کارتن بسته بندی کاهو

کارتن کاهو

کارتن بسته بندی کاهو در دسته انواع جعبه‌هایی قرار می‌گیرد که در روند صادرات این محصول نقش اساسی را ایفا می‌کند. این کارتن با انواع ورق‌های کارتنی بهداشتی تولید می‌گردد. کارتن‌ کاهو در انواع صادراتی، لمینتی، فلکسویی، دسته‌دار، سبدی و … تولید می‌شود. در نتیجه مشتریان در زمینه خرید و سفارش انواع جعبه کارتن کاهو با گزینه‌های متعددی روبرو می‌باشند.

ویژگی های کارتن بسته بندی کاهو

قبل از هر چیز باید بدانید کاهو از جمله محصولات صیفی جات است که روند بسته بندی آن باید با احتیاط انجام گردد. زیرا بافت ظریفی دارد و اگر در مسیر نقل و انتقال به آن‌ها آسیبی وارد شود کیفیت‌شان را از دست می‌دهند. به همین دلیل نیاز است که یک جعبه کارتنی با کیفیت تولید شود و برای حمل و نقل و جابه جایی آن مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از کشاورزان برای این که محصولات‌شان در قالب بسته بندی های مناسب روانه بازار گردد، همواره از کارتن کاهو لمینتی استفاده می‌کنند. کارتن کاهو لمینتی دارای طراحی‌هایی است که ظاهر آن را جذاب کرده و در فروش محصول نیز اثرات چشمگیری خواهد داشت.

انواع مدل کارتن کاهو

کارتن هایی که برای بسته بندی کاهو تولید می‌شوند، بر اساس نوع کاهو ( رومانو و کاهو پیچ ) و مسافتی که قرار است طی کنند، برنامه‌ریزی می‌گردند.

برای مثال برای بسته بندی کاهو رومانو صادراتی از جعبه های کارتنی تک ردیفه استفاده می‌کنند. در این نوع بسته بندی تعدادی کاهو در کنار هم چیده شده و برای پیشگیری از له شدگی آن‌ها، روی هم قرار نمی‌گیرند.

استانداردی که برای چینش و تعداد قرارگیری کاهوها کنار هم مطرح شده، ۸ تا ۱۲ عدد کاهو است. به طور عمده مشاهده شده است که این تعداد کاهو در بسته بندی، وزنی معادل ۸ الی ۱۲ کیلو دارد.

به طور کلی مدل های کارتن کاهو صادراتی شامل موارد زیر هستند:

  • جعبه کارتن کاهو تک ردیفه
  • کارتن کاهو دو ردیفه
  • کارتن کاهو لمینتی
  • کارتن کاهو فلکسویی
  • کارتن کاهو سبدی دسته دار
  • کارتن کاهو زیره و رویه
  • چهار درب یا آمریکایی
  • و…

بهترین مدل کارتن کاهو کدام است؟

بهترین مدل جعبه کاهو که می‌توانید برای صادرات و ارسال آن به کشورهای متقاضی این محصول در نظر بگیرید، کارتن لمینتی مدل سبدی است. زیرا در این مدل جعبه به راحتی می‌توانید عمده اطلاعاتی که مربوط به کسب و کارتان است را روی جعبه چاپ کنید. مثلاً اسم برند، آدرس شرکت تولیدی، طراحی‌های گرافیکی جذاب به منظور بهبود ظاهر کارتن کاهو و … .

تمامی این موارد باعث می‌شود که مشتریان در بازار داخلی و خارجی نسبت به محصول شما اعتماد بیشتری داشته باشند و همین اعتماد، احتمال خرید و فروش را افزایش می‌دهد.

در چاپ فلکسو، کارتن‌هایی که تولید می‌شوند دارای طراحی‌های محدودی هستند. بنابراین جذابیت‌های آن‌ها نسبت به کارتن های لمینتی بسیار کمتر است، اما از جهت هزینه نسبت به کارتن های لمینتی، قیمت کمتری دارند.

کارتن کاهو صادراتی از چه نوع ورق کارتنی تولید می‌شود؟

در اغلب موارد نوع ورق کارتن مورد استفاده در روند تولید کارتن کاهو صادراتی ورق کارتن ۵ لایه است. زیرا این نوع ورق کارتنی توان تحمل ۸ تا ۱۲ کیلو گرم را دارد و مانعی در جهت عدم له‌شدگی و آسیب به کاهوها در مسیر نقل و انتقال می‌شود. اما کارتن سه لایه نیز می‌تواند کاربردی باشد و جعبه های مناسبی را با آن‌ها تولید نمود.

اهمیت صادرات کاهو با بسته بندی جعبه کارتنی

به کشورهایی که کاهو بدون بسته بندی متناسب وارد شوند، هرگز خرید چشم گیری ندارد. در واقع نوع بسته بندی، کیفیت جعبه کارتن و محصول داخل آن در کشورهای مقصد برای صادرات بسیار اهمیت دارد. از این رو تولید کنندگان و صادر کنندگان ایرانی بالاجبار متعهد به بسته بندی با کیفیت محصولات‌شان هستند. یکی از اقدامات موثر در روند صادرات انواع کاهو، تولید جعبه های کارتنی با مقاومت و کیفیت بالا است.

در نتیجه کاهوها بدون هیچ‌گونه آسیبی وارد کشور‌های دیگر شده و مشتریان خود را جذب می‌کند. به طور کلی صادرکنندگان کاهو ایرانی به کشورهای دیگر برای پیروزی در رقابت جذب مشتری و نیز افزایش فروش و سودآوری دست به تولید جعبه های کارتنی متناسب با تولیدات‌شان می‌زنند.

مرتبط بخوانید: کارتن میوه صادراتی+قیمت و نمونه

خاتمه

در این مقاله انواع مدل های جعبه کارتن برای بسته بندی کاهو صادراتی و داخلی را مطرح ساختیم. روشن شد که نیاز است نسبت به نوع بسته بندی و نحوه ارائه این محصول صیفی، نهایت توجه را داشته باشید. سرنوشت بسیاری از محصولاتی که با بسته بندی های بی‌کیفیت وارد کشورهای دیگر شده‌اند جز عودت و ضرر برای تولیدکنندگان نبوده است.

بنابراین بهتر است که برای جلوگیری از ضررهای احتمالی تمامی استانداردهای لازم را، در زمینه بسته بندی انواع کالاها و محصولات از جمله کاهو مورد توجه قرار دهید. کارتن سازی های متعددی در این زمینه فعالیت دارند پس از پرسوجو از آنها، میتوانید در صورت نیاز برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در خصوص چگونگی انتخاب کارتن بسته بندی کاهو با ما هم تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *