کارتن لمینتی | بسته بندی مناسب برای صادرات

کارتن لمینتی

کارتن لمینتی یکی از بسته بندی هایی است که در بیشتر موارد برای بسته بندی های صادراتی استفاده میشود زیرا این نوع کارتنها با چاپی که بر رویشان درج میگردد در جذابیت و زیبایی کارتن و محصول درون آن نقش بسزایی دارند.

کارتن لمینتی صادراتی

کارتن لمینتی به علت اینکه باعث زیباتر به نظر رسیدن محصولات میشود در اغلب موارد در صادرات استفاده میگردد. ما در این مقاله میخواهیم درباره لمینت و نوع چاپی که در آن استفاده میشود توضیحاتی را به شما ارائه دهیم که پیشنهاد میکنم با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

کارتن لمینتی در فروش و بازاریابی محصولات و کالاها نیز نقش دارد و به گونه ای که اگر دو کارتن صادراتی را یکی با چاپ فلکسو و دیگری لمینتی مقایسه کنید، می بینید که در جلب نظر مشتریان کارتن لمینتی بهتر عمل میکند.

لمینت چیست؟

امروزه لمینت به نوعی چاپ اطلاق میشود اما باید بدانید که لمینت یک نوع چاپ نیست بلکه فرآیندی است که در ادامه چاپ انجام میگیرد. چاپ در سه نوع تعریف شده است چاپ سیلک، فلکسو و افست که لمینت تکمیل کننده چاپ افست میباشد.

چاپ افست دارای یک سری مزایا است که لمینت یکی از آنهاست. در چاپ افست فرآیندی که به آن لمینت میگویند این گونه شکل میگیرد که طرح تائید شده توسط مشتری با توجه به رنگ و طرحی که دارد بر روی یک کاغذ چاپ میشود که همانند یک پوستر در می آید. بعد از چاپ پوستر آنرا روی ورق مدنظر می چسبانند که در نهایت بعد از برش و دایکات کارتن موردنظر را کارتن لمینتی می گویند.

بیشتر بدانید: کارتن صادراتی + انواع مدل و مزایا

بنابراین چاپی که در پی آن فرآیند لمینت انجام میگیرد چاپ افست نام دارد. در ادامه فرآیند لمینت خدمات دیگری همانند: سلفون، یووی، طلاکوبی و برجسته سازی نوشته ها و غیره باعث شده است که این چاپ به یکی از پرطرفدارترین نوع در میان تولیدکنندگان صادراتی تبدیل گردد. کارتن لمینتی در انواع ۳لایه، ۵ لایه و ۷ لایه تولید میگردد ک علاوه بر کیفیت و مقاومتی که دارد شکل ظاهری شکیل تری نیز به کارتن مورنظر میدهد.

قیمت کارتن لمینتی

نحوه محاسبه کارتن به عواملی همانند: ابعاد (طول*عرض*ارتفاع)، تیراژ، نوع چاپ، تعداد رنگ، نوع ورق و غیره بستگی دارد. کارتن لمینتی به دلیل نداشتن محدودیت در رنگ و شفافیت تصاویر و دیگر خدمات آن، قیمت بیشتری نسبت به سایر کارتنها دارد اما به خاطر داشته باشید که هر گرانی بی علت نیست. این کارتنها با کیفیت و شکل ظاهی زیبایی که دارند فروش بالای محصولات شما را تضمین میکنند و باعث شناخته شدن برند شما در بازارهای خارجی میشوند.

تفاوت کارتن لمینتی و معمولی؟

تفاوت کارتن لمینتی و معمولی در نحوه تولید آنهاست. به گونه ای که در مراحل تولید کارتن لمینتی ابتدا طرح موردنظر توسط دستگاه چاپ افست چاپ میگردد و بعد از آن پوستر به دست آمده بر روی ورق کارتنی چسبانده میشود، پس از چسباندن پوستر توسط دستگاه و بعد از خشک شدن آن، ورق موردنظر از طریق دستگاه برش و کات، برش خورده و کارتن موردنظر حاصل میگردد اما کارتن معمولی دیگر فرآیند چاپ افست را نداشته و طرح موردنظر به همراه برش و کات توسط دستگاه فلکسو انجام میگیرد به گونه ای که طرح و رنگ توسط کلیشه بر روی کارتن درج گشته و بعد از چاپ، وارد مرحله برش میشود که در نهایت کارتن تولید میگردد.

درباره ما

شرکت کارتن سازی کارتن ساز و جعبه ساز، با در اختیار داشتن تیم متبحر و خلاق در زمینه تولید، طراحی و فروش توانسته است بهترین و با کیفیت ترین بسته بندی ها را برای محصولات متفاوت داخلی و صادراتی تولید نماید. شما عزیزان و تولیدکنندگان محترم میتوانید با کسب مشاوره رایگان از واحد فروش این شرکت در بخش (تماس با ما) با کارسناشان این حوزه تماس حاصل نمایید.

۴.۶/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *