کارتن حمل جوجه یک روزه + کاربردها و قیمت خرید

کارتن حمل جوجه

کارتن حمل جوجه یک روزه با هدف کاهش مرگ و میر و راحت‌تر شدن نقل و انتقال آن‌ها تولید می‌گردد. به همین دلیل بسیاری از کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، سفارش خرید این جعبه کارتنی را در بهترین کارتن سازی های تهران و کرج ثبت می‌کنند. در ادامه در خصوص مزایا و کاربردهای این جعبه کارتنی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

کارتن جوجه یک روزه

کارتن حمل جوجه یک روزه به نوعی جعبه بسته بندی جهت نقل و انتقال جوجه های پرورشی می‌باشد. این جعبه کارتنی دارای طراحی ویژه‌ای است که متناسب با کاربرد آن انجام گردیده است. روی جعبه برش هایی وجود دارد که به عنوان کانال جریان هوا و اکسیژن عمل می‌کند. در نتیجه در مسیر ارسال جوجه‌ها به نقاط مختلف کشور جوجه‌ها در فضای متناسبی خواهند بود.

طراحی جعبه کارتنی جوجه به شکلی انجام شده است که ستون های کناری جعبه دارای مقاومت بالایی در برابر وزن است. در نتیجه این امکان فراهم است که تعداد زیادی از این کارتن های حمل را روی هم قرار دهند و در ماشین های باری جا به جا کنند. برش کارتن و مقوا در آن به شکل دایکاتی انجام شده و به شکلی است که تا حدودی اریب بوده و به کاملاً صاف نیز نمی‌باشد. به کارتن های تولید شده با برش دایکات، کارتن دایکاتی گفته می‌شود.

مدل جعبه تا حدودی به شکل تلسکوپی یا زیره رو رویه، دو تکه است اما طراحی درب آن نسبت به کارتن زیره و رویه متفاوت می‌باشد.

کارتن حمل جوجه در اغلب موارد با چاپ فلکسو و به شکل کارتن فلکسویی تولید می‌گردد. اما اگر مشتریان احساس نیاز کنند و درخواست خودشان را با شرکت کارتن سازی مطرح سازند امکان تولید کارتن لمینتی با همین طراحی نیز برای آن‌ها وجود خواهد داشت. در این موارد از تکنیک چاپ افست کمک می‌گیرند. این جعبه به طور معمول بدون دسته طراحی می‌شود اما برخی از مشتریان درخواست دارند که کارتن حمل جوجه به شکل جعبه کارتن دسته دار طراحی و تولید شود.

هدف از به کار گیری کارتن جوجه

روند جعبه سازی برای حمل جوجه های یک روزه با هدف بهبود نقل و انتقال‌ها بوده است و باعث می‌شود که حجم تلفات جوجه‌ها در مسیر به کمترین میزان ممکن برسد.

به طور کلی هر جعبه کارتن حمل جوجه دارای ظرفیتی است که باید در همان بازه جوجه‌ها داخل کارتن قرار داده شوند. بنابراین اگر بیشتر از تعداد مشخص شده، جوجه های یک روزه داخل بسته بندی کارتنی قرار گیرند احتمال این که مرگ و میر در آن‌ها افزایش یابد وجود خواهد داشت. زیرا جوجه‌ها احتمالاً در اثر تکان خوردن ماشین باری روی هم افتاده و جوجه هایی که زیر پا سایر جوجه‌ها می‌مانند احتمال خفگی‌شان وجود دارد.

کارتن بسته بندی تخم مرغ از مدل ۴ درب تا جعبه فانتزی

کارتن جوجه از چه ورق کارتنی تولید می‌گردد؟

بهترین ورق کارتنی که می‌توان برای تولید کارتن حمل جوجه‌ها استفاده نمود کارتن سه لایه است. این کارتن با بهترین نوع فلوت تولید شده و مقاومت کاملاً متناسبی با وزن جوجه‌ها خواهد داشت. بنابراین نیاز نیست که از سایر انواع ورق های کارتنی برای تولید آن ها بهره برد. مثل کارتن ۴ لایه، کارتن پنج لایه، کارتن هفت لایه و یا کارتن دو لایه و سینگل.

کاربرد کارتن حمل جوجه یک روزه

کارتن جوجه دارای کاربرد های بسیاری است که باعث می‌شود روند کار مرغداران و پرورش دهندگان انواع جوجه‌ها از جمله ( مرغ، بلدرچین، بوقلمون، غاز و غیره ) ساده تر شود و بدون نگرانی اقدامات جوجه کشی را انجام دهند. جعبه کارتن‌ها در واقع از تلفات جوجه‌ها کم کرده و باعث می‌شود که ضررهای مالی چندانی به تولید کنندگان وارد نشود.

هزینه خرید و سفارش کارتن حمل جوجه

قیمت کارتن حمل جوجه بر حسب ابعاد و نوع ورق کارتنی و در نهایت بر حسب تیراژ آن باید محاسبه گردد. موارد مختلفی وجود دارد که در کاهش یا افزایش هزینه های مرتبط با محاسبه قیمت انواع کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی اثرگذار است و تا زمانی که از سوی مشتریان و کارتن سازی ها مشخص نشود، نمی‌توان هزینه آن را تعیین نمود.

مرتبط بخوانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

خاتمه

کارتن جوجه یک روزه که از بهترین و مقاوم‌ترین مواد اولیه تولید می‌گردد، بهترین گزینه و پیشنهاد برای مرغداران در سطح کشور است. بنابراین اگر می‌خواهید که این محصول کارتنی و پرکاربرد را سفارش دهید می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و راهنمایی های تکمیلی را دریافت کنید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *