برش کارتن و مقوا

برش کارتن و مقوا *

برش کارتن و مقوا در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی با دستگاه های مختلفی انجام می شود. در این مقاله در مورد برش و کات کردن هر یک از دستگاه های ملخی، لتر پرس، بوبس، دایکات فکی، پینگ پوینتی و روتاری توضیح می دهیم؛ با ما همراه باشید.

جدول برش با دستگاه های مختلف

دستگاه های برش کارتن و مقوا دارای انواع مختلفی هستند که هر یک با کاربرد مجزایی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. بکار گیری این دستگاه ها به این جهت است که کات کردن شیت و ورق های کارتن کاملا تمیز و منظم انجام شود.

بیشتر بدانید : چاپ لیبل و موارد استفاده از آن

اسم دستگاهملخیلترپرسبوبسدایکات فکیدایکات پینگ پنگیدایکات روتاری
استفاده شده برای کارتن یا مقوامقوامقواکارتن‌و مقواکارتن‌و مقواکارتنکارتن
آخرین سایز قابل برش۲۵*۳۵۵۰*۷۰ و ۶۰*۹۰۱۰۰*۱۴۰۱۶۰*۱۱۵۲۲۰*۳۰۰۱۵۰*۲۲۰

مرتبط بخوانید : دستگاه دایکات و کاربرد های آن در برش کارتن و مقوا

برش کارتن و مقوا _*

انواع دستگاه برش کارتن و مقوا

ملخی

دستگاه ملخی کاربرد های زیادی دارد و برای مقوا در ابعاد کوچک بکار می رود. در موارد زیادی مانند چاپ، برش، طلاکوبی، شماره، پرفراژ، برجسته و غیره استفاده می شود.

لترپرس

در گذشته دستگاه لترپرس برای چاپ بکار میرفت که امروزه دیگر این کاربرد را ندارد. این دستگاه برای برجسته، طلاکوب و شماره به کار می رود که معمولا در ابعاد ۷۰*۵۰ (دو ورقی) به مصرف می رسد و در ابعاد ۶۰*۹۰ خیلی کم استفاده می‌شود.

بوبس

دستگاه بوبس با دقت و سرعت بالا برای ورق کارتنی و مقوایی استفاده می شود که قابلیت های آن نسبت به مدل دستگاه می باشد. اندازه نهایی بکار رفته در این دستگاه ۱۰۰*۱۴۰ است.

دایکات روتاری

از این دستگاه بیشتر برای کارتن در تیراژ بالا استفاده می شود. این دستگاه نیاز به پوشال گیری ندارد و سرعت بالای آن از جمله مزیت های دایکات روتاری می باشد. هزینه قالب روتاری نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر است.

دایکات فکی

این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است دارای قدرت زیادی است که تا کارتن ۷ لایه را برش می دهد و در دستگاه های دیگر کم نظیر است. دایکات فکی در سایز های مختلفی استفاده می شود که بزرگترین آن ۱۶۰*۱۱۵ است و برای خدمات برش، طلاکوب و برجسته سازی نیز بکار می رود.

دایکات پینگ پنگی

این دستگاه سرعت و دقت بالایی ندارد و بیشتر برای ورق کارتنی در ابعاد بزرگ به کار می رود.

برش لیزری کارتن

برش لیزری که بر روی کارتن و مقوا انجام می شود دارای قیمت زیادی است و مطمئنا در تیراژ بالا از آن استفاده نمی‌شود. به همین علت بیشتر برای نمونه کار در مقوا به کار میرود. این برش بسیار دقیق و تقریبا بدون ضایعات اضافی است.

بیشتر بدانید : کلیشه چاپ چیست و چه کاربردی دارد؟

کلام آخر

همیشه گفته می شود برای بهره گیری از بهترین خدمات با مراجعه به کارتن سازی های معتبر با خیالی آسوده جعبه و کارتن مد نظر را ثبت سفارش و تولید کنید. تمیز بودن برش حتی در موارد دیگری مانند پارچه و غیره زیبایی و جذاب بودن را تضمین می کند.

دانستنی ها : کارتن سازی در کرج در طی سال ها چه رشدی داشته است و علت آن چیست؟

در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی داشتن دستگاه های مجهز و مدرن سبب ساخت جعبه کارتن با برش های دقیق و منظم می شود. کارتن ساز با بروز کردن دستگاه های خود به صورت مداوم سعی در ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برش کارتن و مقوا مناسب بسته بندی با شماره های درج شده در صفحه ی تماس با ما سایت کارتن ساز تماس بگیرید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *