ورق کارتن ۲ لایه (سینگل فیس)

ورق کارتن 2 لایه

ورق کارتن ۲ لایه (سینگل فیس) در ساخت جعبه های لمینتی کاربرد بسیاری دارد، همچنین به صورت رول و ورق های شیت هم تولید و بکار می رود. در این مقاله به بررسی ساختار ورق کارتن دو لایه و کاربرد آن می پردازیم.

ورق کارتن ۲ لایه چیست؟

ورق کارتن دو لایه یا سینگل فیس ممکن است در ابتدا نامی ناآشنا به نظر بیاید اما با توجه به دامنه‌ی کاربرد آن، همه‌ی ما روزانه با این نوع جعبه سر و کار داریم. این کارتن از ورق دو لایه ای شامل یک لاینر (سطح مسطح) و یک فلوت (لایه کنگره دار) تشکیل شده است.

در کارتن دولایه به علت داشتن لایه فلوت در سطح بیرونی حتما خدمات لمینت بر روی آن انجام می شود و بعد به شکل جعبه کارتن ارائه می گردد. تمام کالاهای نسبتا سبک را می توان با کارتن لمینتی بسته بندی کرد و حدودا برای محصول تا وزن ۲ کیلوگرم مناسب می باشد.

انواع ترکیب ورق ۲ لایه

فلوت کارتن در ارتفاع موج های کنگره ای گوناگون به انواع مختلف A, B, C, E, F دسته بندی میشوند. این دو لایه (لاینر و فلوت) از جنس های(متریال) مختلفی مانند کرافت، ایرانی، تست و … می باشند. فلوتها و لاینرها بر حسب ویژگی هایی که دارند دارای قیمت های مختلفی هستند و استفاده از آنها در ترکیب جعبه بسته بندی ملزم به مشخص کردن محل به کار گیری آن است.

جدول ترکیبات مختلفی که در سینگل فیس به کار می رود را میتوانید در پایین ببینید. این ترکیبات قابل تغییر هستند و بهترین تشخیص تغییرات میتواند از سمت شرکت های کارتن سازی و جعبه سازی اعمال شود اگر دارای تجربیات مناسب باشند.

جنس لاینرجنس فلوت
کرافتفلوت
کرافتایرانی
تستفلوت
تستایرانی
ایرانیفلوت
ایرانیایرانی

کاربرد ورق ۲ لایه

امروزه از ورق دو لایه در ساخت بسیاری از جعبه های لمینتی در مصارف مختلف استفاده می شود و در واقع یکی از کاربردهای اصلی ورق دو لایه در تولید جعبه کارتن است. با توجه به نوع استفاده از جعبه میتوان گرماژ های مختلفی تعیین کرد که در گرماژهای بالاتر بر مقاومت کارتن افزوده میشود.

بیشتر بخوانید : مفهوم گرماژ و کاربرد گرماژهای مختلف

از دیگر کاربردهای این ورق در بستر مرغداری میباشد که امروزه بسیاری از شرکت های پرورش مرغ و جوجه از این کارتن بهره میبرند.

یکی دیگر کاربردهای این ورق کارتنی، به عنوان ضربه گیر و نگهدارنده بین محصولات استفاده میشود.

بسته بندی کالا با کارتن دولایه

از جمله کالاهایی که برای بسته بندی آن از جعبه کارتن ۲ لایه استفاده میکنند عبارتند از:

وسایل الکتریکی، لوازم برقی، قطعات دیجیتالی و …

پک محصولات شکستنی مانند ظروف آشپزخانه

جعبه محصولات مصرفی همچون لوازم پزشکی، بهداشتی و آرایشی

رول سینگل فیس برای مرغ داری

در گذشته برای بستر مرغداری پوششی که درنظر گرفته می شد از خاک اره یا پوشال بود که امروزه به منظور جلوگیری از آلودگی، اتلاف وقت، مشکلات تنفسی در نتیجه استفاده از مواد نامناسب برای سطح مرغداری و بهبود شرایط بهداشتی، از رول دو لایه (سینگل فیس) استفاده می کنند.

ترکیبی که برای این مصارف در نظر گرفته شده است از نوع بازیافتی-بازیافتی می باشد که از نظر قیمت هم مقرون به صرفه است. به طور کلی استفاده از این ترکیب برای کالاهای مصرفی و بسته بندی توصیه نمی شود اما انتخاب خوبی برای اینگونه مصارف است.

ضربه گیر و جداکننده کالا و محصولات در بسته بندی

از شیت سینگل فیس برای محافظ اکثر کالاها مثل اجسام شکستنی، الکترونیکی و یا در انواع بسته بندی قطعات صنعتی یا مکانیکی و بردهای حساس به منظور جلوگیری از ضربه و آسیب، به صورت جداکننده در مابین محصولات استفاده می شود.

رول ۲ لایه

ورق های سینگل فیس به دلیل ساختار دولایه ای که دارند، تنها ورق کارتنی هستند که به صورت رول هم عرضه میشوند. لایه فلوت به علت انعطافی که ایجاد می کند در هنگام رول کردن ورق مانع از شکسته شدن سطح لاینر شده و به آسانی باعث رول شدن آن می شود. سایر ورق های کارتنی همچون ۳ لایه، پنج لایه و ۷ لایه فقط به شکل شیت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

ابعاد استاندارد ورق و رول سینگل

ابعاد رول سینگل فیس با عرض یکسان و طول انتخابی می باشد، به این شکل که در عرض های مشخصی تولید می شوند و با توجه به اندازه طول درخواستی، رول برش میخورد. اما در‌صورت سفارش با عرض خیلی بزرگ یا متفاوت ممکن است خیلی مقرون به صرفه نباشد.

ورق شیت های سینگل فیس با ابعادی به عرض ۶۰ در طول های ۸۰ و ۹۰، عرض ۷۰ درطول های ۸۰، ۹۰، ۱۰۰،۱۲۰، عرض ۸۰ با طول های ۱۰۰، ۱۲۰ و عرض ۱۰۰ در ۱۲۰ می باشد که بیشترین کاربرد را دارند.

ورق شیت ۲ لایه

ورق های ۲ لایه به جهت صرفه اقتصادی، متقاضیان زیادی در صنعت جعبه سازی دارند. درکارتن ۲‌لایه، طرح و رنگ پوستر برای ورق لمینت شده با توجه به انتخاب شخص به شکل افست بر روی مقوا چاپ شده و بر روی شیت موردنظر قرار میگیرد. به دلیل داشتن لایه فلوت برای چاپ بر روی ورق دو لایه نمی توان از فلکسو استفاده کرد.

از چاپ افست به دلیل تنوع رنگ و کیفیت بالا، تنها بر روی کاغذ و مقوا صورت میگیرد و هزینه ی بیشتری به نسبت افست دارد.

قیمت و خرید کارتن ۲ لایه

فروش کارتن سینگل فیس به عواملی مانند اندازه، نوع لایه، میزان چاپ، خدمات چاپ و تیراژ بستگی دارد. کارتن های ۲ لا نسبت به ‌کارتن سه لا لمینتی، قیمت مناسب تر و طرفداران زیادی دارد.

هزینه محاسباتی رول و شیت سینگ هم بستگی به ابعاد(عرض و طول) و همچنین ترکیبات آن دارد و به دلیل نوسانات بازار برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت لطفا تماس حاصل نمایید.

گروه تولیدی کارتن‌ساز با ارائه راهکارهای نوین، شرایطی را فراهم کرده است که با ثبت سفارش آسان، بهترین نوع بسته بندی جعبه کارتن، رول و شیت را برای کالا و محصولات خود تهیه کنید. برای مشاوره و ثبت سفارش به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *