کارتن سازی و جعبه سازی چیست؟

کارتن سازی و جعبه سازی

کارتن سازی و جعبه سازی امروزه به کسب و کاری پر رونق تبدیل گشته است. کارخانجات کارتن سازی، جعبه سازی و چاپ و بسته بندی متفاوتی را در کشورمان مشاهده میکنید که هر یک در میدان رقابتی با یکدیگر قرار گرفته اند و سعی دارند در کیفیت و خلاقیت بسته بندی های خود از هم پیشی بگیرند.

کارتن سازی و جعبه سازی

کارتن سازی و جعبه سازی های فراوانی در سراسر کشور دیده میشوند. همه ما میدانیم که بسته بندی به عنوان پوشش کالا به حساب می آید که هدف اصلی آن محافظت از محتویات درونی کالاست، هدف دیگری که از پک یک کالا انتظار میرود این است که به عنوان یک استند تبلیغاتی عمل کند یعنی می بایست به گونه ای طراحی شود که خود به تنهایی جذب کننده مشتری بوده و به نحوی وی را به خرید ترغیب نماید.

انواع و اقسام بسته بندی های گوناگونی را در بازارهای فعلی مشاهده میکنید که هر یک مصارف متعددی داشته و برای انواع محصولات استفاده میگردند اما بهترین گزینه و پرکاربردترین آن، پک های کارتنی و مقوایی میباشند که در ادامه مزایای آنها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. از این رو کسب و کار شرکت های کارتن سازی و جعبه سازی از رونق خوبی برخوردار اند چرا که تولید کنندگان محصولات داخلی و خارجی متقاضی جعبه های کارتنی و مقوایی برای کالاهای خویش هستند.

در کنار کیفیت اصلی خود محصول، این وظیفه بسته بندی است که کالای موردنظر را بدون هیچ گونه آسیبی و سالم به دست مشتری برساند پس با کیفیت بودن بسته بندی نیز اهمیت دارد. هر آسیبی که کالا دریافت کند بر عهده تولیدکننده بسته بندی میباشد زیرا این انتظار میرود که پک تولید شده از نظر کیفی تائید شده باشد که محصول را بدون هیچ آسیب و صدمه ای به دست مصرف کننده برساند.

بسته بندی کارتنی و مقوایی

مزایا

بسته بندی های کارتنی و مقوایی از مزیت های قابل توجهی برخوردارند که همین امر بسیار در نظر مشتریان مهم بوده و اکثرا متقاضی چنین بسته بندی هایی برای محصولاتشان میباشند. در امر صادرات معمولا تولید کنندگان خواستار جعبه هایی هستند که هم از نظر کیفیت قابل قبول باشد و هم جذابیت و زیبایی کافی را داشته باشد زیرا مصرف کنندگان زیادی هستند که در کنار کیفیت خود محصول به مدرنیته بودن جعبه های آن نیز اهمیت میدهند که این موضوع در بحث صادرات بسیار ملموس میباشد.

قابلیت چاپ بالا

جعبه لمینتی با قابلیت چاپ افست یکی از بهترین گزینه ها به شمار می آیند، این نوع جعبه ها با وضوح تصاویر، خوانایی نوشته ها، طرح و رنگ متناسب توانسته اند جایگاه ویژه ای را در میان تولیدکنندگان صادرات دریافت کنند.این نوع چاپ بسیار در زیبا به نظر رسیدن بسته بندی موثر میباشد. انواع چاپ های دیگر همانند چاپ فلکسو، سیلک و دیجیتال وجود دارد اما هیچ یک به اندازه چاپ افست و فرآیند لمینت در زیبایی پک کالا تاثیر گذار نیستند.

کمک به حفظ محیط زیست

با شرایط حاکم بر کره زمین همه کشورها و مردمانشان در تللاش اند که آسیبی را چه عمدی و چه سهوی متوجه محیط زیست نکنند. روزانه کالاهای بسیاری توسط افراد مختلف به مصرف میرسند همه این کالاها از انواع مختلف بسته بندی برخوردارند همانند بسته بندی های پلاستیکی، شیشه ای، فلزی و کارتنی و مقوایی. بعد از مصرف یک محصول اولین چیزی که دور انداخته میشود پک آن کالاست.

تصور کنید بسته بندی که قرار است دور ریخته شود، تجزیه ناپذیر بوده و در پی آن آسیبات جدی را متوجه طبیعت کند. پک های کارتنی و مقوایی با توجه به تجزیه پذیری بالایی که دارند هیچ نوع ضرری به محیط زیست نمیرسانند به همین علت دوستداران زیادی را در میان کشورها و مردمان پیدا کرده اند.

وزن سبک

وزن ناچیزی که بسته بندی های کارتنی و مقوایی دارند باعث شده است که اکثر تولید کنندگان صادراتی متقاضی چنین پک هایی باشند چرا که در بحث صادرات می بایست هزینه ای جداگانه برای وزن محصولات پرداخت گردد که این وزن با پک آنها محاسبه میشود و اگر بسته بندی های موردنظر خود به تنهایی دارای وزن زیادی باشند برای آن تولید کننده اصلا مقرون به صرفه نیست و یک هزینه گزافی هم باید متحمل شود. دارا بودن وزن سبک پک های کارتنی و جعبه های مقوایی توانسته است به خوبی این مشکل را حل کند و متقاضیان این نوع بسته بندی را بالا ببرد، هم چنین در کنار هزینه، جا به جایی و حمل و نقل محصولات نیز تسریع شده و به راحتی صورت میگیرد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *