فروش جعبه مقوایی آماده ( سفارش ونحوه ی تولید )

نحوه تولید جعبه مقوایی

فروش جعبه مقوایی آماده در کارتن سازی به این صورت می باشد که ابتدا تمامی اطلاعات به مشتری ارائه می شود و سپس با کمک و راهنمایی تیم فروش انتخابی که درخور محصول و کالای تولیدشده میباشد، صورت می گیرد. شاید در اینجا کمی دوست داشته باشید از نحوه ی ساخت و طراحی جعبه مقوایی کمی اطلاعات جمع آوری کنید تا با یک پیش زمینه از جعبه های مقوایی آنها را سفارش دهید.

طراحی و ساخت یک جعبه مقوایی مراحل متفاوتی دارد که در این مقاله با هم بررسی میکنیم. خط تولید جعبه مقوایی مانند تولید جعبه کارتنی است و تنها در بعضی مراحل کمی تفاوت دارد. این جعبه‌ها در ابعاد و اشکال مختلف در مقوا سازی تولید میشوند.

طراحی جعبه مقوایی سفارشی و عمومی

برای طراحی سفارشی جعبه مقوایی ابتدا نیاز به مقوای مرغوب و درجه یک می باشد اگر ورق مقوایی در روند تولید مناسب قرار داشته باشد بافتی باکیفیت خواهد داشت که می توان از آن برای تولید جعبه های مقوایی استفاده کرد. طراحی سفارشی جعبه مقوایی به این موضوع اشاره دارد که مشتری تمام مراحل را طبق خواسته های خود پیش میبرد بعنوان مثال جنس مقوا، مدل بسته بندی و طرح چاپی براساس سلیقه و ایده های ذهنی تولیدکننده محصول خواهد بود.

طراحی جعبه مقوایی عمومی همان جعبه های آماده یا بسته بندی مقوایی با طراحی ساده و معمولی می باشد که به نسبت نوع سفارشی کم هزینه و نسبتاً کمتر زمان می برد.

خط تولید مقوا و روند ساخت جعبه بسته بندی

مرحله ۱: اولین مرحله تولید مقوا، تهیه‌ خمیر آن است. برای تهیه خمیر مقوا تنه ی درختان را می برند و سپس آنها را در دستگاه ساخت خمیر می ریزند تا خمیر مقوا بدست بیاید.

نوع دیگری از مقوا موجود است که از خمیر مقواهای بازیافتی بدست می آیند. خمیر تولید شده از تنه‌ی درختان کیفیت بالاتری نسبت به خمیر بازیافتی دارد و از مقوای بازیافتی در همه‌ی مصارف استفاده نمیشود.

مرحله ۲: در مرحله بعدی خمیر تهیه شده را درون دستگاه های ورق سازی قرار می دهند تا این خمیرها تبدیل به رول مقوا شوند. رول مقواها در در ابعاد مختلف تولید و برش میخورند و به هر یک از برش خورده های مقوا، شیت گفته میشود.

سایز شیت های برش خورده گاهی بر اساس ابعاد استاندارد و گاهی برحسب نیاز در عرصه ای برش داده میشوند. ابعاد استاندارد و عمومی در بازار یافت میشوند ولی ابعاد خاص را باید سفارش داد. در نظر داشته باشید مقوا ها جنس های مختلفی دارند که ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مرحله ۳ :سومین مرحله، انجام عملیات چاپ بر روی مقواها است. در مقواها بیشتر چاپ افست انجام می شود، این چاپ در طرح و رنگ مختلف و بنا بر نظر و سلیقه‌ی مشتری و نوع کالایی که درون جعبه قرار می گیرد بر روی شیت مقوا اعمال می گردد. چاپ روی مقواها براحتی قابل اجرا است و زیبایی جعبه های مقوایی را دوچندان می کند.

علاوه بر چاپ می توان بر روی جعبه ها از خدمات چاپ همچون: سلفون، نقره کوبی، طلاکوبی و خدمات دیگر نیز انجام داد. با انجام این کار، جعبه جذابیت زیادی در بازار فروش پیدا می کند.

مرحله ۴: در اینجا نوبت به برش مقواها میرسد. قالب ها بر اساس اندازه و ابعاد جعبه ای که باید تولید شود ساخته می شوند. این قالب‌ها را بر روی دستگاه برش قرار می دهند و سپس مقواها طبق قالب برش می خورند تا مدل جعبه مشخص گردد.

مرحله ۵: در مرحله ی آخر لبه های جعبه را بهم می چسبانند، که این کار توسط دستگاه لب چسب انجام میشود. بعد از اتمام این مرحله جعبه‌ مقوایی آماده استفاده می باشد.

طراحی جعبه مقوایی با انواع مقوا

مقواها انواع مختلف دارند که هر کدام کیفیت و گرماژ متفاوتی دارند. پرکاربردترین نوع مقواها، مقوای ایندربرد، کرافت، پشت طوسی و گلاسه می باشند.

۱- مقوای ایندربرد: به آن مقوای بهداشتی هم گفته میشود، تقریبا بهترین و مرغوبترین نوع مقوا است و برای محصولات آرایشی-بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

۲- مقوا کرافت: به رنگ قهوه ای تیره و روشن در بازار وجود دارد که نسبتا جنس محکم و مقاومی دارد و در خیلی از موارد مانند جعبه کارتن های لایه دار و … استفاده میشود.

مقوا پشت طوسی: همانطور که از اسمش مشخص است رویه پشتی آن به رنگ طوسی و قسمت رویه(بیرونی) آن سفید رنگ است. این مقوا به دلیل بهداشتی نبودن برای بسته بندی های مواد غذایی و دارویی توصیه نمیشود.

مقوا گلاسه: این مقوا براق است و معمولا برای بسته بندی اسباب بازی ها و لمینت کردن جعبه های کارتن از آن استفاده می شود.

مرتبط بخوانید : کارتن لمینتی و هر آنچه که باید درباره ی جعبه لمینت شده بدانید!

جعبه مقوایی چه کاربردی دارد؟

جعبه‌مقوایی وزن کمی داشته و برای بسته بندی محصولات با وزن زیر ۵۰۰ گرم مناسب می باشد. به دلیل نازک بودن مقواها، قرار دادن اشیاء با وزن سنگین داخل آنها ممکن است سبب پاره و له شدن کالا و محصول شود.

هر چقدر گرماژ مقواها بیشتر باشد مقاومت و استحکام آنها نیز بیشتر می شود. گرماژ مقواها از ۶۰ تا ۵۰۰ گرم متغیر است و نسبت به نوع و وزن محصولی که داخل جعبه قرار می گیرد، در صنعت بسته بندی انتخاب و به کار گرفته میشود.

تفاوت جعبه و کارتن در چیست؟

نحوه تولید جعبه‌مقوایی و کارتن با یکدیگر متفاوت اند. کارتن های بسته بندی از چند لایه تولید می شوند که با توجه به همین لایه ها تحمل وزن محصولات سنگین را دارند، ولی جعبه های مقوایی به دلیل اینکه از یک لایه ورق مقوایی تولید شده اند تحمل وزن کالاهای زیاد را ندارند و محصولات سبک در آنها بسته بندی می شوند. مهمترین خصوصیت مقواها قابلیت چاپ بالای آنهاست. چاپ مستقیم روی مقوا کیفیت و جذابیت بیشتری نسبت به چاپ در روی کارتن دارد.

نحوه تولید جعبه مقوایی

مقواها ظرافت بیشتری نسبت به کارتن ها دارند و همین امر سبب می شود جعبه مقوایی برای بسته بندی محصولات آرایشی وبهداشتی، دارویی، محصولات کادویی و دیگر کالاهای کوچک و ظریف مناسب باشد و بسته بندی این محصولات در جعبه های مقوایی شکیل تر به نظر میرسد.

فروش جعبه مقوایی آماده در کارتن ساز

برای کسب اطلاعات و نحوه ی فروش، ثبت سفارش و محاسبه ی قیمت پس از مطالعه ی تمامی مطالبی که برایتان گفتیم شما می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بفرمایید و در راستای چگونگی خرید و فروش جعبه مقوایی آماده از آنها راهنمایی لازم را دریافت کنید. چاپ و بسته بندی کارتن ساز با سالها تجربه های فراوان در زمینه تولید جعبه های مقوایی، توانسته جزء بهترین تولید کنندگان این صنعت شناخته شود. این شرکت می تواند با تولید جعبه های مقوایی آماده متناسب با کالاها و انجام بهترین خدمات چاپ برای جعبه های بسته بندی بنا بر سلیقه ی متقاضیان محترم، در فروش بیشتر محصولات کمک نماید.

سوالات متداول

آیا مقواها انواع مختلف دارند؟

 مقواها دارای انواع مختلف می باشند و متداول ترین این مقواها که در صنعت جعبه سازی و لمینت کارتن بسته بندی کاربرد دارد شامل مقوای ایندربرد، کرافت، پشت طوسی، گلاسه، تحریر و کاغذ سنگ می باشد.

جعبه های مقوایی برای بسته بندی چه محصولاتی به کار می روند؟

جعبه های مقوایی برای بسته بندی محصولاتی که وزن کمی دارند استفاده می شوند. برای مثال به عنوان جعبه‌های کادویی و تزئینی نیز به کار می روند.

قیمت جعبه های مقوایی چگونه محاسبه می شود؟

 قیمت جعبه های مقوایی با توجه به ابعاد جعبه، نوع مقوا و گرماژ آن، چاپ و مدل جعبه محاسبه می شود و نکته دیگر اینکه درمحاسبه قیمت، هر چقدر تیراژ بالا باشد هزینه های تولید سرشکن شده و در نهایت قیمت تمام شده جعبه کمتر میشود.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی داشتیم تا شما را با انواع مقوا و طراحی جعبه مقوایی از ابتدا تا زمان تحویل، نحوه ی سفارش و تفاوت آن با کارتن آشنا کنیم. امیدواریم پس از مطالعه ی این مقاله به راحتی بتوانید هر گونه جعبه بسته بندی را بشناسید و برای مجصول خود جعبه مقوایی آماده سفارش دهید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *