کارتن انار و بسته بندی متفاوت صادراتی همراه منقسم

کارتن انار لمینتی

کارتن انار و بسته بندی متفاوت صادراتی و تولید انار امروزه با یکدیگر هم مسیر شده اند، زیرا ۹۰ درصد انار تولید شده‌ی کشور به مناطق دیگر و کشورهای اروپایی ارسال می گردد، مابقی آن به صورت داخلی مورد استفاده قرار می گیرد که برای بسته بندی به جز موارد پلاستیکی مانند نایلون و سبد از جعبه و کارتن نیز بهره می برند.

کارتن انار

کارتن انار یک نیاز برای بسته بندی، جابجایی و سالم ماندن این میوه لذیذ و مفید از هرگونه آلودگی است. قبل از اینکه به بسته بندی میوه‌ی خوش رنگ و پر آب انار برسیم کمی از خاصیت فراوان آن به شما بگوییم!

 • سرشار از ویتامین C، فیبر، پتاسیم و فولات
 • کاهش التهاب و بهبود عملکرد دستگاه گوارش بدن
 • به دلیل آتنی اکسیدان بالا عملکرد کبد را بهبود می بخشد
 • کاهش چربی
 • پوست را شاداب و درخشان می کند

و غیره

انار میوه ای ست که به صورت بومی در شهرهای ساوه، سمنان، شیراز، جیرفت، یزد، کرمان، کاشان، قزوین، آذربایجان شرقی، اهواز به بار می نشیند و تقاضای بالای آن سبب شد تا کشاورزان به این فکر بیوفتن که برای ارسال و جابجایی آنها از کارتن بسته بندی استفاده کنند، زیرا کارتن به دلیل ساختار مقوایی که دارد بافت پوسته ی میوه ی انار، درون این نوع بسته بندی کمتر آسیب می بیند.

هم چنین مانند میوه های صادراتی دیگر این میوه مورد استقبال مصرف کنندگان و تاجران کشورهای اروپایی و آسیایی مانند آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا و کره جنوبی، ژاپن، پاکستان و آذربایجان قرار گرفت، سالانه حدود ۱۵۰ هزار تن انار از کشور ایران صادر می شود که این عدد نشان دهنده ی نیاز این میوه ها به کارتن بسته بندی و یا یک مدل صادراتی مناسب برای ارسال می باشند. در نتیجه کارخانه کارتن سازی راه حلی برای انواع بسته بندی این میوه ی صادراتی خوش رنگ به کشاورزان، فروشندگان و صادرکنندگان ارائه داده است. آنها می توانند بنابر سلیقه و نیازشان هر مدل بسته بندی با طرح دلخواه خود سفارش دهند تا تولید و چاپ گردد.

جعبه کارتن گلابی و انواع بسته بندی مقوایی آن

در ضمن در زبان انگلیسی به میوه انار Pomegranate می گویند ولی به دلیل آنکه این میوه شهرت جهانی خود را در بحث طعم و خواص ویژه ثابت کرده است شاید برایتان جالب باشد اما آنرا به اسم Anar  نیز به راحتی می شناسند و هنگامیکه کلمه ی انار را با زبان نوشتاری انگلیسی جست و جو میکنید توضیحاتی درباره ی انار و ریشه پارسی آن و کشور ایران مشاهده می کنید. تا اینجا میتوان پی برد انار چرا محبوبیت دارد و چگونه این امر باعث افزایش تقاضا و نیازش به بسته بندی شد.

کارتن انار زیره رویه

مدل های بسته بندی کارتنی انار

انواع مدل های کارتن بسته بندی انار از تعداد و چیدمان تک تا دو ریفه و دانه ای آن تولید می شود که با نام های گوناگونی این نوع بسته بندی را می شناسند.

 • کارتن تک رج
 • کارتن دو رج یا دو ردیفه
 • کارتن سبدی
 • کارتن چهار درب
 • کارتن انار فانتزی یا صادراتی

کارتن تک رج یا تک ردیفه، بسته بندی مقوایی با برش دایکاتی و از جنس مقوایی کرافت به صورت ۳ لایه و ۵ لایه با چاپ لمینتی تولید می گردد که برای دو رج یا دو ردیفه آن یک جدا کننده یا منقسم بین ردیف ها می گذارند تا میوه های انار بر روی هم فشار نیاورده و باعث لهیدگی بافت یکدیگر نشوند. کارتن چهار درب همان بسته بندی ساده و معمولی می باشد که می توان با چاپ مستقیم فلکسو آنها را تولید کرد و بیشتر مورد استفاده برای جابجایی های میوه ی انار در داخل کشور و مسافت کم می باشد.

کارتن انار صادراتی

مسیر تولید و چاپ این نوع کارتن بسته بندی از دیگر مدل ها متمایز می باشد زیرا در نگاه اول نشان دهنده ی فرهنگ و محصول یک کشور است پس نیازمند دقت و حساسیت بیشتری می باشد، این موضوع برای کسانی که قصد صادر کردن میوه ی انار را دارند بسیار حائز اهمیت است، تمامی مدل ها را می توان برای صادراتی در نظر گرفت اما همیشه چاپ در این نوع متفاوت تر می باشد. در اینجا دو مدل پرکاربرد آن را برای شما آورده ایم تا با کسب اطلاعات بیشتر به کسب و کار خود رونق ببخشید.

چاپ در مدل صادراتی به صورت اُفست می باشد و می توان در تعداد چیدمان دوتایی، چهارتایی و غیره آنها را تولید کرد که در صورت کم بودن تعداد و وزن پائین می توان از سینگل فیس ۲ لایه لمینت شده بهره برد زیرا نیازی به تحمل وزن بالا نمی باشد و مقوا در این حالت می تواند مقاومت کافی را از خود نشان دهد.

کارتن فانتزی انار

کارتن سازی با استفاده از انواع برش، مدل و طرح و چاپ این امکان را به تمامی صنایع برای بسته بندی محصولات خود داده است تا هر نوع جعبه ای که مدنظرشان است تولید کنند در بحث انار چند سالی است جعبه هایی را مشاهده می کنید که به شکل خوده انار برش، طراحی و چاپ شده است هر چه ابعاد این جعبه ها کوچک باشد امکان مانور بر روی ویژگی های آن بیشتر می شود البته در اندازه بزرگتر نیز این ایده پردازی ها قابل اجرا می باشد اما باید دفورمگی جعبه را نیز در نظر داشت. کارتن فانتزی انار با چاپ اُفست و روکش سلفون یا هر خدمات پس از چاپ دیگر این حس را به خریدار می دهد که انار به صورت یک تصویر زنده بر روی مقوا به نمایش گذاشته شده است.

خرید و نحوه محاسبه قیمت + نکته

برای خرید کارتن انار ابتدا باید در نظر داشته باشید که مشخصات محصول و مسیر طی شده یا مقصد کجا می باشد، سپس می توان با مشاورین، کارشناسان مربوطه در صنعت کارتن سازی از طریق اینترنت و تلفن ارتباط برقرار کرد. بعنوان مثال وزن، مقصد مورد نظر، شرایط آب و هوایی چند عوامل تاثیرگذار بر نوع انتخاب جعبه بسته بندی‌ست که می توان با دادن اطلاعات در این باره به مشاورین فروش در زمان انتخاب یک بسته بندی مناسب سرعت بخشید. قیمت تمام شده یک بسته بندی عموماً به چند شاخصه ی ثابت مانند: ابعاد، چاپ، جنس، چند لایه بودن، تیراژه و غیره بستگی دارد، پس از ارائه اطلاعات مورد نیاز، کارشناسان فروش می توانند قیمت جعبه ی بسته بندی مورد نظر شما را محاسبه کنند.

هنگامی که کارتن بسته بندی از استحکام کافی برخورادر باشد و طرح چاپی بر روی آن برای خریدار جلوه نمایی کند با در نظر گرفتن این موضوع می توان فروش بیشتر و بهتری نسبت به رقبا به وجود آورد. زیرا مقاوم بودن باعث حفظ میوه از هرگونه آسیب احتمالی شده و هم چنین طرح های جذاب چاپی بر روی هر بسته بندی چشم بیننده را برای ثانیه ای به خود خیره کند تا جایی که خریدار کنجکاو طعم و رنگ محصول داخل آن شود.

هنگام صادر کردن به دلیل ساختار مقوایی و قابل بازیافت کارتن این نوع بسته بندی در اولویت ورود به کشورهای دیگر و دوستدار محیط زیست قرار دارد. هر کشوری می داند کارتن و ضایعات کارتن از هر نظر برای اقتصاد کشورش سود آور است پس انتخاب کارتن و جعبه مقوایی برای بسته بندی یک راه حل فروش دو طرف سود است.

طراحی بر روی جعبه انار

در صنعت چاپ و بسته بندی با استفاده از تکنولوژی و دستگاه های پیشرفته چاپی می توان هر طرحی را به صورت رنگی، لمینتی و حتی سه بعدی بر روی مقوای سطح بیرونی و یا حتی داخلی یک جعبه و کارتن انجام داد. این تنوع در چاپ و طراحی می تواند همیشه برای فروشنده یک تبلیغ و برای خریدار یک محصول خاص و جذاب باشد.

سوالات متداول

 1. برای سفارش کارتن بسته بندی انار چه راههایی وجود دارد؟

راحت ترین راه این می باشد که شما نام کارتن انار را در مرورگر تلفن همراه خود سرچ کنید و نتایج جست و جو، شما را کاملا به سمت هدف و مقصد تان راهنمایی خواهد کرد.

 • آیا خدمات پس از چاپ در کارتن انار کاربرد دارد؟

بله در نوع صادراتی خصوصا تعداد تک رقمی آن این امر بسیار قابل مشاهده است.

 • در صورته دو ردیف بودن قیمت منقسم جداگانه حساب می شود یا به همان اندازه ی مقوای استفاده شده در کارتن؟

گاهاً پیش آمده است که کارتن ۵ لایه برای بسته بندی سفارش داده شده که در اینجا پیشنهاد کارشناسان فروش برای ارزان‌تر تمام شدن قیمت این می باشد، منقسم را به صورت جداگانه و در لایه ی کمتر با استفاده از مقوای بازیافتی تولید کنند تا مشتری دوبار هزینه‌ی مقوای ۵ لایه را نپردازد.

صحبت آخر

برای تولید کارتن انار باید بسته بندی را در نظر گرفت که بتواند میوه‌ی انار را در مسیرهای متفاوتی سالم، تازه و به دور از هرگونه آسیبی نگه دارد و همانطور که رعایت این مسئله برای بازار عرضه و تقاضا مهم است، انتخاب یک بسته بندی خوب از هر جهت، می تواند کمک بسیاری به فروش و سلامت این میوه بکند.

2 دیدگاه برای “کارتن انار و بسته بندی متفاوت صادراتی همراه منقسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *