جعبه درب دارویی | ته قفلی + بسته بندی مقوایی

جعبه درب دارویی 01

جعبه درب دارویی یکی از زیر مجموعه های بسته بندی جعبه های مقوایی است. دلیل نام درب دارویی بر روی این بسته بندی کاربردی بودن آن برای بسته بندی تمامی اقلام دارویی می باشد و به سبب آسان باز شدن درب آن مورد استقبال برای تولیدات دارویی و درمانی قرار گرفته است. در ادامه به جزئیات کامل تری در باره ی این سبک از بسته بندی خواهیم پرداخت.

جعبه مقوایی و جنس مقوا

جعبه بسته بندی تک لایه مقوایی از جنس مقواهای گوناگونی می باشد که در این مورد بیشتر مقوای ایندربرد کاربرد دارد. اما به مابقی مقواهای موجود در صنعت چاپ و بسته بندی هم میپردازیم. مقوا دو رو سفید ایندربرد که بهداشتی و دارای مهر سلامت است وارداتی بوده و یکی از مرغوب ترین نوع بسته بندی را برای تمامی محصولات علی الخصوص بهداشتی، غذایی و دارویی ایجاد می‌کند. گرماژ های متفاوت آن سبب ایجاد استحکام و انعطاف یک جعبه بسته بندی می شود. چاپ پذیری بر روی این مقوا بالاست و تمامی طرح چاپی را به وضوح نمایش میدهد. گزینه ی اول برای تولید جعبه دو درب دارویی، درب دارویی ته قفلی می باشد.

مقوای پشت طوسی یک رو سفید به نسبت ایندربرد ارزان قیمت بوده و وارداتی نمیباشد اما حالت استخوانی ایندربرد را نداشته و انعطاف بیشتری برخوردار است. برای موارد بسته بندی غیر بهداشتی و محصولات سبک وزن گزینه ی ایده ال تولیدکنندگان است. یک رو سفید بودن مقوای پشت طوسی خاصیت چاپ پذیری دارد و طرح های چاپی بر روی آن اجرا می شود.

مقوا ی کرافت که به تازگی برای تولید جعبه تک لایه هم از آن استفاده می کنند تابحال کارتن بسته بندی لایه دار از جنس مقوای کرافت بوده و همانطور که گفتیم چند سالی ست که جعبه های تک لایه آن نیز تولید شده که طرفداران خاص خود را دارد. مقوای کرافت به دو رنگ خام قهوه ای و سفید است که پس از چاپ طرح چاپی شما تغییر رنگ میدهد اما برای حل این مشکل از تکنیک لمینتی بهره می برند.

مقوای گلاسه کاربرد کمی دارد اما از آن برای تولید این نوع بسته بندی درب دارویی نیز استفاده می کنند. حالت روغنی، دو رو یا یک رو سفید بودن و خاصیت چاپ پذیری، سطحی صاف و براق سبب شده تا برای بسته بندی اقلام مختلف آن را در نظر بگیرند.

برش لترپرس جعبه مقوایی تک لایه

یک مقوا از هر جنسی با هر میزان گرماژی پس از اندازه گیری و تعیین مدل نهایی برای برش آماده شده است. مقواها داخل دستگاه برش لترپرس قرار می‌گیرند و با دقت و نظم این دستگاه برش را انجام داده که در نهایت یک جعبه با هر مدلی که مدنظرتان میباشد داشته باشید.

چاپ افست جعبه درب دارویی

برای چاپ بسته بندی های مقوایی چاپ افست مناسب بوده و با ویژگی هایی که دارد طرح چاپی شما را بی نقص و با کیفیت برای مخاطب به نمایش می گذارد. چاپ افست توانایی پردازش رنگ نامحدود و شفاف را دارد هم چنین ریز ترین فونت و تایپوگرافی را به صورت خوانا و دقت پیکسلی بالا به اجرا در میاورد که این موضوع برای جعبه های مقوایی صادراتی نیز بسیار حائز اهمیت میباشد.

کاربرد و پیشنهاد جعبه درب دارویی در بسته بندی

مدل جعبه درب دارویی به دو سبک ته قفلی و دو درب دارویی است. ته قفلی طوری طراحی شده که انتهای جعبه لبه های اضافی طول و عرض جعبه داخل یکدیگر چفت می شوند و توانایی تحمل وزن محتویات داخل بسته بندی را خواهد داشت. دو درب دارویی یک جعبه با لبه ی اضافی از یک وجه جعبه است که در ابتدا و انتهای جعبه داخل آن قرار میگیرد و به اصطلاح قفل میشود. کاربردی برای انواع بسته بندی مواد غذایی، محصولات آرایشی بهداشتی، بسته بندی دارویی و دیگر موارد بسته بندی که نیاز به استحکام و رعایت نکات بهداشتی با چاپی مرغوب دارند.

کارتن مادر ( چاپ لمینتی _ فلکسویی )

زمانیکه می خواهند این جعبه ها را در تعداد بالا و معینی جابجا کنند و برای طی کردن مسیر طولانی آنها را داخل بسته بندی قرار دهند از یک کارتن سایز بزرگ که کارتن مادر نام دارد استفاده می کنند. کارتن مادر متشکل از چند لایه ورق کارتنی ازجنس کرافت است که در صورت تمایل بر روی آن چاپ انجام می شود.

چاپ کارتن مادر به دو طریق افست ( لمینتی ) و فلکسو میباشد. کارتن فلکسویی مادر تک رنگ و از دقت پیکسلی کمی بهره می برد اما سرعت زمان بالایی دارد، چاپ افست که با فرآیند لمینت کردن بر روی کارتن ها اجرا می شود شفافیت و وضوح تصاویر بهمراه درج جزییات نوشتاری را در کیفیت رنگی متناسبی ارائه میدهد.

سوالات کاربران گرامی

جعبه درب داوریی در گرماژ بالا و از جنس ایندربردی تحمل وزن تا چقدر را دارد؟

تحمل وزن تادو کیلوگرم را جعبه درب دارویی ته قفلی دارد.

جعبه ته قفلی چسب هم میخورد؟

تا جایی که امکان دارد برای موارد بسته بندی وزن سبک تا متوسط از چسب استفاده نمی کنند اما در حجم های بالا و تحمل وزن سنگین برای ایمنی بیشتر در انتهای جعبه از چسب نیز استفاده می کنند.

کارتن مادر جعبه مقوایی به صورت تک لایه هم تولید میکنید؟

بله کارتن مادر مقوایی تک لایه نیز برای بسته بندی با چاپ لیمنتی تولید می شود.

صحبت آخر

جعبه های مقوایی در مدل های متنوعی تولید و هر کدام کاربرد بسته بندی متفاوتی بر اساس جنس و طرح چاپی دارند. کارخانه کارتن سازی انواع این جعبه ها را با استفاده از مواد اولیه درجه یک و بهره وری از دستگاه های پیشرفته در روند تولید ، برای بسته بندی آماده کرده و سالهاست در این باره صاحب تجربه های زیادی است. کارشناسان فروش و مشاورین ما آماده پاسخگویی جهت راهنمایی، محاسبه قیمت و ثبت سفارش می باشند. شما میتوانید از طریق لینک تماس با آنها ارتباط برقرار کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *