جعبه ساندویچ – انواع کاور، پاکت با کاغذ و دورپیچ کرافت

جعبه بسته بندی ساندویچ

جعبه ساندویچ، بسته بندی که این روزها بسیار ترند شده و از آن برای راحتی در جابجایی، ارسال و سرو استفاده می شود، با مدل های فراوان و طرح چاپی متفاوت می تواند بعنوان یک تبلیغ و شعار برای برند شما مشتری جذب کند. ساندویچ وعده غذایی که محبوبیت جهانی دارد و در طعم های مختلف و خوشمزه در سراسر جهان سرو می شود. بعنوان یک وعده اصلی غذا بدلیل سریع آماده شدن و راحتی دستور آن جایگاه ویژه ای در برنامه غذایی انسان دارد، برای لحظه ای به این فکر کنید که این خوردنی خوشمزه کشف نمی شد، خیلی از طعم ها و لذت ها را از دست می دادیم زیرا این سبک غذا، نامحدود دستور پخت و نوع مواد خوراکی ترکیب شده در آن را دارد.

بنابر آمار تقاضای جهانی  و ۲۴ هزار میلیارد تومان ارزش بازار داخلی در تولید و مصرف ساندویچ و غذاهای فست فودی فقط در ایران، نیاز بسته بندی مواد غذایی برای حفظ بهداشت و سلامتی آن افزایش یافت در پی این گسترش طعم ها و غذاهای فست فودی هر کدام بسته بندی خاص خودشان را در ابعاد مناسب برای پک شدن و حمل و نقل از کارخانه های کارتن سازی درخواست کردند که در ادامه هر کدام از آنها را برایتان شرح داده ایم.

انواع جعبه ساندویچ | مقوای ایندربرد

جعبه ساندویچ برای ساندویچ های گرم بیرون بر (takeaway) و ساندویچ های سرد یک فضای مقوایی بهداشتی ست که از آسیب رسیدن فیزیکی و شیمیایی به ساندویچ جلوگیری می کند. این جعبه های مقوایی در مدل های مختلف از نوع جعبه ساندویچ کشویی، کیبوردی درب گیره ای، جعبه ساندویچ پنجره ای طلق دار، دو درب دارویی، درب دارویی ته قفلی و زیره رویه تولید می‌گردند. برای چاپ آنها عموماً از چاپ افست جهت به تصویر کشیدن جزییات ترکیبات یک ساندویچ و خوانا بودن نام برند و شعار مخصوص یک کارخانه یا رستوران استفاده می‌کنند که رنگ های پرکاربرد آن مشکی، زرد، قرمز، سبز و سفید می باشد.


جعبه هایی که گفته شد هر کدام روند تولید مختص خودشان را دارند و بنابر سلیقه ی مشتری و گاهاً نوع ساندویچ تصمیم گرفته می شود که کدام یک مناسب بسته بندی میباشد. مدل جعبه ساندویچ پنجره ای طلق دار یک برش بر روی درب آن طراحی شده هنگامیکه ساندویچ را درون آن قرار میدهید تصویر ساندویچ از پشت لایه شفاف و طلقی مشخص است این گونه می توانید اعتماد مشتری را جلب کنید و کیفیت مواد غذایی استفاده شده را به رخ بکشید.

جعبه ی کشویی ساندویچ یک طرح مدرن و ویژه برای کسانی که می خواهند جعبه بسته بندی محکم تری به مشتری خود تحویل دهند زیرا در اینجا یک بسته بندی دورنی به داخل یک جعبه دیگر وارد می شود. مدل درب گیره ای کیبوردی به این صورت می باشد که ساندویچ درون آن قرار میگیرد سپس درب آن به وسیله ی یه برش در مقوا یا یک لبه ی خارجی به بدنه آن قفل می شود. مدل دو درب دارویی یا ته قفلی جز آن دسته مدل ها می باشند که برای بیرون کشیدن ساندویچ امکان دارد مصرف کننده کمی راحت نباشد برای کودکان که موضوع بسیار راحت است جعبه را به صورت سرو ته خالی میکنند و ممکن است محتویات ساندویچ بهم بریزد. در مواردی نیز این جعبه ها را طوری طراحی می کنند که نیاز به باز کردن درب نیست بر روی بدنه یک سری چین های برش (پرفراژ) ایجاد کرده اند تا از آن جا برش داده و ساندویچ را خارج کند.

در مدل زیره رویه برای حمل و جابجایی به دلیل متصل نبودن درب به بدنه امکان بیرون ریختن ساندویچ کم نیست پس بهتر است از این بسته بندی برای مصرف داخل رستوران یا بیرون بر در مسیر کوتاه استفاده کرد. با بررسی تمامی این مدل ها می توان جعبه ی ساندویچ کشویی پنجره دار طلقی را نمونه برتر در بسته بندی اعلام کرد زیرا از تمامی جنبه های یک بسته بندی و شکل ظاهری وسوسه کننده و مطمئن گزینه ی مناسبی می باشد.

لازم به ذکر است لایه بندی در این جعبه ها نیز از تک لا تا سه لایه کاربرد دارد و بعضی از تولیدکنندگان و رستوران داران ترجیح می دهند بسته بندی مستحکم برای مواد غذایی ساندویچی خود سفارش دهند که هنگام ارسال با پیک و تکان های وارد شده به بسته بندی، ساندویچ داخل آن آسیبی نبیند.

جعبه پاستا بیرون بر چاپدار و بدون چاپ

پاکت ساندویچ | مقوای کرافت

در مطالب بالا از جعبه مقوایی صحبت کردیم اما حرفی از کرافت نزدیم به این دلیل که این روزها کرافت یه یکی از مقواهای محبوب در بسته بندی تبدیل شده است و نیاز به صحبت اختصاصی درباره ی آن میباشد. پاکت کرافت همان پاکت های قدیمی قهوه ای رنگ است که درون آن ها هر مواد غذایی قرار میدادند این روزها به دلیل آسیب پلاستیک به محیط زیست انسان ها دوباره به بسته بندی هایی که سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت میباشند رو آورده اند.

این ورق کرافت که برای پاکت بسته بندی از آن استفاده می‌کنند دارای گرماژ متوسط است که حالتی انعطاف پذیر دارد و میتوان برای بستن درب، قسمتی از آن را لول کرد و منگنه کرد تا هوا در آن ورود نکند و ساندویچ دمای خود را حفظ کند.

جعبه و پاکت ساندویچ کرافت برای انواع ساندویچ های گرم و سرد در داخل و خارج از رستوران و کافی شاپ ها به منظور بسته بندی استفاده می شود، چاپ بر روی آنها از نوع فلکسو کاربرد بیشتری دارد و زمانی که ساندویچ درون آن قرار میگیرد به دلیل خاصیت بافت مقوای کرافت تا مدت زمانی که مصرف کننده آن را میل کند غذا را گرم نگه میدارد و می توان برای جلوگیری از نفوذ هر گونه چربی، آب گوجه و یا خیارشور در قسمت کف جعبه یا پاکت از یک مقوای سینگل فیس استفاده کرد تا بهداشت  و ظاهر بسته بندی شما بیشتر حفظ شود. تمامی مدل هایی که در پاراگراف جعبه مقوایی ایندربردی گفتیم نیز با جنس مقوای کرافت هم امکان تولید وجود دارد.

انواع کاور ساندویچ

ساندویچ از نوع سرد یا گرم هر کدام برای حفظ دمای خود و ترکیبات داخلی به بسته بندی اولیه نیاز دارند در مواردی یک کاغذ کرافت سفید یا قهوه ای با استفاده از یک بند به دور آن کاور می‌کنند یا همان کاغذ را به دور ساندویچ می پیچند و انتهای آن را میبندند که این سبک بسته بندی یا کاور کردن برای مصرف زود هنگام ساندویچ مناسب است این کاغذ کرافتی اگر طرحی بر روی آن چاپ شود به اسم پوستر چاپی آن را صدا میزنند که از نوع ساده بون چاپ آن جذاب تر است.

در مواردی قبل از قرار گیری درون جعبه این ساندویچ ها را توسط یک نایلون پلاستیکی که از دو طرف حرارات خورده و درب آن پرچ شده است بسته بندی می‌کنند تا از هر گونه آلودگی و مجاورت هوا به داخل آن جلوگیری کنند. به تمامی این بسته بندی های اولیه کاور نیز می گویند.

اما یک نوع بسته بندی وجود دارد که تکه ای از مقوای در گرماژ مناسب برای یک جعبه به صورت یک سطح مقوایی برش خورده که به دور قسمت میانی ساندویچ می پیچد و ساندویچ از هر دو طرف مشخص است مانند تصویر که مشاهده کردید یک ساندویچ را پوشش (کاور) می دهد. سینی مقوایی به منظور قرار گیری ساندویچ درون آن یک بسته بندی مناسب برای سرو که میتوان آن را نیز یک کاور دانست.

در حالت کلی منظور از تولید کاور این میباشد که هنگام سرو در رستوران، ارسال، جابجایی در قفسه های یک فروشگاه مواد غذایی قسمت میانی یا به اصطلاح کمر نان باگت آسیب نبیند و ساندویچ دفورمه نشود.

جعبه آماده ساندویچ

جعبه آماده ساندویچ به بسته بندی گفته میشود که به صورت از قبل تولید شده در ابعاد عمومی، بدون چاپ یا طرح چاپی مشخص شده در خصوص ساندویچ در اختیار مشتریانی که عجله دارند و یا خواستار قیمت تمام شده مقرون به صرفه و ارزان میباشند، قرار می‌گیرد. این جعبه ها چاپ فلکسو با تصویر و نام ساندویچ دارند که میتوانید برای بسته بندی طعم های مختلف ساندویچ از آن بهره ببرید، ابعاد آنها به اندازه ی یک باگت ساندویچ ۵۰ *۸۰*۲۳۵ میلی متر و مینی باگت می باشند.

قیمت جعبه ساندویچ

نحوه ی محاسبه ی قیمت این جعبه و کارتن بسته بندی ساندویچ بر حسب ابعاد، گرماژ، جنس مقوا، چاپدار بودن یا بدون چاپ، درصورت وجود طلق و کاغذ کرافتی خدمت سفارش دهندگان از سمت واحد فروش و کارشناسان ما اعلام می‌گردد، راه حلی برای ارزان تر تمام شدن قیمت جعبه ساندویچ انتخاب جعبه آماده و یا جعبه کرافتی بدون چاپ با ابعاد دلخواه خودتان می باشد.

تولید پاکت ساندویچ و جعبه بسته بندی

کارخانه کارتن سازی با پشتیبانی تیم طراحی و مشاورین فروش برای تولید انواع بسته بندی ها همیشه پیش قدم میباشد و برای بسته بندی فست فود مانند ساندویچ مدل های جعبه و طرح های چاپی متنوعی برای ارائه دارد. تولید در کارخانه از ۱۰۰۰ تیراژ به بالا ست که با استفاده از متریال با کیفیت و دستگاه های پیشرفته چاپی بسته بندی مرغوب و در خور محصولات غذایی برای تمامی تولیدکنندگان تامین می‌کند.

سوالات شما

قیمت جعبه ساندویچ خام به همراه کاغذ کرافت چاپ خورده از جعبه ایندربردی لمینتی ارزان تر میشود؟

بله، زیرا مقوای کرافت از ایندربرد ارزان تر و حذف چاپ هزینه ها را کاهش می‌دهد.

مدل جعبه ساندویچ کیبوردی نیاز به منقسم دارد؟

برای نگهداری بهتر ساندویچ می توان از این ویژگی نیز استفاده کرد.

جعبه ساندویچ طرح دار به صورت اماده از سفارش تا تحویل چقدر زمان میبره ؟

جعبه آماده ای که در انبار کارخانه اماده برای فروش میباشد یک نصف روز زمان نیاز دارد، پس از ثبت سفارش و مشخص شدن شیوه ی ارسال آن از طریق پست ماشین حمل و نقل و غیره، بستگی به زمان ارسال آن از طریق پست و راه های حمل و نقل میباشد، در حالت دوم اگر تمامی مراحل طی شده باشد فقط جعبه در کارخانه تولید نشده باشد در صورت چاپ فلکسویی ۴۸ ساعت زمان لازم است تا به صورت جعبه آماده تولید و چاپ شود.

صحبت پایانی

جعبه ساندویچ یک بسته بندی مناسب برای هر مدل ساندویچی در هر ابعادی میباشد که می توان از آن برای بهداشتی بودن و نگه داری دمای ساندویچ برای مصارف عموم در غرفه های غذایی خیابانی، رستورانها و کافی شاپ ها، غذاخوری مدارس و ساندویچ بارها حتی ون های که ساندویچ سیار سرو می کنند، استفاده کرد و محصولات غذایی خود را با خیالی راحت به دست مصرف کننده برسانید. کارخانه کارتن سازی نیاز هر گونه بسته بندی با هر مدل و طرح چاپی را در راستای جلب رضایت مشتری بر طرف می کند شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی از جمله تماس و پیام رسان ها با مشاورین و کارشناسان فروش کارتن سازی ارتباط برقرار کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *