کارتن بسته بندی خرمالو با طرح لمینتی و فلکسویی

کارتن بسته بندی خرمالو تک رج

کارتن بسته بندی خرمالو چند لایه با طرح های چاپی لمینتی و فلکسویی گزینه ی مناسبی برای صادرات است. از آنجایی که خرمالو در کشور های آسیایی مانند ایران، چین، ژاپن و غیره تولید می شود این کشورها آنها را برای صادر کردن به نقاط مختلف در جهان بسته بندی می‌کنند و برای مصارف بازار داخلی از سبد پلاستیکی یا کارتن میوه بزرگ بهره می برند، تا برای انتقال از طریق هر مسیر و مسافتی میوه خرمالو دچار آسیب و تلفات نشود.

خرمالو و خواص بی شمارش

خرمالو میوه ی بومی آسیایی دارای فیبر، کربوهیدراتها، انواع ویتامین و مواد معدنی می باشد. میوه ی فصل پاییز و مناسب برای روزهای بارانی و سرد پاییزی که به دلیل طولانی بودن ساعات تاریکی در طی شبانه روز افراد احساس خستگی و کسلی می‌کنند مصرف خرمالو می تواند بسیار انرژی زا باشد و چربی کمی هم دارد. سرشار از انواع ویتامین B6 – A – C ، منگنز ، فسفر ، پتاسیم و کلسیم است که می توان به چند نمونه از فواید آن اشاره کرد:

 • استحکام و سلامت لثه ها
 • شفافیت پوست
 • تقویت بینایی
 • تقویت کننده معده
 • مانع از کم خونی
 • اشتها آور
 • دفع سنگ کلیه و مثانه
 • مقابله با کلسترول و فشارخون

جنس بسته بندی خرمالو

این نوع بسته بندی از مقوای چند لایه با گرماژ های متفاوتی ساخته شده، لایه بیرونی (مسطح) میانه (شیاردار – فلوتینگ) داخلی (مسطح) که عموماً از جنس کرافت معمولی یا بازیافتی می‌باشند. به دلیل وزن و بافت نرم این میوه چیدمان در این کارتن بسته بندی به پهلو و یا به کف خرمالو است. می توان با منقسم یا بدون آن در کارتن قرار داد منقسم در این بسته بندی به صورت پلاستیکی نازک و منعطفی ست که حفره هایی روی آن طراحی شده تا میوه خرمالو درون آن بشیند و کمترین حد تکان خوردن را داشته باشد هم چنین چیدمان تک ردیف مانع از لهیدگی و آسیب به بافت میوه می‌شود.

توانایی تحمل وزن بر اساس لایه بندی این کارتن ها از ۵ تا ۸ کیلوگرم است و سایز تولید آنها به صورت عمومی ۹.۵*۴۰*۳۰ ، ۹.۵*۵۰*۳۰ و بزرگترین ۱۰*۶۰*۴۰ می باشد. مرسوم ترین مدل کارتن بسته بندی خرمالو مانند کارتن میوه و صیفی جات در دو طرف دستگیره دارد که حمل آن را موقع بارگیری برای افراد آسانتر می‌کند.

کارتن کیوی – جعبه بسته بندی مقوایی کیوی صادراتی

شما می توانید با استفاده از این بسته بندی ها خرمالو را به صورت سایز و اندازه (از کوچک تا بزرگ) و کیفیت (خوب یا متوسط) طبقه بندی کنید. طرح چاپی برروی آنها توسط دستگاه فلکسو و فرآیند لمینتی انجام می گیرد و میتوان در نوع صادراتی از طرح های گوناگون و متفاوتی استفاده کرد. این بسته بندی در مدل چهار درب، کارتن خرمالو صادراتی دسته دار، کارتن میوه خرمالو به صورت در بسته یا رو باز به بازار عرضه می‌گردد که هنگام بسته بندی یک لایه ورق کارتنی کرافت بر سطح کفی کارتن می گذارند زیرا این میوه آبدار بوده هر لحظه امکان دارد به بافت کارتن نشت کند و باعث پارگی و ریخته شدن خرمالوها شود.

جعبه بسته بندی خرمالو

بسته بندی برای خرمالو این مزایا را بهمراه دارد:

 • کیفیت را تا زمانیکه به دست خریدار یا مصرف کننده برسد حفظ خواهد کرد.
 • رعایت نکات بهداشتی در نظر گرفتن بسته بندی اولیه برای خرمالو مانند یک روکش نایلونی، خطرات بیولوژیکی را بسیار کاهش می دهد.
 • کاهش هزینه زیرا مواد اولیه می تواند از مقوای بازیافتی باشد و طرح چاپی فلکسویی تک رنگ داشته باشد.
 • ضایعات کارتن بعد از استفاده بازیافت شده و به زنجیره ی تولید و مصرف مجدد باز میگردد.
 • با یک بسته بندی مرغوب و مقاوم میزان تلفات را هنگام بار زدن ، انتقال و صادرات به حداقل رسانده که این موضوع باعث فروش بسیار و در ادامه سود بیشتر و ارزانتر کردن قیمت بدون هیچ ضرر و زیانی میشود.
 • به دلیل خاصیت فراوان این میوه آن را خشک کرده و به صورت میوه خشک شده نیز به بازار عرضه میکنند، برای بسته بندی آن هم از جعبه بسته بندی میوه خشک توسط کارخانه جعبه سازی چاپ و تولیدشده استفاده می‌کنند.

سوالات پر تکرار

مدل زیره رویه هم برای بسته بندی خرمالو تولید می‌کنید؟

بله با استفاده از طراحی و برش دستگاه دایکات کارتن بسته بندی زیره رویه همراه با جای دست برای حمل راحت تولید شده است.

کارتن چند لایه برای خرمالو درشت مناسب است؟

۵ لایه برای بسته بندی مناسب است.

کارتن بسته بندی خرمالو بهتر است یا سبد پلاستیکی ؟

در موارد صادراتی که یقیناً نوع مقوایی آن اما در بازار داخلی می توان از نوع پلاستیکی نیز استفاده کرد.

حرف آخر

خرمالو میوه ای لطیف با پوسته ی نازک است که هر لحظه احتمال لهیدگی، بریدگی و پوسیدگی در بافت آن وجود دارد پس باید بسته بندی در نظر گرفت که این مشخصات محصول در آن لحاظ شده باشد. یک تیم مجرب و ماهر طراحی و تولید کارتن بسته بندی در کارخانه کارتن سازی به راحتی می تواند از طریق صحبت های شما طی تماس که با بخش فروش داشتید متوجه آن شود که چه نوع بسته بندی با چه خصوصیاتی برای محصول شما مناسب است.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *