کارتن ۳ لایه؛ از ویژگی ها تا مدل های مختلف؟

کارتن 3 لایه لمینتی

کارتن ۳ لایه در ترکیب ساختار خود باعث استحکام قوی جعبه می شود؛ این نوع از کارتن های لایه دار با ویژگی های بسیار و قیمت مناسبی که دارند در بین تولیدکنندگان بسیار به کار می رود. در ادامه مقاله از قیمت تا کاربرد کارتن سه لایه صحبت می کنیم.

کارتن ۳ لایه چیست و چه کاربردی دارد؟

کارتن سه لایه همانطور که از نامش پیداست از ۳ لایه تشکیل شده است که  دو لایه ی آن از ورق لاینر یا مسطح تشکیل شده است و لایه میانی آن از لایه فلوت (کنگره دار) تشکیل شده است.

برای تولید کارتن های ۳ لایه از ورق های سه لایه استفاده می شود. برای اینکه درک کامل تری از ساختار کارتن ۳لا پیدا کنیم باید از ورق های سه لایه اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

تولید کارتن ۳ لایه

در کارتن سه‌لایه یک لایه فلوت وجود دارد،لایه‌فلوت به شکل کنگره ای است که در میان دو لایه لاینر (کرافت، تست، ایرانی و …) قرار گرفته است. فلوت کارتن تشکیل شده از نوع های (A, B, C, E, F) می باشد.

دلیل استفاده از لایه فلوت در ورق سه لایه به این علت است که نوع ساخت آن استقامت و مقاومت بیشتری در برابر ضربه یا آسیب ناشی از حمل و نقل دارد و با توجه به ساختار آن، وزن کمی دارد. به علت فضای خالی که در لایه فلوت قرار دارد تا حد زیادی مانع خروج و ورود هوای سرد و گرم است که برای مثال نگه داری محصولات در سردخانه به کار می رود. 

ترکیب ورق ۳ لایه

همانطور که گفته شد ورق ۳ لایه از دو قسمت لاینر و فلوت تشکیل شده است و جنس های مختلفی از ورق و فلوت با هم تشکیل ورق را می دهند مانند : کراف-فلوت-کرافت

بوسیله نوع های مختلف فلوت و نحوه ی ترکیب آن با لاینر، نوع های متفاوتی از کارتن های لایه دار داریم که با توجه به نگهداری و نوع محصولات و کالاها، نوع فلوت را انتخاب می کنیم. با توجه به شرایط هر محصول و کالا با گرفتن مشاوره از کارشناسان کارتن ساز، می توانید کارتن ۳ لایه مورد نیاز خود را سفارش دهید.

چاپ افست به همراه لمینت که در کارتن ها انجام می شود، زیبایی قابل توجهی در برابر جعبه های فلکسویی ایجاد می کند. با استفاده از خدمات چاپ مانند سلفون مات، سلفون براق، طلاکوبی و … جلوه کار دو چندان می شود.

کارتن 3 لایه

کاربردهای کارتن سه لایه

کارتن ۳ لایه یکی از پرکاربردترین کارتن های موجود است. به دلیل آن که در ساخت این کارتن ها از فلوت استفاده می شود استحکام و در عین حال وزن کمی دارد.

همین امر موجب شده است که در اکثر بسته بندی ها از کارتن سه‌ لا استفاده کنند. در تیراژ بالا هزینه اهمیت خود را دارد و تولیدکنندگان همیشه به دنبال جعبه و کارتنی هستتند که مقاومت خوب و در عین حال صرفه اقتصادی داشته باشد.

قیمت کارتن ۳ لایه

با توجه به نوع چاپی که برای طراحی انتخاب شود و جنس به کار رفته در لایه های کارتن، قیمت ها متفاوت خواهد بود. همچنین به عوامل دیگری مثل ابعاد، رنگ، تیراژ و.. بستگی دارد. کارتن های ۳ لایه در دو نوع کارتن لمینتی و فلکسویی تولید  میگیرد که کارتن های لمینی زیبایی بیشتری نسبت به فلکسویی دارد.                                                                       

خرید کارتن ۳‌لایه

برای ثبت سفارش کارتن های ۳ لایه ابتدا می بایست از ابعاد و حجم کالایی که درون جعبه قرار میگیرد اطلاع داشته باشید. حتی می توانید با تماس با کارشناسان فروش و در اختیار قراردادن ابعاد محصول از قیمت دقیق اطلاع پیدا کنید و پس از ثبت سفارش، روند تولید کارتن صورت میپذیرد.

قابل ذکر است خدمات چاپ، تیراژ و … هزینه جداگانه دارد. شرکت کارتن ساز با ارائه راهکارهای جدید، زیباترین و کم هزینه ترین جعبه کارتن را برای شما فراهم می کند.

می توانید برای سفارش و آشنایی از جزئیات بیشتر به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *