کارتن سه لایه ( از ویژگی ها تا مدل های مختلف کارتنهای ۳ لا)

کارتن 3 لایه لمینتی

کارتن سه لایه در ترکیب ساختار خود باعث استحکام قوی جعبه می شود؛ این نوع از کارتنهای لایه دار با ویژگی های بسیار و قیمت مناسبی که دارند در بین تولیدکنندگان بسیار به کار می رود. در ادامه مقاله از قیمت تا کاربرد کارتن سه لایه صحبت می کنیم.

کارتن سه لایه چیست و چه کاربردی دارد؟

کارتن سه لایه همانطور که از نامش پیداست از ۳ لایه تشکیل شده است که  دو لایه ی آن از ورق لاینر یا مسطح تشکیل شده است و لایه میانی آن از لایه فلوت (کنگره دار) تشکیل شده است.

برای تولید کارتنهای سه لایه از ورق های سه لایه استفاده می شود. برای اینکه درک کامل تری از ساختار کارتن۳لا پیدا کنیم باید از ورق های سه لایه اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

تولید کارتن ۳ لایه

در کارتن سه‌لایه یک لایه فلوت وجود دارد،لایه‌فلوت به شکل کنگره ای است که در میان دو لایه لاینر (کرافت، تست، ایرانی و …) قرار گرفته است. فلوت کارتن تشکیل شده از نوع های (A, B, C, E, F) می باشد.

دلیل استفاده از لایه فلوت در ورق سه لایه به این علت است که نوع ساخت آن استقامت و مقاومت بیشتری در برابر ضربه یا آسیب ناشی از حمل و نقل دارد و با توجه به ساختار آن، وزن کمی دارد. به علت فضای خالی که در لایه فلوت قرار دارد تا حد زیادی مانع خروج و ورود هوای سرد و گرم است که برای مثال نگه داری محصولات در سردخانه به کار می رود. 

ترکیب ورق ۳ لایه

همانطور که گفته شد ورق ۳ لایه از سه قسمت ورق مقوایی تشکیل شده است که در کارتنسازی آن ها را به نام فلوت و لاینر صدا می زنند. بوسیله نوع های مختلف فلوت و نحوه ی ترکیب آن با لاینر، گونه های متفاوتی از کارتنهای لایه دار داریم که با توجه به نگهداری و نوع محصولات و کالاها، نوع فلوت را انتخاب می کنیم. با توجه به شرایط هر محصول و کالا با گرفتن مشاوره از کارشناسان کارتن ساز، می توانید کارتن۳ لایه مورد نیاز خود را سفارش دهید.

چاپ افست به همراه لمینت که در کارتنها انجام میشود، زیبایی قابل توجهی در برابر جعبه های فلکسویی ایجاد می کند. با استفاده از خدمات چاپ مانند سلفون مات، سلفون براق، طلاکوبی و … جلوه کار دو چندان میشود.

کارتن 3 لایه

کاربرد

کارتن۳ لایه یکی از پرکاربردترین کارتن های موجود است. به دلیل آن که در ساخت این کارتن ها از فلوت استفاده میشود استحکام و در عین حال وزن کمی دارد.

همین امر موجب شده است که در اکثر بسته بندی ها از کارتن سه‌ لا استفاده کنند. در تیراژ بالا هزینه، اهمیت خود را دارد و تولیدکنندگان همیشه به دنبال جعبه و کارتنی‌هستند که مقاومت خوب و در عین حال صرفه اقتصادی داشته باشد.

قیمت کارتن ۳ لایه

با توجه به نوع چاپی که برای طراحی انتخاب شود و جنس به کار رفته در لایه های‌کارتن، قیمت ها تغییر خواهد کرد. همچنین قیمت محاسبه ی قیمت نهایی به عوامل دیگری مثل ابعاد، رنگ، تیراژ و.. بستگی دارد. کارتنهای ۳ لایه در دو نوع کارتن لمینتی و فلکسویی تولید میگردد که کارتن لمینتی زیبایی بیشتری نسبت به مدل فلکسویی دارد.                                                                       

خرید کارتن ۳‌لایه

برای ثبت سفارش کارتنهای ۳ لایه ابتدا می بایست از ابعاد و حجم کالایی که درون جعبه قرار میگیرد اطلاع داشته باشید. حتی میتوانید با تماس با کارشناسان فروش و در اختیار قراردادن ابعاد محصول از قیمت دقیق اطلاع پیدا کنید و پس از ثبت سفارش، روند تولید کارتن‌صورت میپذیرد.

قابل ذکر است خدمات چاپ، تیراژ و … هزینه جداگانه دارد. شرکت کارتن‌ساز با ارائه راهکارهای جدید، زیباترین و کم هزینه ترین جعبه کارتن‌را برای شما فراهم میکند.

کلام آخر

میتوانید برای سفارش و آشنایی از جزئیات بیشتر به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید. کارشناسان فروش در مجموعه کارتن سازی آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در خصوص بسته بندی از ابتدایی ترین مراحل تا زمان تحویل هستند.

۴.۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *