کارتن چهار درب ساده یا مدل آمریکایی | کاربردی ترین بسته بندی

کارتن 4 درب ساده یا مدل آمریکایی

کارتن چهار درب ساده یا مدل آمریکایی بسته بندی است که دارای مشخصاتی مانند حفاظت، سادگی، تحمل وزن بالا و انتخابی آسان برای جابجایی های عمده و خرده یک محصول یا اجسام می باشد.

یک بسته بندی کاملا ً کاربردی برای صنایع پر مصرف و عموم مردم در مدل های کارتن پستی، کارتن مادر، کارتن اسباب کشی و دسته ی کارتن های آماده است که با برش دایکات و خط و چاک ، دوخت کارتن توسط چسب و منگنه به صورت جعبه شده، آماده برای مصرف می شود در ادامه به هرکدام از این ویژگی ها بیشتر می پردازیم.

جنس و لایه بندی کارتن چهار درب ساده یا مدل آمریکایی

این جعبه یا کارتن مقوایی از چند لایه مقوا تشکیل شده است. لایه مسطح یا صاف و لایه شیاردار یا فلوتینگ که به آن فلوت کارتن هم میگویند کاغذ فشرده شده ی کرافت است که به صورت کنگره ای در آمده و دارای قوسی منحنی شکل و منظم می باشد و همین انحنا باعث استحکام میان لایه ها میشود، فلوت C یکی از رایج ترین لایه ی موجدار استفاده شده در لایه بندی این نوع کارتن می باشد.

این کارتن ها ساختاری متشکل از سه لایه ، ۵لایه و هفت لا  دارند که هر کدام از ورق ها از جنس کرافت و دو نوع صاف و موجدار می‌باشند. همانطور که گفتم جنس آنها کرافت است پس رنگ جعبه قهوه ای خام و سفید است که بنابر سلیقه و نوع بسته بندی چاپدار و بدون چاپ بودن آن مشخص می شود.

چاپ بسته بندی ۴ درب معمولی

چاپ در این کارتن ها به صورت فلکسو بوده و نوع افست در آنها کمتر دیده شده است اما قابل اجرا می باشد و سلیقه ی تولیدکنندگانی که هدف بازار محصولشان خارجی میباشد برای کارتن صادراتی ۴ درب از این چاپ استفاده می کنند. در بیش تر مواقع به دلیل اینکه از این کارتن بسته بندی برای جابجایی و حمل و نقل استفاده میشود از نوع بدون چاپ آن بهره می برند و اغلب به چاپ تک رنگ فلکسویی اکتفا میکنند زیرا ویژگی مقاوم بودن آن بر طرح چاپی و وضوح آن برتری دارد.

مزایا و ویژگی های بسته بندی کارتن ساده ۴ درب

  • حفظ ایمنی محصول
  • متریال ساده و ارزان
  • قابل بازیافت و استفاده مجدد
  • قابلیت برش خوردن در نوع دایکات و خط و چاک
  • پردازش طرح چاپی
  • تحمل وزن بالا
  • مقاومت در برابر پارگی و دفورمگی
  • مقرون به صرفه

کارتن چهار درب ساده یا مدل آمریکایی

کارتنهای معمولی ۴ درب مخصوص حمل و نقل و جابجایی کالا و محصولات بزرگ مانند لوازم خانگی یا محصولاتی که باید با دقت زیاد و ایمنی حمل شوند، از آنجایی که مدل های مختلفی از کارتن های ۴ درب در بازار وجود دارد باید یکی را انتخاب کنید که برای صنعت شما مناسب تر باشد و گویای کالا و مشخصات آن باشد.

بعنوان مثال برای استفاده از این نوع کارتن در مدل کارتن مادر بهتر است برند و لوگو همراه تصویر محصول خود به صورت تک رنگ یا ۴ رنگ بر روی کارتن چاپ کنید تا هنگام جابجایی نیازی نباشد درب جعبه باز شود و جعبه دچار پارگی شود هم چنین میتوان بر روی این بسته بندی گزینه ای طراحی و چاپ کرد که بتوان شمارش موجود جعبه های کوچک تر درون آن را برای راحتی شمارش در انبار گردانی یادداشت کرد.

از این کارتن ها بعنوان کارتن دسته دوم برای اسباب کشی نیز استفاده میکنند اما برای اسباب کشی اقلام بهداشتی و البسه اکثریت ترجیح میدهند تا از دسته اول (کارتن نو) آن استفاده کنند تا از سلامت و آلوده نبودن کارتن مطمئن باشند و هر ابعادی که مد نظرشان برای بسته بندی اجسام می‌باشند به دلخواه از کارخانه کارتن سازی سفارش دهند.

کارتن های آماده موجود در کارگاه تولید کارتن و جعبه همین کارتن های ۴ درب می‌باشند که از قبل به صورت گسترده در ابعاد های عمومی تولید شده اند و بدون چاپ میباشند که خریدار میتواند برای راحتی کار خود از لیبل های چسبی جهت معرفی مشخصات محصول خود استفاده کند.

کارتن معمولی برای اسباب کشی سایز متوسط می خوام چه ابعادی میشه ؟

۳۵*۳۴*۵۳ ابعادی ست که برای کارتن اسباب کشی متوسط از آن استفاده می‌کنند.

کارتن بسته بندی برای فروشگاه آنلاین بدون چاپ چند لایه مناسبه ؟ فروشگاه آنلاین کیف و کفش دارم.

برای فروش به صورت مجازی و ارسال کالا با پست از کارتن ۳ تا ۵ لایه استفاده کنید.

قیمت کارتن ساده برای صادرات بعنوان کارتن مادر شکلات چه جوری محاسبه می کنید؟

بر اساس لایه، جنس مقوا، ابعاد و چاپدار یا بدون چاپ بودن قیمت نهایی آن ارزیابی میشود برای اطلاعات بیشتر از نحوه ی محاسبه قیمت با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

کلام آخر

این کارتن های بسته بندی یکی از پرمصرف ترین نوع بسته بندی میباشند که روند تولید آنها آسان و برای کسانیکه عجله در ارسال و حمل و نقل اجسام یا محصولات خود را دارند راهی کم مصرف از نظر زمان و هزینه می باشد برای آشنایی بیشتر و مشاوره درباره ی انواع این کارتن ها با کارشناسان فروش ما در کارخانه کارتن سازی تماس حاصل بفرمایید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *