کارتن ۷ لایه

کارتن 7 لایه

کارتن ۷ لایه از بسته بندی های محکم جعبه کارتنی می باشد که کاربرد متفاوت خود را دارد. تولیدکنندگان صنعت جعبه کارتن و بسته بندی به منظور توسعه تولید و رونق کسب و کار، انواع کارتن های لایه دار را ارائه دادند که کارتن هفت لایه یکی از آنهاست.

کارتنهای لایه دار در موارد بسیاری استفاده میشوند که بر اساس وزن و ویژگی های محصول نوع های مختلف آن انتخاب می شود. کارتن هفت لایه با توجه به مقدار زیاد مقوا بکار رفته در آن، موجب بالا رفتن مقاومت خیلی زیادش به نسبت کارتنهای دیگر شده تا در کالاهایی با وزن بالا همچون یخچال به خوبی ظاهر شود.

کارتن ۷ لایه چیست؟

کارتن ۷ لایه از ۳ لاینر و ۴ فلوت کارتن ساخته شده است. ساختار چینش بدین گونه میباشد که بعد از هر یک لاینر، یک فلوت قرار میگیرد.

در مواردی مانند کارتن گاز، یخچال، ماشین لباس شویی، وسایل سنگین و صادراتی از کارتن هفت لایه استفاده می شود زیرا این کارتن با تغییرات در ترکیباتش میتواند از مقاومت های مثال زدنی برخوردار باشد.

بیشتر بدانید : کارتن صادراتی چه ویژگی هایی دارد؟

تولید کارتن هفت لایه

قبل از اینکه تولید کارتن ۷ لایه را شروع کنیم می بایست جنس ورق ها و گرماژ آن ها را بر حسب محصولی که در جعبه قرار میگیرد انتخاب کنیم. ورق های فلوت از نوع A, B, C, E, F می باشند که در کنار انتخاب جنس ورق، اینکه کرافت باشند یا غیره انتخاب میشوند و گرماژهای آن تعیین می گردد.

متخصصان در زمینه مقواسازی و کارتن سازی با داشتن اطلاعات لازم در خصوص انواع ورق با گرماژهای متفاوت، می توانند راهنمایی های لازم و مفید را در اختیار شما بگذارند.

برای چاپ در کارتن های لایه دار میتوان از چاپ افست به همراه لمینت استفاده کرد. در کارتن ۷ لایه بیشتر چاپ فلکسو بکار می رود. قابل ذکر است مانند کارتن ۵ لا که برای مواردی می بایست از چاپ افست استفاده می کردیم در این کارتن هم ممکن است مجبور باشیم برای وضوح تصویر و درک بهتر خریدار در مواردی از چاپ افست استفاده کنیم.

بیشتر بدانید : برای جذاب کردن طراحی چه خدمات چاپی وجود دارد؟

کارتن ۷ لایه با چاپ فلکسو

کارتن 7 لایه

چرا از کارتن هفت لایه به ندرت استفاده میکنیم؟

در موارد خاصی وزن و نوع محصول به نحوی است که از کارتن دیگری نمی توان استفاده کرد و می بایست کارتن ۷ لا را بکار ببریم. کارتن های هفت لایه به دلیل عدم تامین ورق از سوی تولیدکنندگان خیلی کم و به ندرت تولید می شود.

به دلیل بیشتر در دسترس بودن کارتن های ۲ لایه، ۳ لایه و ۵ لایه این کارتن ها در بازار کالا و محصولات بیشتر به چشم میخورند و برای بسته بندی در موارد زیادی استفاده می شود مانند: لوازم برقی، ظروف آشپزخانه و شکستنی، میوه و صیفی جات، وسایل الکترونیکی و …؛ اما در صورت داشتن محصولی با آسیب پذیری بیشتر کارتن ۷‌لایه بکار می رود.

کاربرد کارتن با لایه های بیشتر

اگر سالم ماندن کالا در هر شرایطی حائز اهمیت باشد و محصول وزن و ابعاد زیادی دارد که آسیب پذیری آن را بالا ببرد، از کارتن ۷ لایه استفاده میکنیم. کارتنهای هفت لایه در مواردی مانند لوازم برقی و شکستنی، کالاهایی با حساسیت بالا و صادرات استفاده می شود.

خرید کارتن های لایه دار

تا اینجای مطلب حتما متوجه شده اید که تعداد لایه ها، تعیین کننده مقاومت و قیمت یک کارتن است. در صورتی که بسته بندی به مقاومت خوبی نیاز دارد که در هنگام احتمال وقوع حادثه ای، کمترین آسیب را ببیند کارتن هفت لایه انتخاب مناسبی است.

در خصوص کارتن هفت لایه باید بگوییم که ممکن است هزینه بسته بندی کمی گرانتر از سایر کارتن ها شود ولی در عوض کارایی آن نیز متفاوت از سایر جعبه ها است.

سخن پایانی

کارتنهای ۷لایه کمترین میزان آسیب پذیری محصول در کنار کارتن های لایه دار دیگر دارد و با درنظر گرفتن اینکه که کالای شما به این میزان مقاومت بسته بندی احتیاج دارد یا خیر، می توانید به سفارش کارتن ۷ لایه اقدام کنید.

گروه تولیدی کارتن ساز جدیدترین نوآوری ها در صنعت کارتن های لایه دار، ورق و مقوا را ارائه می دهد که در کنار آنها خدمات چاپ نیز انجام می شود. در صورت تمایل برای ارتباط با کارشناسان و متخصصان در این زمینه، میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *