کارتن انگور [ بسته بندی مقاوم و مناسب ] + چاپ لمینتی

کارتن انگور

کارتن انگور و جعبه کارتنی سبدی یکی از بهترین گزینه و مدل های بسته بندی برای بسته بندی انگور میباشد زیرا صادرات انگور یک منبع درآمدزایی برای کشورهای پرورش دهنده این میوه پرطرفدار و خوشمزه میباشد.

اهمیت بسته بندی انگور

کارتن انگور در شکل های متفاوتی به چشم میخورد که زیبایی محصول را دو چندان کرده است. انگور محصولی است که باید در جعبه و کارتن هایی بسته بندی شود تا آسیب کمتری به آن برسد زیرا سریع خراب و له می شود. بسته بندی انگور بسیار مهم است باید جعبه ای را برای انگور تولید کرد که امکان رد و بدل شدن هوا میان خوشه های انگور وجود داشته باشد.

این جابجایی هوا از له شدن انگورها جلوگیری می کند و به سالم ماندن انگورها در طول مسیر تولید تا فروش ورسیدن به دست مشتری کمک می نماید. برای بسته بندی انگور از جعبه هایی که گنجایش وزن ۵ و ۱۰ کیلویی دارند استفاده می کنند. برای بسته بندی انگور ۵ کیلویی از کارتن سه لایه و برای بسته بندی انگور ۱۰ کیلویی از کارتن ۵لایه استفاده می شود.

بیشتر بدانید: نحوه تولید کارتن در کارتن سازی

 در تولید جعبه های انگور مخصوصا انگور صادراتی به دلیل اینکه انگورها مدت زیادی در سردخانه نگهداری می شوند ازورق های ضد نم و رطوبت استفاده می کنند تا در مدت نگهداری در سردخانه رطوبت وارد کارتن ها نشده وانگورها فاسد نشوند.

طراحی و چاپ جعبه و کارتن انگور

نکته ی دیگری که در بسته بندی اهمیت دارد طراحی و چاپ روی جعبه است ولی این موضوع در مورد محصولات صادراتی اهمیت دوچندانی دارد. در صادرات انگور طرح و چاپ نیز مهم است و باید به بهترین نحو انجام شود تا بتوان در بازارهای خارجی نظر مشتریان را جلب کرد و به فروش بیشتر محصولات کمک نمود.

بیشتر بدانید: کارتن لمینتی

در عرضه محصولات به خصوص در بازار خارجی علاوه بر کیفیت محصول زیبایی و طراحی جذاب جعبه های بسته بندی نیز حائز اهمیت است . رنگ و طرح استفاده شده در جعبه های انگور باید به نحوی باشد که نظر مشتری خارجی را جلب کرده و او را به خرید ترغیب نماید.

معمولا در تولید و طراحی کارتن انگور چاپ افست به همراه فرآیند لمینت به کار می رود زیرا در این نوع چاپ از چندین رنگ استفاده می شود و این رنگ ها زیبایی خاصی به جعبه یبسته بندی انگور می دهند، از سلفون براق نیز برای روی کار لمینت که جلوه ی زیباتری به جعبه های بسته بندی می دهد بهره میگیرند که علاوه بر زیباتر شدن جعبه، ماندگاری آنرا بالاتر میبرد.

کارتن سیب | سبدی، کیبوردی و زیره رویه

انگور

انگور میوه ای شیرین و خوشمزه است و معمولا  تمام فصل ها در بازار موجود است. انگور انواع مختلف دارد وچند نوع آن مثل یاقوتی وبی دانه به خارج کشور صادر می شود. بیشتر محصول انگور کشور ما در استان قزوین تولید می شود که مهمترین شهر کشت انگور تاکستان است.

انگور از کشور ما به کشورهای همسایه مثل عراق، کشورهای عربی خلیج فارس و روسیه صادر میگردد. انگور محصولی است که به سرعت دچار لهیدگی شده، از این رو بسته بندی آن بسیار اهمیت دارد.

مدل های جعبه انگور

جعبه های انگور در اشکال و ابعاد مختلف تولید می شوند که  مدل تولید آنها بستگی به نظر مشتری و معیار های عرضه محصولات در بازار دارد. همچنین میزان وزنی که قرار است در جعبه چیده شود، مهم است. جعبه ها باید طوری طراحی و تولید شوند که در چیدمان انگورها فاصله ی بینشان حفظ شده تا انگورها بهم نچسبند و روی هم با حجم زیاد قرار نگیرند. گاهی جعبه های انگور را به صورت سبدی تولید می کنند تا هوای بیشتری در بین محصول جابجا شود وانگورها کمتر دچار لهیدگی شوند.

در گذشته بیشتر از سبدهای پلاستیکی برای بسته بندی انگور استفاده می کردند ولی امروزه با پیشرفت صنعت کارتن سازی اکثرا جعبه ها و سبدهای کارتنی برای بسته بندی به کار میرود زیرا سبدهای پلاستیکی قابل بازیافت نیستند و به محیط زیست آسیب می رسانند ولی جعبه ها ی کارتنی به محیط زیست صدمه ای وارد نمی کنند.

سوالات متداول

آیا برای بسته بندی انگور نیاز به جعبه می باشد؟

 بله، انگور محصولی است که به سرعت دچار لهیدگی می شود بنابراین برای عرضه آن به بازار نیاز به جعبه های بسته بندی می باشد.

 آیا طرح و چاپ در تولید جعبه ی انگور حائز اهمیت است؟

استفاده از طرح و چاپ مناسب در تولید جعبه انگور مهم می باشد زیرا بعد از کیفیت محصول چاپ، طرح و رنگ جعبه است که سبب جذب مشتری وفروش بیشتر در بازارهای داخلی و خارجی می شود.

قیمت جعبه انگور چگونه محاسبه می شود؟

 قیمت جعبه انگور با توجه به ابعاد جعبه، وزن محصول و نوع ورق مصرفی در تولید جعبه محاسبه می شود.

شرکت کارتن ساز

شرکت کارتن ساز با سالها تلاش و کوشش در جهت تولید کارتن وجعبه توانسته رضایت شما مشتریان عزیز را در این زمینه جلب نماید. اگر تولید کننده انگو هستید و نیاز به جعبه مناسب جهت بسته بندی محصولات خود دارید، می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش (تماس با ما) ارتباط حاصل نمایید و با استفاده از راهنمایی های آنها بهترین نوع جعبه را برای عرضه محصولات خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *