کارتن لبنیات + انواع و اهمیت تولید آن

کارتن لبنیاتی

کارتن لبنیات یکی از انواع بسته بندی های سفارشی است که در شرکت کارتن سازی و تولیدی جعبه های کارتنی و مقوایی ثبت می‌شود. این کارتن های بسته بندی در انواع مدل ها و طرح ها، ابعاد و با انواع ورق کارتنی قابلیت تولید دارند. محصولات لبنی به دلیل حساسیت بالایی که در روند تولید، بسته بندی و عرضه در بازار دارند، باید در بهترین و با کیفیت‌ترین انواع جعبه های کارتنی بسته بندی شوند. به همین دلیل است که شرکت های تولید کننده محصولات لبنی در این زمینه توجه های ویژه‌ای دارند. در ادامه اطلاعاتی را در زمینه انواع کارتن های بسته بندی لبنیات در اختیارتان قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

انواع کارتن لبنیات

کارتن های لبنیاتی در انواع مدل ها تولید می‌شوند. مثل: کارتن لمینتی، کارتن دایکاتی و… . برای مثال در صورتی که نیاز باشد تعداد زیادی از محصولات لبنیاتی داخل آن قرار داده شود ابعاد این کارتن ها بزرگتر در نظر گرفته خواهد شد. مدل های کارتن بسته بندی لبنیاتی مختلف و متعدد هستند. هر سفارش دهنده‌ای با توجه به نوع محصولی که در صدد بسته بندی آن است، یک نوع از جعبه های کارتنی را سفارش خواهد داد.

برای مثال در صورتی که تمامی هدف سفارش دهنده بسته بندی و انتقال لبنیات از محل کارخانه تا فروشگاه باشد به کارتن های ساده چهار درب یا آمریکایی اکتفا می‌کند. اما در شرایطی که پیچیدگی هایی در طراحی تولید کارتن ها در نظر داشته باشند از سایر انواع مدل کارتن‌لبنیاتی استفاده می‌کنند.

بخوانید: جعبه بسته بندی عسل + انواع طرح و چاپ

مهم‌ترین انواع مدل های کارتن لبنیاتی: چهار درب ساده، جعبه کیبوردی، زیره رویه، پنجره ای یا طلق دار، سبدی و غیره است.

در مواردی که کارتن بسته بندی لبنیات برای یک محصول به صورت تکی تولید شود، می‌توانند از طلق دار استفاده کنند تا محصول داخل آن قدری نمایش داشته باشد.

اهمیت کارتن بسته بندی

کارتن هایی که برای بسته بندی انواع لبنیات استفاده می‌شود تا حد زیادی به حفظ سلامت محصولات و آمار فروش آن‌ها نقش خواهد داشت. زیرا مواجهه مشتریان با محصول در قدم اول با نوع بسته بندی است. در صورتی که بتوانید توجه خودتان را به محصول، در همان نحوه بسته بندی اولیه به مخاطب ثابت کنید، آن‌ها گزینه‌ای جز انتخاب محصول شما ندارند. در این شرایط به راحتی می‌توانید با یک بسته بندی مناسب، شکیل، مقاوم و متناسب با نوع محصول آمار فروش‌تان را افزایش دهید. 

انواع روش چاپ کارتن لبنیاتی

دو نوع تکنیک رایج و کلی برای تولید کارتن‌لبنیاتی وجود دارد، مثل:

در تکنیک فلکسویی تعداد رنگ‌های کمتری ( نهایتاً تا چهار رنگ ) امکان چاپ روی بسته بندی کارتنی را دارند. به همین دلیل برای طراحی‌های پیچیده نمی‌توانند مشتری را به هدف و مقصود خودشان برسانند. اما بهترین گزینه برای کسانی است که در صدد چاپ ساده و با تعداد رنگ پایین هستند. از سوی دیگر چاپ افست می‌تواند امکان چاپ طراحی های مختلف و متعدد با رنگ های زیادی را به تولید کننده های کارتن و بسته بندی دهد.

در نهایت مشتریان می‌توانند خودشان  تصمیمات نهایی را در این زمینه اتخاذ کنند و ثبت سفارش را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن+عوامل موثر در قیمت کارتن

خاتمه

در این مقاله تلاش کردیم با طرح مباحث مختلفی در زمینه کارتن‌بسته بندی لبنیات، به اهمیت آن و نیز تمامی موضوعات مرتبط با ثبت سفارش این کارتن اشاره کنیم. امیدواریم که روشن گردیده باشد این دسته از مواد غذایی تا چه حد نیازمند بسته بندی های استاندارد هستند و در این مسیر گام های موثری بردارید. یکی از این اقدامات مثبت این است که همواره با شرکت های کارتن سازی و جعبه سازی موفق و با تجربه همکاری کنید تا شما را در مسیر تصمیم‌گیری یاری دهند.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *