کارتن سیب | سبدی، کیبوردی و زیره رویه

کارتن سیب

کارتن سیب یکی از وسایلی است که برای بسته بندی انواع سیب درختی مورد استفاده قرار می گیرد. بسته بندی برای نگه داشتن همه محصولات لازم است که درمورد سیب نیز این مورد صدق می کند زیرا اگر این میوه بسته بندی نشود در طی مسیر دچار آسیب می شود. پس باید یک پک مناسب برای این میوه خوشمزه و پرطرفدار تهیه کرد.

چرا سیب را بسته بندی کنیم؟

ایران از جمله کشورهایی می باشد که با داشتن شرایط خوب اقلیمی انواع سیب درختی (قرمز، زرد و سبز) در آن کشت می شود. این میوه خاصیت زیادی داشته و طرفداران بسیاری نیز دارد و در تمام جهان میوه ای پرمصرف می باشد ولی برای عرضه به بازار باید به درستی بسته بندی شود تا فاسد و له نگردد.

بیشتر بدانید: کارتن سیب صادراتی

استفاده از بسته بندی که مناسب باشد بطوریکه وقتی سیب ها را درون این پک ها می چینند براحتی در میان آنها هوا جریان داشته باشد تا مانع از گندیده شدنشان شود پس باید بهترین نوع کارتن‌سیب را برای بسته بندی آن تهیه کنید.

 همه ی ما می دانیم که بسته بندی در جذب مشتری و فروش بیشتر محصول نقش مهمی دارد بنابراین بسته بندی علاوه بر اینکه سبب سالم ماندن سیب می شود مشتری را نیز جذب کرده و فروش آن را نیز بیشتر میکند.

بیشتر بدانید: بهترین جعبه و کارتن های میوه و صیفی جات صادراتی

انواع کارتن بسته بندی سیب

برای کارتن بسته بندی سیب درختی از کارتن ۳ لایه و ۵ لایه استفاده می کنند این کارتنها دارای چند لایه ورق مسطح (لاینر) و یک یا چند ورق کنگره ای( فلوت) می باشند که به دلیل وجود این لایه ها، کارتن ضخامت خوبی پیدا کرده و برای بسته بندی سیب مناسب می باشد. انتخاب هر یک از این کارتن ها بسته به وزن سیبی دارد که می خواهید درون آنها قرار دهید. معمولا سیب ها در وزن ۲ کیلوگرم، ۵ کیلوگرم و ۱۰ کیلوگرم بسته بندی می شوند که با توجه به این وزن ها کارتن مناسب را تهیه می کنند.

برای وزن سیب زیر ۵ کیلوگرم برای بسته بندی از کارتن ۳ لایه و برای وزن بیشتر از پنج کیلوگرم از کارتن ۵ لایه استفاده می کنند. اکثراً برای بسته بندی سیبی که به بازار داخلی عرضه می شود کارتن سه لایه بکار میرود این کارتن در دورنگ قهوه ای و سفید می باشد که با توجه به نظر و سلیقه مشتری روی آن چاپ می زنند و معمولا از چاپ فلکسو که شامل یک یا دو رنگ است و بطور مستقیم بر روی کارتن ها اعمال می شود استفاده می کنند.

بیشتر بدانید: جعبه و کارتن پرتقال صادراتی

برای محصول سیب صادراتی باید از کارتن ۵ لایه استفاده کرد کارتنی که درلایه های آن فلوت ضدرطوبت به کار رفته باشد، بدلیل اینکه سیب صادراتی مدت طولانی در سردخانه نگهداری می شود باید برای آن کارتنی درنظر گرفت که نم و رطوبت وارد آن نشود و سیب ها را خراب نکند.

 ورق های مسطح و فلوت های موجود در کارتن انواع مختلف دارند. ورق مسطحی که در تولید کارتن پنج لایه سیب صادراتی بکار می رود بهتر است از جنس ورق کرافت باشد این ورق مقاومت و استحکام خوبی دارد و اگر در قسمت زیر و رویه کارتن های ۵ لایه سیب استفاده شود مقاومت بسته بندی را بالاتر برده و نم و رطوبت در این کارتن نفوذ نمی کند و سیب ها تا رسیدن به مقصد سالم می مانند.

کارتن انگور [ بسته بندی مقاوم و مناسب ] + چاپ لمینتی

چاپ و طراحی کارتن سیب

یکی از مواردی که در تولید کارتن‌سیب داخلی و خارجی باید در نظر گرفته شود چاپ و طرح روی کارتن ها می باشد. همان طور که در متن بالا گفته شد برای چاپ کارتن سیب داخلی بیشتر از چاپ فلکسو که تک رنگ یا دورنگ است استفاده می شود.

 نوع دیگر چاپ، افست می باشد بدلیل اینکه امکان انجام این چاپ بطور مستقیم بر روی کارتن ها وجود ندارد چاپ افست را بر روی مقوا انجام داده که این مقوای چاپ شده را پوستر می نامند سپس پوستر را توسط دستگاه های مخصوص بر روی کارتن ها می چسبانند به این فرآیند لمینت میگویند.

کارتن های لمینتی بیشتر برای صادرات سیب استفاده می شوند معمولا روی این کارتن ها سلفون نیز می کشند تا هم زیبایی جعبه ها بیشتر شود و هم مقاومتشان در برابر رطوبت بالاتر برود.

کارتن‌سیب در نمونه های مختلف تولید می شود که رایج ترین آنها کارتن چهاردرب است اشکال دیگر کارتن‌سیب مدل تلسکوپی ( شامل دو قسمت زیره و رویه) و مدل سبدی می باشند. سیب ها دراین کارتن ها بصورت تک رج و دورج چیده می شوند.

محاسبه قیمت کارتن

برای محاسبه قیمت کارتن سیب در ابتدا وزن محصول، جنس ورق مصرفی، ابعاد کارتن، نوع چاپ روی آن و تیراژ سفارش شده را در نظر می گیرند و با دانستن همه این موارد قیمت نهایی کارتن را بدست می آورند.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

کارتن های سه لایه با چاپ فلکسو معمولا قیمت مناسب تری نسبت به انواع دیگر کارتن ها دارند ولی برای صادرات سیب کارتن های لمینتی گزینه ی بهتری هستند زیرا دارای تنوع رنگ می باشند و شکل زیباتری دارند و در بازار خارجی مشتری را جذب کرده و سبب فروش بیشتر می شوند.

درباره کارتن ساز

شرکت کارتن ساز با تولید بهترین کارتن های سیب فلکسویی و لمینتی توانسته موفقیت زیادی در میان تولیدکنندگان و فروشندگان این میوه بدست آورد. این شرکت انواع کارتن های ۳ لایه و ۵لایه را در ابعاد و نمونه های مختلف برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی تولید می کند. اگر نیاز به تهیه جعبه یا کارتن سیب دارید می توانید با مشاورین فروش این شرکت تماس گرفته و با اخذ راهنمایی سفارش خود را ثبت نمایید.

2 دیدگاه برای “کارتن سیب | سبدی، کیبوردی و زیره رویه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *