که در ادامه مطالب به آنها اشاره خواهیم کرد.

  1. حفاظا فیزیکی: هدف اصلی بسته بدی محافظت از محتویات درونی کالا میباشد. یک بسته بندی مناسب می بایست کالا را از صدمات خارجی مصون نگه دارد و کیفیت را دستخوش تغییرات نکند تا محصول سالم به دست مشتری برسد.
  2. تسریع در حمل و نقل: بسته بندی کردن محصولات در جابجایی و حمل و نقل کالاها تاثیر زیادی دارد. داشتن پک برای انواع محصولات باعث سرعت بخشیدن در جابجایی شده و به آن نظم می بخشند.
  3. انتقال اطلاعات: بسته بندی باید به گونه ای طراحی شود که اطلاعاتی همچون: تاریخ تولید، انقضا، نحوه مصرف، شرکت تولید کننده، مواد تشکیل دهنده و غیره بر روی آن درج شده باشد که فرد بدون نیاز به فرد دیگر با خواندن چنین توضیحاتی از سالم بودن محصول درونی مطلع شود.
  4. بازاریابی و فروش:ظاهر جذاب یکی ار عوامل تاثیرگذار در فروش میباشد . این بسته بندی است که در وهله اول توجه مشتری را به خود جلب میکند پس زیباتر بودن بست بندی در ترغیب شدن خریدار بری تهیه محصول بسیار موثر است.

لزوم علائم روی بسته بندی صادراتی

اکثر کالاهایی که قرار است به کشورهای دیگر صادر گردند و علائمی را بروی بسته بندی هایشان دارند، این علائم یک زبان مشترک میان ملت هاست. بودن چنین علائمی به دقت کارگران در هنگام جابجابی کمک کرده که میتوانند به محتوای بسته پی ببرند و. باعث میشود محصول بدون هیچ گونه آسیبی به مقصد برس. همانطور که در تصویر میبینید هر یک از تصاویر رابه ترتیب توضیح میدهیم.

علامت های استاندارد
  1. این علامت به معنای شکستنی بودن محتویات درونی پک میباشد که کالای داخلی خاصیت شکنندگی دارد و در حمل آن باید دقت لازم را داشت.
  2. این تصویر به معنای آن است که این نوع از بسته بندی قابل بازیاف است و بعد از مصرف به چرخه بازیافت باز میگردد و این پیام را به مصرف کننده میرساند که آنرا درون سطل بازیافت بیندازد.
  3. داشتن دو فلش رو به بالا بر روی بسته بندی های صادراتی نشان دهنده آن است که بسته از چه جهتی باید رو به بالا قرار گیرد تا دچار آسیب نشود.
  4. درج علامت چتر بر روی کارتن به معنای آن است که محصول و بسته بندی آن باید به دور از رطوبت و محیط های مرطوب قرار بگیرند تا محتویات درونی پک سالم و بدون خرابی به دست مشتری برسد
نتیجه

در این مقاله درباره ویژگی های یک بسته بندی مناسب برای صادرات اطلاعاتی دریافت کردی. میدانید که نکاه و نگرش به بسته بندی های صادرتی با بسته بندی های داخلی متفاوت است. این نوع بسته بندی ها از آنجایی که صادر میگردند، به عنوان نماد کشور صادر کننده نمایان میشوند به همین علت باید در کیفیت و جذابیت آن نهایت دقت صرف شود.

کارتن آوین در کنار تیمی فعال و جوان و با در اختیار داشتن ماشین آلات و تجهیزات مدرن در زمینه چاپ و بسته بندی بهترین کارتنهای صادراتی را تولید مینماید. حالا اگر تولیدکننده فعال در زمینه صادرات میباشید و سهم انبوهی از محصولات شما صادر میگردد، میتوانید با کسب مشاوره رایگان با واحد فروش آوین پک در بخش (تماس با ما) ارتباط حاصل کرده و برای ثبت سفارشات خود اقدام نمایید.

[ثبت امتیاز]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *