بسته بندی غذا و ایده طراحی نوین | کارتن و جعبه + سرو غذای رستوران

بسته بندی غذا با ایده های نوین

بسته بندی غذا و ایده طراحی نوین به دست کارتن سازی ها امکان پذیر است زیرا آنها هنر و علم بهمراه تکنولوژی لازم را جهت تولید انواع و اقسام بسته بندی ها در هر حوزه ای دارند. بسته بندی غذا برای محافظت از محتویات در برابر آلودگی، فاسد شدن و هر گونه آسیبی امری ضروری ست و هم چنین امروزه از آن برای تعیین وزن و حجم غذا استفاده می کنند.

درج اطلاعات مربوط به غذا بسته بندی شده بر روی بسته بندی نیز یکی از مزیت های در نظر گرفتن پک مقوایی برای انواع غذاست. همانطور که میدانید بسته‌بندی باید با ماهیت غذا ارتباط مستقیمی داشته باشد و نیاز بسته بندی برای غذاها متفاوت است. این بسته بندی ها ی مقوایی جعبه یا کارتنی را در این مطلب بیشتر و بهتر خواهید شناخت؛ با ما همراه باشید.

بسته بندی غذا و مواد غذایی { نمونه های تایید شده و بارز }

از زمانیکه که غذا و انواع مواد غذایی توسط کارخانه ها و تمامی مراکز طبخ و سرو غذا اعم از غذا خانگی و فست فود تولید شد و پا به عرصه ی بازاری و فروش گسترده گذاشت بسته‌بندی های مختلفی که با مشخصات آنها همخوانی داشت تولید شد.

 • آسپتیک
 • پاکت کرافتی
 • جعبه مقوایی بهداشتی
 • قوطی های فلزی و پلاستیکی
 • کارتن مقوایی چند لایه
 • نایلون های پلاستیکی
 • پالت
 • سینی مقوایی
 • کاغذ و کاور دور پیچ
 • طلق پلاستیکی

تعداد ۶ مورد از مواردی که ذکر شد سر منشاء کاغذی دارند و بهداشتی تر از باقی موارد هستند. این موضوع نشان دهنده ی اهمیت کاغذ در صنایع بسته‌بندی مواد غذایی و غذا می باشد.

آسپتیک ترکیبی از کاغذ و آلومینیوم با لایه ای از پلی اتیلن ساخته شده که از آن برای بسته بندی مایعاتی که باید استریل بمانند استفاده می کنند. ( شیر، آبمیوه ها شامل موادنگهدارنده، تخم مرغ مایع، غذاهای آبکی سوپی و … )

پاکت کرافتی بسته بندی برای شیرینی، میوه و نان فانتزی ها

جعبه مقوایی بسته‌بندی مناسب برای تمامی موادغذایی و غذا

قوطی های فلزی بسته بندی برای انواع کنسرو و تن ماهی

کارتن چند لایه بعنوان کارتن بزرگ، کارتن مادر، کارتن تخم مرغ، کارتن فله و …

کارتن بسته بندی تخم مرغ از مدل ۴ درب تا جعبه فانتزی

نایلون های پلاستیکی بسته بندی مناسب برای تنقلات، چیپس، پفک، چوب شور و میوه ها، سبزیجات، سیب زمینی، پیاز و …

پالت جهت حمل و نقل بسته بندی های بزرگ

سینی مقوایی یک بسته بندی مسطح و بدون درب برای نگهداری انواع مواد غذایی و غذا

کاغذ و کاور دور پیچ ساندویچ ها و غذاهای لقمه ای یا بسته بندی هایی که نیاز به استحکام بیشتر پس از بسته بندی دارند.

طلق پلاستیکی، ظروفی که برای سرو کیک، خوراکی های کنار چای و نوشیدنی ها در کافه و رستورانها در نطر گرفته می شود.

کاور بسته بندی الویه و انواع دور پیچ + باند رول چاپی

ویژگی های بسته بندی مقوایی غذا

بسته بندی غذا 02

یک بسته بندی که برای غذا از هر نظر کامل و خاصیت نوظهوری داشته باشد شامل گزینه های زیر است:

جعبه بسته بندی پیتزا

 • حمل راحت و آسان : طراحی دستگیره برای بسته‌بندی سبب حمل راحت غذا توسط خریدار می گردد. این جعبه دسته دار، دستگیره ای از جنس مقوا یا پلاستیک دارد.
 • بسته بندی جا دار : در نظر گرفتن جعبه یا کارتنی که فضای کافی برای هر مقدار از غذا ی تولید شده را داشته باشد.
 • حفظ دمای غذا : اینکه بتوان بسته بندی خلق کرد که دمای غذا را پس از تولید و قرار گیری درون جعبه حفظ کند تنها توسط لایه بندی و انتخاب مقوای مناسب با سلفون کشی امکان پذیر است.
 • ظاهری زیبا و طرح چاپی ملموس: بسته بندی باید دارای طرح چاپی باشد تا نظر کودک و بزرگ را به خود جلب کند. پیاده سازی ایده های نوین در طراحی چاپ پک غذا کارساز بوده و می تواند قدرت فروش و ماندگاری شما در جایگاه اول بازار غذا را تضیمن کند.
 • بسته بندی ایمن و بازگشایی راحت : خلق بسته‌بندی که در عین ایمن بودن و ایجاد امنیت برای محتویات بازگشایی آسوده و راحتی داشته باشد جز بسته بندی غذا و ایده طراحی نوین میباشد. جعبه کیبوردی یکی از این بسته بندی هاست.
 • بهداشتی بودن کارتن و جعبه غذا : استفاده از پلاستیک و مواد غیر بهداشتی از این قبیل برای سلامتی انسان مضر بوده و مقوا ایندربرد یا کرافت بهداشتی بعنوان جایگزین مناسب در این بین انتخاب شده و رضایت کافی را از سوی افراد مصرف کننده بهمراه داشته است.

بسته بندی فلافل نیمه آماده | کارتن خام + جعبه مقوایی

بسته بندی غذا و ایده طراحی نوین

خلق غذا و سپس بسته بندی آن توسط افراد یک از الزامات زندگی روزمره هر کدام از ماست. برای خرید، سفارش و تحویل غذا همیشه آنها درون یک پک مقوایی به ما تحویل میدهند با پیشرفت روزانه غذا و بسته‌بندی ها با در نظر گرفتن سلامت زمین و محیط زیست میلیونها جعبه و کارتن مقوایی تولید و چاپ شده است که نمونه هایی از آنرا در این صفحه جمع آوری کرده ایم.

سوالات متداول

بسته بندی غذا فست فودی استفاده از چه مقوایی مناسب تر است ؟

به طور کلی استفاده از مقوای بهداشتی در رابطه با بسته‌بندی غذا که با سلامت انسان ارتباط مستقیم دارد توصیه می شود. هم چنین می توانید با مطالعه ی مقاله جعبه فست فود اطلاعات کاملتری در این خصوص کسب کنید.

پک بسته بندی یک وعده غذای ایرانی سنتی مانند کباب کوبیده از چه مدلی با چه جنسی است؟

بستگی به سلیقه ی سفارش دهنده و نیاز های پک وعده غذایی دارد به این منظور که این سبک غذاهای رستورانی دارای منقسم، استحکام به نسبت تحمل وزن مخلفات و وعده غذایی برنج و کباب هستند بهتر است از ورق کارتن دو تا سه لایه با چاپ لمینتی و یا فلکسویی استفاده کنید.

میشه برای بسته بندی مایعات مثل سوپ بسته بندی در نظر گرفت؟

بله امکان تولید بسته‌بندی بهمراه مقسم (نگهدارنده) و دستگیره مقوایی متناسب با شرایط وعده غذایی آبکی مانند سوپ، آش و غیره وجود دارد .

صحبت آخر

بسته بندی غذا مسئله ای ست که هر روز با آن مواجه می شویم، ما در طی روز بیشترین چیزی که مشاهده و مصرف می کنیم محصولات و کالاهای غذایی هستند که درون بسته بندی جهت خرید و فروش، جابجایی و حمل و نقل قرار گرفته اند. کارخانه کارتن سازی با تولیدات بسته بندی مناسب و درجه یک برای محصولات غذایی و انواع غذاهای سرد و گرم رستورانی، خانگی، مطبخ و فست فودی توانسته حضور خودرا در صنعت چاپ و بسته بندی ثابت و ماندگار کند.

اگر بدنبال طراحی نوین بسته بندی برای غذا هستید و ایده های نوظهور برای شما در اولویت می باشند با مجموعه کارتن ساز و کارشناسان فروش جهت آشنایی، راهنمایی و مشاوره، محاسبه قیمت از طریق تماس در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *