هارد باکس چیست؟ [ طراحی تولید خرید سفارش ]

هارباکس [ خرید و سفارش]

هارد باکس یا جعبه سخت در واقع جعبه هایی هستند که امروزه پر استفاده ترین و در برخی وارد میباشند که طرفداران بسیاری از صنایع تولیدی جواهرات، گوشی های موبایل، وسایل تزئینی و غیره دارند.

طراحی مدرن هارد باکس

هارد باکس ها در مدل ها و طرح های متفاوتی دیده میشوند که نحوه تولید آنها را در ادامه مقاله با هم بررسی میکنیم. طرح های مدرنی که امروزه برای هارد باکس ها در نظر گرفته میشود بیش از پیش این جعبه ها را در میان افراد محبوب کرده است. طراحی های زیبا و خاص که برای لوازم لوکسی همانند طلا و جواهر، وسایل دکوری و تزئینی و غیره استفاده میشود. طرفداران تولید این گونه جعبه ها را زیاد کرده است.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

شما در بازارها و فروشگاه های متنوع، انواع مدل های جعبه سخت را مشاهده میکنید. برای مثال یکی از متداول ترین آن مدل کتابی است که درب جعبه به خود آن متصل شده و با یک آهربا درب آن بسته میشود. حتی دیده شده است در برخی موارد از یک پارچه مخمل برای پوشش درون هارد باکس ها استفاده میکنند که این امر باعث شکیل تر شدن جعبه میگردد.

هارد باکس چیست؟

هارد باکس که به آن جعبه سخت نیز میگویند ترکیبی از مقوا سخت و روشکی از جنس کاغذ، چوب و یا چرم میباشد که جنس لوکس بودن را به مشتری القا میکند با توجه به بدنه محکمی که دارد باعث حفاظت از محصول میشود. هارد باکس ها از نظر ظاهری بسیار جذاب بوده و از لحاظ ساختار حس تجمل و ظرافت را به شما انتقال میدهند.

جعبه هاردباکس

حالا از هارد باکس ها در چه صنایعی استفاده میکنند؟

به دلیل بدنه سخت و زیبایی دو چندانی که نسبت به جعبه های مقوایی معمولی، اکثرا برای لوازم گران قیمت و لوکس همانند طلا و جواهرات، عطر و ادکلن، وسایل تزئینی با ارزش، گوشی های موبایل استفاده میکنند. دلیل اصلی استفاده از جعبه سخت در محصولاتی مانند گوشی موبایل، حفاظت کالا در برابر عوامل تخریب کننده است که معمولا از نوع کشویی یا درب جعبه استفاده میکنند.

ویژگی هایی که هاردباکس ها را بسیار محبوب کرده است عبارتند از:

  1. مقاومت و ماندگاری بالا ۲. جعبه ای با حس لمس خوشایند ۳. امکان درج تصاویر و نوشته های برجسته ۴. محافظت عالی از محصول ۵. حفظ و افزایش ماندگاری اسم برند نزد مشتریان

طریقه تولید

هارد باکس نیز مانند سایر جعبه های مقوایی به تولید میرسند که در بعضی از موارد با تولید جعبه های مقوایی اندکی تفاوت دارند.

مرحله اول: در این مرحله برای ساخت تمامی بسته بندی های کارتنی مقوایی نیاز است که ورق تولید شود که این ورق از خمیر به دست می آید که جنس درجه یک آن از تنه درختان است یا از کارتن های بازیافتی تهیه میشود که مرغوبیت جنس درجه یک را ندارد.

مرحله دوم: بعد از تهیه خمیر توسط ماشین آلات اتوماتیک خمیر تشکیل شده، ورقه های تولید شده کمی از ورق های مقوایی قوی تر است زیرا مقداری الیاف از جنس چوب در آن استفاده شده است.

مرحله سوم: قالب های تولید شده بنا به نظر مشتریان در ابعاد درخواستی که به کارتن سازی موردنظر داده شده است، جعبه های هارد باکس تولید میشوند.

مرحله چهارم: برش جعبه در این مرحله انجام میگیرد که معمولا در جعبه های هارد باکس به صورت دایکاتی انجام میپذیرد که شکل ظاهری منظم تر و زیباتری را به جعبه میدهد.

نکته ای که حائز اهمیت است و هارد باکس را نسبت به جعبه مقوایی متمایز کرده است، چسباندن لبه های کارتن میباشد که توسط چسب خاص با دست انجام میگیرد یعنی این مرحله به نیروی انسانی احتیاج دارد و هم چنین ورق آن نسبت به مقوای معمولی سخت تر است. درست است که هارد باکس ها از لحاظ قیمت با جعبه های مقوایی کمی تفاوت دارند اما ماندگاری بالا در مدت زمان طولانی از ویژگی های است که مشتریان زیادی را به آنها علاقمند کرده است.

هارد باکس

امروزه در کشورمان با توجه به توسعه در تولیدات متنوع و گرایشات افراد مختلف و خواستار افراد جامعه به هارد باکس ها تولید اینگونه جعبه ها بسیار افزایش یافته است. تولید کنندگان لوازم لوکس، اکترونیکی، زیورآلات و برخی موارد صادراتی محصولاتشان را درون چنین جعبه هایی عرضه کنند. داشتن طرح های برجسته و رنگ های متنوع به زیبایی این جعبه ها می افزاید.

کلام آخر

کارتن سازی و جعبه سازی کارتن ساز با تجربه ای به مدت یک دهه و تلاش های شبانه روزی در رده بهترین کارخانجات بسته بندی ایران قرار گرفته است. از این رو اگر خواستار تولیدات بسته بندی های صادراتی با کیفیتی قابل قبول و جذاب هستید میتوانید در بخش (تماس با ما) از بخش فروش مشاوره رایگان دریافت کرده و بهترین جعبه ها را طبق خواسته خودتان سفارش دهید.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *