جعبه بسته بندی گوجه گیلاسی | صادراتی همراه با منقسم

جعبه گوجه گیلاسی

جعبه بسته بندی گوجه گیلاسی مانند محصول درون آن با اهمیت و ظریف یا فانتزی میباشد از زمان کاشت گوجه و پرورش آن تا بوته شدن و برداشت محصول کشاورز توجه ویژه ای دارد و تمامی مراحل را با دقت انجام میدهد تا محصولی سالم با کمترین تلفات تولید کند، در آخر برای اینکه تمامی زحمات که کشیده نتیجه ی مطلوب و دلخواهش را داشته باشد به سراغ بسته بندی مقاوم، به صرفه و اصولی میرود و در مواردی صادراتی آن واسطی که گوجه را میخرد تا به خارج از کشور ارسال کند نیز سلامت و تازگی برایش حائز اهمیت است و به دنبال جعبه بسته بندی لوکس و ایمن می گردد. جعبه مقوایی برای این محصول سالم و لذیذ در عین حال لطیف انتخابی مناسب می باشد در ادامه دلیل این مناسب بودن را برای شما می‌گوییم.

جعبه مقوایی گوجه گیلاسی

جنس مقوا انتخابی ست که خود را در قبال محصول و محیط زیست مسئول تر می‌داند به این معنا که با خاصیت و ویژگی مقوایی خود بازیافت راحت تری دارد و به آسانی در طبیعت تجزیه می شود هم چنین قابلیت این را دارد که هوا را از بافت خود عبور دهد و مانع از لهیدگی بر اثر نبود اکسیژن شود. جایگزین مناسبی برای پلاستیک میباشد، بهتر است بسته بندی انتخاب کنید که مانع از فساد گوجه و تلفات برای کشاورز شود.

چگونه این انتخاب را انجام دهید ؟ شاید سوالی باشد که از ذهنتان عبور کرده با خواندن این مطلب در ادامه به پاسخ این سوال خواهید رسید. مسطح بودن جعبه بسته بندی دلیل بر آن می شود که هنگام حمل و نقل گوجه کمتر آسیب ببیند. یک مصرف کننده نیاز دارد تا گوجه دریافت شده را سالم و تازه استفاده کند بنابراین بسته بندی مطلوب است که گوجه فرنگی را در برابر آسیب های احتمالی فیزیکی محافظت کند و ماندگاری آنها را قبل از اینکه مصرف شوند، بالا ببرد. بسته بندی راهی ست که حمل و نقل و توزیع محصولات را به مصرف کنندگان در هر نقطه ای از دنیا ساده می کند.

جعبه گوجه گیلاسی صادراتی و بازار داخلی

یک جعبه بسته بندی میوه و صیفی جات باید به گونه ای باشد که عواملی مانند: حفاظت و نگهداری ، کاهش ضایعات تولید شده، بازاریابی و فروش، درج اطلاعات یا بیوگرافی کوتاه بر روی بسته بندی محصول برای آگاهی مخاطب، حمل ونقل آسان را پوشش دهد. رعایت این موضوعات در نوع بسته بندی باعث آن می شود تا محصول تولید شده شما تلفات و آسیب کمتری بییند و سود بیشتری بدهد.

  • جعبه مقوایی صادراتی

مدل های بسیاری با جنس و طرح چاپی متنوع در کارخانه کارتن سازی چاپ و تولید می شوند. جنس مقوای آنها بیشتر کرافت، ایندربرد است. برش انجام شده در این بسته بندی اگر متریال استفاده شده برای تولید جعبه مقوایی باشد به صورت لترپرس بوده ولی در نوع کارتن فله ای برش دایکاتی انجام می شود، می‌توانید در تصویر انواع این جعبه ها را از نظر سبک برش مشاهده کنید. جعبه گوجه گیلاسی زیره و رویه، کشویی، دسته دار، نمونه کوچک شده و فانتزی کارتن میوه و صیفی جات، کیبوردی، جعبه پنجره ای و طلق دار از جمله مدل هایی ست که تا به امروز تولید شده و مورد استقبال کشاورزان و صادرکنندگان میوه و صیفی جات قرار گرفته است.

با دیدن این قبیل جعبه های صادراتی گوجه گیلاسی، شما متوجه سبک فانتزی و شیک آنها در نگاه اول خواهید شد. به دلیل اینکه یک جعبه حاوی محصولات ارگانیک صادراتی، باید اصالت در فرهنگ و قدمت در تولید یک کشور را به رخ بکشد، طرح چاپی بر روی آنها توسط دستگاه چاپ فلکسو و اُفست انجام میگیرد و اغلب از چاپ لمینتی نیز استفاده می کنند. خدمات پس از چاپ روکش سلفون و مات در این مدل جعبه ها دیده می‌شود.

  • جعبه گوجه گیلاسی بازار داخلی

برای مصارف داخلی گوجه زینتی و لذیذ، کشاورزان، تولیدکنندگان بسته بندی پلاستیکی عموماً ظروف یکبار مصرف را انتخاب می کنند که در مواردی دیده شده این نوع بسته بندی به دلیل رعایت نکردن تهویه مناسب و ایجاد نکردن سوراخ هایی در ساختار آن محصول گوجه دچار لهیدگی شده است.

هم چنین به دلیل حالت منسجم پلاستیک و بافت غیر قابل نفوذ آن گوجه گیلاسی که دارای بافتی نرم و آبدار است تحت فشار قرار می گیرد اما در نوع بسته بندی مقوایی اینگونه نیست ضخامت مقوا با تغییر گرماژ کم و زیاد می شود بافت مقوا انعطاف پذیر بوده و مانع ایجاد شرایط نامناسب برای محصول شده و هوا را از خود تا حدودی عبور می‌دهد به دلیل اینکه هنگام تولید سوراخ های کوچکی بر روی آنها طراحی می شود.

کارتن جعبه گوجه گیلاسی

منقسم در جعبه گوجه زیتونی زینتی

به دلیل ظرافت و زینتی بودن این محصولات ارگانیک در سایز کوچک، باید بسته بندی در نظر گرفت که کمترین ضرر را برای محصول و کشاورز یا صادر کننده داشته باشد.

منقسم یا نگهدارنده در جعبه بسته بندی وظیفه ی نگهداری از محصول و به حداقل رساندن آسیب های پیش بینی شده را دارد که به گونه ها و جنس های مختلفی تولید می‌شوند، برای بسته بندی صیفی جاتی مانند گوجه گیلاسی با شکل ظاهری کوچک و دایره ای سلول های تقسیم کننده با برش متفاوت که به شکل دایره است برای بسته بندی در نظر گرفته شده که به صورت ردیفی در جعبه گذاشته می‌شود.

این منقسم ها در جعبه صادراتی بیشتر دیده می شوند زیرا مسافت طی شده هنگام ارسال و جایجایی زیاد است در اینصورت باید بسته بندی در نظر گرفت که جزییاتی را از جمله طی کردن مسیر هوایی یا زمینی، پیش بینی تکان خوردن و شرایط آب و هوایی را پوشش دهد تا بتوانند محصول را به سلامت و تازگی اولیه به دست مصرف کننده برسانند.

جعبه کارتن بادمجان؛ لمینتی و صادراتی

حمل و نقل گوجه گیلاسی توسط بسته بندی جعبه ای

برای بسته بندی گوجه گیلاسی متریال های گوناگونی وارد بازار شده است پلاستیکی، چوبی و مقوایی که در نوع حمل و نقل بی تاثیر نیست. اما در بحث صادرات و حمل و نقل نکاتی به جز ماهیت محصول در نظر گرفته میشود مانند یک بسته بندی سبک و محافظ برای هزینه گمرک و ماندگاری در مسیر طولانی، هنگامیکه یک محصول به قصد صادر کردن به گمرک می رسد از نظر دو کشور مورد بررسی قرار می گیرد و هزینه هایی در این راه پرداخت می‌شود.

برای کشور مبداء وزن نهایی جعبه و سالم رسیدن محصول، محکم بودن جعبه و غیره مهم است و برای کشور مقصد، دریافت محصولی تازه با بسته بندی سالم و دوستدار محیط زیست حائز اهمیت است هم چنین توجه داشته باشید به دلیل ارزشمند بودن ضایعات کارتن در جهان کشور ها اولویت بسته بندی صادراتی را کارتن و جعبه مقوایی میدانند و طرفدار دریافت بسته بندی با متریال کاغذی می باشند.

برای ارسال فله ای این گوجه ها در بازار داخلی و خارجی از کارتن چند لایه با چاپ لمینتی استفاده می‌کنند و برای جعبه های کوچکتر کارتن مادر ۳ تا ۵ لایه را در نظر میگیرند تا ایمنی بچه جعبه ها را بالا برده باشند. گوجه گیلاسی در جعبه مقوایی کارتن، ظروف پلاستیکی به صورت درب باز و بسته برای بسته بندی جایگذاری می‌شود.

در هر مدل بستگی دارد بسته بندی چه سبکی باشد آیا گوجه با یک نظم خاصی درون آن چیده شده یا به صورت تصادفی و بهم ریخته درون یک بسته بندی برای ارسال قرار گرفته که حداکثر تلفات و ضرر را همراه خود دارد.

سوالات شما عزیزان

داخل جعبه گوجه گیلاسی چه تعداد گوجه جا می گیرد؟

بستگی دارد تولید کننده چه تعدادی مدنظرش باشد اما باید در نظر داشت وزن سنگین یا روی هم چیده شدن در بسته بندی گوجه به آن آسیب وارد می‌کند پس بهتر است جعبه مناسب همراه چیدمانی منظم انجام دهید.

جعبه گیلاسی زینتی صادراتی به صورت نمونه دارید؟

بله شما می توانید با کلیک بر روی کلمه ی کارتن سازی و یا تماس با مشاورین به قسمت نمونه کارهای کارخانه در سایت هدایت شوید و مدل های مختلف صادراتی را مشاهده کنید.

کارتن مادر مناسب برای جعبه گوجه گیلاسی برای صادرات چند لایه مناسب است؟

اصولا از ۳ و ۵ لایه برای این نوع بسته بندی استفاده می‌کنند برای احتیاط داخل آنها منقسم هایی از جنس کاهی یا پوشالی قرار می دهند تا مانع از تکان خوردن شوند.

حرف آخر

طی تحقیقات انجام شده توسط شرکت Metsa Board در فنلاند به این نتیجه رسیده اند که مشتریان محصولات ارگانیک و صیفی جات به دنبال بسته بندی مقوایی هستند و دیگر نوع پلاستیکی آن طرفدار آنچنانی ندارد هم چنین جنس مقوا در مدت زمان نگهداری محصول درون خود به نسبت پلاستیکی برتری دارد. کارخانه کارتن سازی بسته بندی را برای کشاورزان و تولیدکنندگان در نظر می گیرد که حداقل زیان محصول و ضایعات کارتن را به همراه داشته باشد این مسئله محیط زیست پیرامون را که دلیل رشد و پرورش گوجه گیلاسی ست تحت تاثیر قرار داده و به تولید، صادرات و سود دهی بیشتر کمک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *