جعبه و کارتن پرتقال

جعبه و کارتن پرتقال

جعبه و کارتن پرتقال برای بسته بندی این میوه وعرضه آن به بازار ضروری میباشد. پرتقال میوه ای سرشار از ویتامین سی است که طرفداران بسیاری دارد در ادامه درباره بسته بندی پرتقال و مرکبات ،انواع کارتن و چاپ روی جعبه پرتقال توضیحات مختصری می دهیم.

کارتن پرتقال و نارنگی

جعبه و کارتن پرتقال و نارنگی از کارتن سه لایه و پنج لایه استفاده می شود این کارتن ها به دلیل چند لایه بودنشان ضخامت خوبی داشته و تحمل وزن پرتقال و نارنگی را دارند برای تولید این جعبه ها طرح ها و مدل های زیادی وجود دارد که بیشترین نمونه تولیدی این جعبه ها شامل مدل تلسکوپی که از دو قسمت زیره و رویه تشکیل شده، مدل چهاردرب و نمونه سبدی می باشد. انتخاب هر یک از این نمونه ها بنابر نظر و سلیقه ی مشتری انجام می شود.

بیشتر بدانید: کارتن و جعبه میوه و صیفی جات

بسته بندی همیشه و در تمام کشورها دارای اهمیت می باشد زیرا اولین نکته ای که در خرید دیده میشود بسته بندی محصول است که هر چقدر زیباتر و جذابتر باشد مشتریان بیشتری را به خود جلب می کند پس اگر تولیدکننده و یا فروشنده پرتقال و مرکبات هستید و میخواهید فروش بیشتری داشته باشید در انتخاب بسته بندی مناسب دقت بیشتری کنید.

کارتن بسته بندی لیمو و گریپ فروت

جعبه های لیمو و گریپ فروت نیز از ورق کارتنی ۳ لایه و ۵ لایه تولید می شوند که اندازه و ابعاد این جعبه ها بسته به مقدار میوه ای دارد که مشتری می خواهد درون جعبه قرار بدهد البته معمولا وزن مناسب بسته بندی های مرکبات حدود ۵ تا ۱۰ کیلو گرم می باشد.

بیشتر بدانید: خرید کارتن بسته بندی میوه های صادراتی

در بسته بندی لیمو وگریپ فروت باید میوه ها طوری چیده شوند که هوا از بین آنها عبورکند زیرا عدم عبور هوا سبب فاسد شدن مرکبات می شود برای بسته بندی پرتقال، نارنگی، لیمو و گریپ فروت جعبه های سبدی گزینه مناسبی هستند به دلیل اینکه چیدمان میوه در این پک ها به صورتی است که مرکبات کمترین آسیب را می بینند.

چاپ بسته بندی های پرتقال و نارنگی

چاپ در بسته بندی مرکبات گزینه ی مهمی می باشد زیرا عرضه میوه در جعبه هایی که نام برند و لوگوی تولیدکننده را داشته باشند به معروف شدن آن برند و باقی ماندنش در ذهن مشتری کمک زیادی می کند. چاپ بر روی جعبه های پرتقال به دوصورت فلکسو و افست انجام میگردد.

بیشتر بدانید: کارتن میوه صادراتی

چاپ فلکسو از یک یا دورنگ تشکیل می شود و بصورت مستقیم بر روی کارتن های بسته بندی مرکبات اعمال میگردد.

چاپ افست متشکل از چند رنگ است و نمی توان آن را بطور مستقیم بر روی کارتن ها انجام داد بنابراین این چاپ بر روی مقوا اعمال شده و سپس این مقوای چاپ شده که آن را پوستر می نامند توسط دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بر روی کارتن ها چسبانده می شود که به این فرآیند لمینت می گویند.

چاپ افست دارای چهار رنگ اصلی می باشد که در چاپ گاهی از رنگ های دیگر نیز استفاده می گردد. این نوع چاپ، کارتن های پرتقال را جذابتر می کند و بیشتر برای کارتن های صادراتی پرتقال و مرکبات مورد استفاده قرار می گیرد تا برای عرضه به کشورهای دیگر بسته بندی ها شکیل تر باشند.

در تولید کارتن های صادراتی پرتقال باید از ورق های ضد رطوبت استفاده کرد زیرا مرکبات در طول مسیر صادرات در سردخانه نگهداری می شوند و بسته بندی مرکبات باید به نحوی باشد که نم و رطوبت از جعبه ی آنها عبور نکند و مرکبات درونشان خراب و فاسد نشود. معمولا روی کارتن های لمینتی صادرات پرتقال یک لایه سلفون می کشند تا هم شکل ظاهری آنها بهتر شود و هم مقاومت و ماندگاری جعبه ها نسبت به نم و رطوبت بیشتر گردد.

سوالات متداول

برای تولید بسته بندی های پرتقال و نارنگی از چه نوع کارتنی استفاده می شود؟ برای بسته بندی های مرکبات از کارتن سه لایه و پنج لایه استفاده میگردد.

چه نوع چاپی بر روی کارتن های پرتقال اعمال می شود؟ برای تولید کارتن های پرتقال چاپ فلکسو و افست بکار می رود که چاپ فلکسو بطور مستقیم بر روی کارتن ها اعمال میگردد ولی چاپ افست طی فرایند لمینت بر روی کارتن ها انجام می شود.

قیمت کارتن های پرتقال چگونه محاسبه می شود؟ قیمت کارتن های بسته بندی پرتقال و مرکبات با توجه به نوع و جنس ورق مصرفی، ابعاد و مدل جعبه، نوع چاپ و تیراژ سفارش شده محاسبه  می گردد.

کلام آخر

شرکت کارتن ساز با سالها تجربه در زمینه ی تولید جعبه و کارتن پرتقال، نارنگی، لیمو وگریپ فروت و.. توانسته جایگاه خوبی در بین فروشندگان و تولیدکنندگان مرکبات پیدا کند. تولید کارتن های لمینتی و فلکسویی داخلی و صادراتی پرتقال با بهترین نوع و جنس در این شرکت انجام می شود. اگر نیاز به تهیه جعبه های پرتقال و یا مرکبات دیگر دارید با مشاورین این شرکت تماس گرفته و با اخذ مشورت از آنها بهترین و مناسب ترین کارتن بسته بندی مناسب با محصول خود را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *