کارتن فلفل چیلی | بسته بندی صادراتی و مدرن

کارتن فلفل چیلی 01

کارتن فلفل چیلی بسته بندی که برای عرضه ی فلفل تند و خوراکی به بازار داخلی و خارجی تولید و چاپ می گردد. فلفل چیلی فرآورده ی ارگانیک و طبیعی ست که یکی از محصولات کشاورزی در دسته ی صیفی جات صادراتی است. کارتن بسته بندی این محصول طبیعی زیر مجموعه ی کارتن میوه و تره بار میباشد که ویژگی های مشابهی با کارتن میوه، گوجه فرنگی، کلم، کارتن کاهو و دیگر صیفی جات دارد.

کارتن فلفل چیلی

فلفل چیلی خوراکی و چاشنی تندی که در بعضی از غذاها از آن استفاده می کنند دارای ماده ای به نام کپسایسین میباشد که به دلیل خواص درمانی آن برای بدن انسان از جمله : بهبود عملکرد سیستم ایمنی، تسکین درد، پیشگیری از رشد غدد سرطانی و سکته قلبی مورد استقبال کشورهای سراسر جهان قرار گرفت. کشت و تولید این محصول ارگانیک و غذایی سبب شد تا برای ارائه به بازار و کشورهای دیگر کارتن بسته بندی در مدل های گوناگون تولید و چاپ شود.

کارتن تولید شده برای فلفل چیلی از چند جهت با هم تفاوت دارند نوع برش در آنها به صورت دایکاتی و چاپ فلکسویی و افست ( لمینتی ) میباشد که در ادامه هر کدام را برایتان توضیح داده ایم.

کارتن دایکاتی

کارتن سه لایه و پنج لایه که توسط دستگاه برش دایکاتی به یک کارتن آماده برای بسته بندی تبدیل می شود را کارتن دایکاتی می نامند. برش کارتن بستگی به این دارد که مدل کارتن چه نوعی و مخاطب بازار هدف داخلی یا خارجی باشد.

برای کارتن میوه و صیفی جات به دلیل ساختار طبیعی و تحت تاثیر دما، سوراخ های تهویه طراحی می‌کنند تا گردش هوا درون بسته بندی وجود داشته باشد و از لهیدگی و فساد محصولات کشاورزی جلوگیری کنند. ایجاد این سوراخ تنها با دستگاه برش دایکات امکان پذیر می باشد.

کارتن فلفل ۴ درب

کارتن ۴ درب آمریکایی که عموماً دارای ابعاد بزرگی میباشد برای بسته بندی و انتقال فلفل چیلی پس از تولید از آن استفاده می‌شود ساختار کارتن چهار درب ورق کارتنی سه تا پنج لایه است که برای برش از خط و چاک استفاده می‌کنند و به دلیل عدم وجود قالب زمان و هزینه ی کمتری صرف آن می شود.

چاپ در این سبک از بسته بندی بیشتر به صورت فلکسو و بدون چاپ میباشد زیرا بعنوان کارتن مادر و کارتن سایز بزرگ از آنها استفاده می‌کنند که طرح چاپی شامل نام محصول و تولیدکننده کافی می باشد.

کارتن فلفل چیلی سبدی

مدل بسته بندی سبدی برای انواع میوه و صیفی جات کارآمد بوده که از نوع کارتن های دایکاتی ست و برشی منظم با استفاده از قالب دارد. کارتن سبدی بدون درب و در دو طرف دیواره فضایی برای قرار گیری دست و حمل آسانتر طراحی و برش خورده است. استحکام در این بسته بندی توسط ورق کارتنی سه لا و پنج لایه بعلاوه ضخامت مقوا کرافت ایجاد می شود.

کارتن سبدی فلفل چیلی

چاپ فلکسو و افست هر دو برای این بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند و چاپ افست به یک پوستر چاپی بر روی لایه بیرونی کارتن لمینت می شود که به آن کارتن فلفل چیلی لمینتی نیز می گویند.

کارتن تلسکوپی | زیره رویه

زیره رویه به معنی دو قسمت مجزا تولید شده برای یک بسته بندی می باشد که برش دایکات خورده و درب آن بدنه را پوشش میدهد تولیدکنندگان میتوانند برای مقاومت بیشتر بسته بندی درب آن را مرتفع بگیرند تا کاملا بدنه را بپوشاند کارتن موز به این صورت می باشد.

چاپ این گونه از مدل کارتن بسته بندی فلفل چیلی بیشتر افست بوده و بعنوان کارتن فلفل چیلی صادراتی نیز از آن بهره میبرند.

جعبه فلفل چیلی دسته دار

جعبه سه لایه دسته دار که برای صادرات و بسته بندی فلفل چیلی جهت ارسال به فروشگاه های میوه مدرن در نظر گرفته میشوند یک بسته بندی نوین در صنعت چاپ و بسته بندی می باشد. دستگیره ای که برای این مدل جعبه طراحی می‌کنند از جنس مقوا و متصل به درب می‌باشد نوع مجزا و پلاستیکی آن برای محصولاتی از این دسته مناسب نمی باشد.

بسته بندی فلفل چیلی صادراتی

از بین تمامی مدل هایی که برایتان توضیح دادیم نوع درب دار آن مناسب برای صادرات و حمل و نقل طی مسافت طولانی میباشد. صادرکنندگان برای کارتن های صادراتی چاپ افست و فرآیند لمینت را بیشتر استقبال کرده اند و به دنبال تنوع در مدل کارتن لمینتی برای صادرات می باشند.

مزایا و معایب کارتن مقوایی + کارتن پلاست

امروزه هم چنان با تمام معایبی که کارتن پلاست بسته بندی بهمراه دارد از آن برای پک کرد انواع محصولات استفاد می‌کنند شاید نیاز باشد اصلی ترین این معایب را بدانید تا به کره زمین ، محیط زیست و کسب و کارتان کمک بسزایی کرده باشید.

کارتن پلاست

  1. چاپ پذیری کمی دارد و در مقابل اجرای طرح های چاپی با جزییات گرافیکی و نوشتاری ناتوان میباشد.
  2. هزینه ی زیادی صرف بازیافت آن می‌شود.
  3. هنگام بازیافت هوا را آلوده میکند.
  4. جایگاهی در صادرات و واردات کشورهای جهان اولی ندارد.
  5. مضر برای طبیعت و اکوسیستم، تجزیه ناپذیر است.

کارتن مقوایی

  1. چاپ پذیری با هر جنس مقوایی و طرح چاپی لمینتی برتری در پردازش تصاویر همرا گرافیک بالا دارد. تمام جزییات نوشتاری را نمایش میدهد.
  2. هنگام بازیافت هزینه ی کمتری صرف آن می شود تا به تولید مجدد برسد و هم چنین مصرف آبی که برای بازیافت استفاده شده پس از تصفیه دوباره به چرخه مصرفی آب باز می‌گردد.
  3. مورد استقبال برای تمامی کشورهای اروپایی و پیشرفته
  4. تجزیه پذیر

سوالات کاربران

کارتن مقوایی به نسبت کارتن پلاست بسته بندی فلفل چیلی ارزان قیمت می باشد؟

بله متریال استفاده شده برای تولید یک کارتن مقوایی به نسبت نوع پلاستیکی ارزان تر تمام میشود.

کارتن سبدی فلفل چیلی منگنه داره؟

خیر برای سرهم کردن این سبک بسته بندی از منگنه استفاده نمی کنند.

چند روز زمان می بره تا کارتن سبدی آماده شه؟

پس از تایید طرح چاپی و تحویل قالب برش ۱۵ روز کاری زمان لازم است تا کارتن بسته بندی شما آماده تحویل شود.

حرف پایانی

فلفل چیلی یک فرآورده ی کشاورزی که برای ارسال به بازار داخلی و صادرات نیازمند بسته بندی ایمن می‌باشد تا زمانیکه به دست مصرف کننده میرسد تازگی و سلامت خود را حفظ کند. کارخانه کارتن سازی با توجه به این ویژگی ها بسته بندی مطلوب برای محصولات کشاورزی تولید و چاپ می کند.

شما می توانید برای سفارش و آشنایی بیشتر با تعدد بسته بندی بر روی کلمه ی کارتن سازی کلیک کرده و به صفحه ی نمونه کارها هدایت شوید و در صورت نیاز برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان فروش ما تماس برقرار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *