مقوای پشت طوسی “یک رو سفید + ۱۰۰% بازیافتی”

مقوا پشت طوسی

مقوای پشت طوسی یک نوع مقوا با انواع ضخامت و گرماژ پرکاربرد در صنعت چاپ و بسته بندی است که در گرماژ بالا استحکام کافی از خود نشان می دهد، یک راه حل بسته بندی بسیار مقرون به صرفه که به طور گسترده در بسته بندی های مختلف مانند لوازم التحریر، قطعات الکتریکی، محصولات غیر خوراکی و غیره استفاده می گردد. این مقوا از ۱۰۰% الیاف کاغذی تولید شده که به صورت رول و شیت در اختیار کارخانه کارتن سازی قرار می گیرد.

یک رو سفید و طوسی بودن آن به این دلیل است که ساخته شده از کاغذهای باطله مانند روزنامه های قدیمی و بی مصرف، مقواهای استفاده شده و انواع مشتقات کاغذی که دیگر کاربردی ندارند، به صورت خمیر کاغذی میباشد که به آن ترکیب شیمیایی اسیدی برای سفید رنگ شدن اضافه نمی کنند و کاملاً بازیافتی به حالت طبیعی در روند تولید قرار می‌گیرد.

ویژگی های مقوای پشت طوسی

  1. ضخامت و مقاومت کافی در برابر پارگی
  2. پرکاربرد در بسته بندی
  3. سازگار با محیط زیست
  4. مقرون به صرفه و ارزان قیمت به نسبت دیگر مقواها
  5. با اضافه کردن یک روکش سلفونی عایق در برابر رطوبت

جعبه و کارتن مقوای پشت طوسی

به دلیل دارا بودن ویژگی هایی که گفتیم در مدلهای گوناگونی با استفاده از این مقوا جعبه و کارتن تولید می کنند، به وسیله برش لترپرس مدل جعبه ای دو درب دارویی، زیره رویه، کیبوردی، پنجره ای طلق دار و غیره تولید و مورد استفاده تمامی صنایع نیازمند به بسته بندی کم هزینه و مقاوم قرار میگیرد.

نوع کارتنی آن بعنوان کارتن مادر برای بسته بندی جعبه های کوچک تولید شده در صنایعی هم چون الکرونیکی (لامپ، قطعات الکتریکی و …)، لوازم التحریر (انواع بسته بندی مداد، خودکار، دفتر و …) و دیگر کسب و کارها میباشد. هم چنین برای بسته بندی های کیلویی بستنی نیز از آن بهره میبرند اما به دلیل بهداشتی نبودن مورد استفاده برای مواد غذایی میباشد که یک پوشش نایلونی و یا شیشه ای بعنوان بسته بندی اولیه داشته باشند مانند بستنی که یک بسته بندی اصلی نایلونی دارد و بسته بندی با مقوای پشت طوسی ثانویه و فرعی بوده است.

مقوا پشت طوسی جعبه

چاپ پذیری و گرماژ

سمت سفید سطح صاف و یکدست مقوای پشت طوسی محلی از قبل انتخاب شده برای هرگونه چاپ طرح های گوناگون می باشد، چاپ بر روی آن توسط دستگاه چاپ افست انجام میگیرد. طرح چاپی بر روی سطح سفید براق میخورد و توانایی نمایش تا ۱۲ رنگ را به صورت چاپی با پردازش گرافیکی خوب دارد. ممکن است به دلیل منابع متغیر الیاف کاغذی هنگام تولید رنگ طوسی آن تغییر کند و کم و زیاد شود.

انواع گرماژ مقوای پشت طوسی از ۳۰۰ gsm با ضخامت ۴۵/۰ میلی متر تا ۲۵۹۷ گرم بر متر مربع به اندازه ی ۴ میلی متر می باشد که هر کدام از این گرماژ برای تولید و چاپ متعدد مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد مقوا پشت طوسی

کاربرد مقوای پشت طوسی در تمامی تجارت ها ثابت شده است برای نمونه بسته بندی اسباب بازی، جعبه لباس، کیک، جواهرات، لوازم آرایشی و بهداشتی و غیره اما در نظر داشته باشید همانطور که گفتیم برای بسته بندی اقلام بهداشتی و مواد غذایی نیازمند یک بسته بندی اولیه می‌باشند به دلیل اینکه این موارد رابطه ی مستقیم با سلامتی و پوست انسان دارند.

مقوای پشت طوسی را در هر کجا که بسته بندی جعبه ای یا کارتنی می بینید، حضور دارد به طور کلی مقوای پشت طوسی یک مقوای همه کاره است و در همه جا کاربردیست، در صنعت چاپ و بسته بندی، دارویی، لوازم التحریر، لوازم آرایشی و بهداشتی، شوینده ، شمع، بسته بندی لوازم دکوری و ظریف، صحافی، دکوراسیون داخلی و غیره کارایی دراز مدتی دارد. ویژگی مقرون به صرفه بودن و استحکام این مقوا آنرا انتخابی ایده ال برای مشاغلی که به دنبال هزینه اضافی نیستند، تبدیل کرده است.

سوالات کاربران

مقوای پشت طوسی برای هارد باکس هم مناسب میباشد؟

بالاترین گرماژ این مقوا ۴ میلی متر است برای جعبه های سخت از مقوایی با نام مقوا کرجی بهره میبرند.

مقوای پشت طوسی برای بسته بندی دستمال کاغذی برگه ای که یک محصول بهداشتی ست چگونه استفاده میشود؟

کارخانه کارتن سازی برای بسته بندی این قبیل محصولات بهداشتی از یک بسته بندی اولیه نایلونی استفاده می کند تا سطح بهداشتی دستمال کاغذی به مقوای بازیافتی برخورد نکند.

آیا مقوا پشت طوسی مانند ایندربرد حالت استخوانی دارد؟

خیر، گرماژ ایندربرد با طوسی فرق دارد و هم چنین بافت این نوع کاغذ به دلیل بازیافتی بودن نرم تر می‌باشد.

حرف آخر

مقوای پشت طوسی در بسته بندی های مدرن نیز ورود کرده و با هر گونه روکش و خدمات پس از چاپی به یک جعبه شیک و لوکس برای بسته بندی هر نوع محصولی تبدیل میشود، تجار و تولید کنندگان داخلی با هزینه ای کم برای مقوا همراه این صحبتی که خواندید میتوانند بسته بندی هایی مناسب از هر جهت به کارخانه کارتن سازی با مشاوره گرفتن از کارشناسان فروش از طریق تماس سفارش دهند.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *