کارتن مادر برای جعبه های کوچک

کارتن مادر

کارتن مادر برای جعبه های کوچک مانند یک نگهدارنده عمل می کند که تعداد جعبه کوچکتر را در دل خود جا داده و هنگام حمل و نقل و جابجایی امکان آسیب را به حداقل میرساند. زمانیکه یک تولید کننده بسته بندی برای محصول خود درنظر میگیرد می‌داند که در آخر به یک جمع بندی کلی یا بسته بندی بزرگ تر نیاز دارد تا بتواند به راحتی در تعداد بالا با مسافتی طولانی یا کوتاه به هرکجا که می‌خواهد محصولاتش را ارسال کند. کارتن مادر از جنس متفاوتی تولید میشود اما از نوع کرافت آن بسیار مرسوم بوده که در دو رنگ سفید و قهوه ای دیده می‌شود.

ابعاد آنها با توجه به اندازه دریافتی از هر یک جعبه کوچک و تعداد مشخص شده برای چیدمان و انتقال، اندازه گیری میشود و در مواقعی دارای ابعاد عمومی می‌باشند مانند کارتن آماده بدون چاپ یا با یک طرح چاپی عمومی. اما در بیشتر مواقع برای اینکه مشخص شود این کارتن های بزرگ از چه شرکت یا کارخانه ای ارسال شده است بر روی آن با چاپ فلکسو نام برند را می‌نویسند در مواردی تولیدکنندگان مایل هستند بر روی کارتن سفارش داده شده پوستر چاپ افست یا همان چاپ لمینتی قرار گیرد و کارتن مادر محصولشان نیز مانند جعبه بسته بندی سایز کوچک داخلی آنها یک طرح چاپی داشته باشند.

تحمل وزن کارتن مادر

کارتن مادر در لایه بندی سه لایه و پنج‌لایه بیشتر تولید می شود و کاربرد دارد هم چنین ضخامت و مقاومت آن بر حسب این چیدمان لایه ای و ساختارش انجام می گیرد. اصولاً تحمل وزن آنها از ۵ تا ۱۳ کیلوگرم است و به راحتی با استفاده از دستگاه مقاومت سنج کارخانه کارتن سازی میتوان متوجه شد که تا چه حد تحمل وزن کارتنها ی دیگر را هنگام روی هم چیده شدن برای انتقال یا انبار کردن دارد.

همانطور که در ابتدا صحبت هایمان گفتیم این کارتنها مانند یک بسته بندی برای جعبه های کوچک عمل می‌کنند، مثلاً جعبه مقوایی با گرماژ متوسط رو به پائین ساختار ظریفی دارد با وارد کردن فشار و جذب رطوبت دفورمه و پاره میشوند پس برای حمل و جابجایی نیاز به یک بسته بندی مستحکم و حد الامکان غیر قابل نفوذ رطوبت دارند.

کارتن مادر بسته بندی بچه جعبه

توجه داشته باشید که کارتن مادر محصولات خود را زیادی پربار و سنگین نکنید زیرا بافت مقوایی و لایه بندی کارتن در بهترین حالت و استفاده از متریال با کیفیت تحمل وزن میانگین ۳۰ کیلو گرم را دارد.

هم چنین کارتن‌مادر باعث میشود شمارش در انبار گردانی و هزینه های تمام شده راحت تر انجام گردد، بر روی این جعبه ها  گزینه هایی براساس مشخصات محصول چاپ شده است که میتوان جلوی این موارد تیک زد و علامت گذاری کرد تا دریافت کننده کاملاً بداند چه چیزی را در چه تعداد و رنگی دریافت کرده است.

بررسی چند نمونه کارتن مادر

  • کارتن مادر خرما: یک کارتن ۵ لایه با چاپ لمینتی و گاهاً فلکسویی که تعداد شمارش زوج به طور مثال ۶ تایی داخل آن قرار میدهند.
  • دستمال کاغذی: کارتن ۳ تا ۵ لایه به دلیل وزن سبک از ۳ لایه بیشتر استفاده می‌کنند.
  • قطعات صنعتی ماشین: کارتن ۵ لایه ضخیم از جنس مقوا با گرماژ بالا که به صورت کارتن بدون چاپ یا چاپدار فلکسویی است در مواردی نوع لمینتی آن را نیز می بینید.

قیمت در کارتن مادر به عواملی هم چون ابعاد، جنس، مقوا، تعداد لایه طرح چاپی و تیراژ بر قیمت تمام شده ی یک کارتن مادربستگی دارد که بعد از مشخص کردن تعداد جعبه و تحمل وزن کارتن محاسبه می شود.

سوالات شما

کارتن مادر صادراتی برای گز چند لایه مناسبه؟

در تعداد چیدمان ۶ عددی تا ۱۰، کارتن مادر ۵ لایه مناسب است.

آیا می توان جعبه مادر دسته دار سفارش داد؟

بله امکان طراحی نوع دسته دار آن در سایز متوسط برای بسته بندی های کوچک وجود دارد.

برای ابعاد بزرگ کارتن مادر چه چاپی مناسب است؟

چاپ فلکسویی که فقط نام برند و مشخصات کلیدی محصول را نوشته باشد.

کلام آخر

برای خرید یک کارتن مادر مناسب با محصولاتتان بهتر است با کارخانه های کارتن سازی از طریق سایت، پیام رسان یا تماس تلفنی ارتباط بگیرید و پس از مشاوره کارتن مورد نظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید. در بیشتر مواقع کارتن‌مادر همراه سفارش جعبه یا کارتن سایز کوچک به شما پیشنهاد می شود که می توانید همان لحظه بودجه ی خود را در نظر بگیرید و به کارشناس فروش برای ثبت سفارش اطلاع دهید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *