کارتن بسته بندی بوق خودرو | جعبه مقوایی انواع آن

کارتن بسته بندی بوق خودور

کارتن بسته بندی بوق خودرو که یک قطعه ی لوازم یدکی حساب می شود و در فروشگاه های فروش قطعات یدکی ماشین و نمایندگی خودرو آنها را دیده اید در دسته ی بسته بندی لوازم خودرو قرار گرفته و از جعبه کارتنی بدون چاپ و چاپ دار برای بسته بندی استفاده می کنند. در ادامه انواع بوق های خودرو بهمراه بسته بندی مقوایی را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

آیا بوق خودرو به بسته بندی نیاز دارد؟

این سوالی ست که شاید برای هر کسی پیش بیاید اما ما در اینجا جوابگو این سبک از پرسش ها در خصوص بسته بندی هستیم. بوق خودرو یک قطعه ثابت در تمامی وسایل نقلیه اعم از مسافربری، بار بری، هواپیما، قطار، کشتی تا موتور سیکلت ها که کوچکترین عضو این خانواده بزرگ هستند می باشد. این قطعات مصرفی نیز مانند مابقی قطعات یدکی طول عمر مشخصی دارند که پس از مصرف نیاز به تعویض در آنها مشهود میباشد.

کارتن بسته بندی چراغ خودرو روشی مدرن برای حفاظت از آن در حمل و نقل

فرض کنید شرکت ایران خودرو سالانه چند هزار دستگاه خودرو تولید می کند و هر کدام از آنها دارای یک عدد بوق در ساختار تولید خود هستند. طبق آمار سال ۱۴۰۲ ایران خودرو تعداد ۱۸۰۵۸ دستگاه تولیدکرده است حال تصور کنید حدوداً ۲۰ هزار عدد بسته بندی برای بوق انواع خودرو تولید و چاپ شده که فقط مربوط به یک شرکت می باشد.

بوق دارای قطعه الکتریکی جهت تولید صدای بوق است که جدا از محافظت این قطعه به دلیل وجود سیم پیچی، آرمیچر، دیافراگم، پلاتین ها، قرقره، بلندگو و پیچ تنطیم کننده صدا بوق پس از تولید آنها را داخل بسته بندی ایمن قرار می‌دهند.

جعبه مقوایی

بسته بندی از جنس مقوا کرافت، پشت طوسی و در موارد نادری ایندربرد برای انواع بوق های خودرو از سواری تا حمل و نقل ۱۸ چرخ و موتور سیکلت ها در نظر گرفته شده است که بنابر اندازه آنها و وزن محصول، جعبه تک لایه یا جعبه کارتن چند لایه تولید می کنند.

بعنوان چند نمونه: کارتن دو لایه سینگل فیس با چاپ لمینتی برای بوق پراید، کارتن سه لایه بوق پژو ۴۰۵، ۲۰۶، پارس و بوق ۱۰۱۱ یا بنزی، بوق اکویی، بوق حلزونی و دیگر بوق ها در بین تولیدکنندگان مرسوم بوده و عموم مدل بسته بندی آنها جعبه درب دارویی میباشد.کارتن چهار درب آمریکایی و کیبوردی نیز جز بسته بندی هایی هستند که برای بوق ها در نظر می گیرند.

چاپ بسته بندی انواع بوق

چاپ مرسوم در بین بسته بندی های لوازم یدکی خودرو که به صورت پترن چاپی سرتاسری روی جعبه است شامل حال جعبه کارتن بوق نیز می شود و بعضی از شرکت های تولیدکننده ترجیح میدهند نام برند و لوگو را بر روی بسته بندی به صورت یکسره چاپ کنند که با نام کارتن لمینتی آن را می شناسند.

کارتن های لمینتی لوازم یدکی خودرو بوق بجز سبک چاپی که گفتیم طرح چاپی شامل مدل، مشخصات، نام برند لوگو، تصویر شفاف از بوق ها نیز میباشد که ابتدا بر روی ورق مقوایی به نام پوستر چاپ خورده و سپس بر روی بسته بندی لمینت می گردد. کارتن فلکسویی نیز میتواند طرح چاپی که گفتیم را با سرعت بیشتر و هزینه ی کمتری پوشش دهد اما دقت پردازش پیکسل ی این نوع چاپ پایین و تعداد رنگهای استفاده شده در آن به ۴ رنگ محدود میشود.

کارتن مادر بچه جعبه بوق ها

هر بسته بندی تولید شده در تعداد بالا نیاز بسته بندی عمده برای انتقال دارد که تولیدکنندگان در بازار هنگام سفارش جعبه های بسته بندی به کارخانه کارتن و جعبه سازی هم زمان نوع کارتن مادر آن را نیز سفارش میدهند. کارتن های مادر بدون چاپ می‌باشند در صورت چاپدار بودن، فلکسویی و یا دارای لیبل پشت چسب دار هستند. لازم به ذکر است که کارتن مادر برای محصول مصرفی بوق از مدل چهار درب آمریکایی بوده است.

سوالات متداول

بوق اکویی مدل جعبه مقوایی پنجره ای تولید دارید که به جای استفاده از طلق، پلاستیک نازک تری جایگزین کنید؟

بله بعنوان یک پیشنهاد برای شما می توانید پس از تولید جعبه اگر روکش نایلونی ( سلفونی ) بر روی بسته بندی خود انجام دهید.

انواع کارتن بوق ۱۰۱۱ چه مدل هایی می باشد؟

مدل کارتن درب دارویی از بسته بندی های پرکاربرد برای بوق ۱۰۱۱ یا بوق بنزی میباشد.

جعبه های بسته بندی برای بوق موتور سیکلت نیز مانند مدل خودرویی است؟

بله، تمامی بسته بندی هایی که خدمتتان عرض کردیم در رابطه با نوع موتور سیکلتی آن نیز صدق میکند.

جمع بندی

بوق خودرو و موتور سیکلت قطعه ای مصرفی که پس از تولید اولیه امکان دارد بارها تعویض گردد کارخانه کارتن سازی نیاز بسته بندی آنرا بارها مورد بررسی و آزمون قرار داده است تا در بازار داخلی و صادراتی در راستای جذب مشتری و فروش سودآور به نفع تولیدکنندگان عمل کند. برای دریافت هر گونه اطلاعات بسته بندی و چاپ از شرکت کارتن ساز می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *