جعبه بسته بندی پیتزا

جعبه بسته بندی پیتزا

جعبه بسته بندی پیتزا خانواده، متوسط و کوچک در طرح های مختلفی ساخته می شود. پیتزا غذایی محبوب و لذیذ در تمامی سنین است که هیچگاه طرفداران خود را از دست نمی دهد. جعبه بسته بندی برای حفظ کیفیت محصول و برندسازی نقش مهمی دارد.

به دلیل اینکه پیتزا یک غذای گرم است حتما مواردی در خصوص کارتن آن باید در نظر گرفت تا علاوه بر حفظ کیفیت تا زمان رسیدن به دست مشتری، تمام پروتکل های بهداشتی نیز را رعایت شود. در این مقاله به بررسی اولویت های اولیه برای داشتن جعبه پیتزا مرغوب می پردازیم.

ساختار جعبه بسته بندی پیتزا

جعبه پیتزا یا از مقوا فشرده شده و یا از کارتن های چند لایه با فرایندهای مختلف تولیدی استفاده میشوند که میتواند داری طرح ها رو رنگ های مختلف باشد.

برای تولید کارتن پیتزا چه مراحلی انجام میشود؟

برای رستوران و فست فودهایی که پیتزا در منو خود دارند داشتن جعبه بسته بندی پیتزا الزامی است. زمانی که در رستوران پیتزا سفارش می دهید جعبه ای برای آن مشاهده نمیکنید اما برای غذای بیرون بر و یا اینکه اگر بخواهید باقیمانده پیتزا خود را به خانه ببرید به جعبه کارتن احتیاج دارید که اصولا در صورت درخواست مشتری رستوران داران پک مخصوص به پیتزا را ارائه می دهند.

امروزه در هر محل یا گذرگاهی یک یا چند فست فودی مشاهده میشود. به دلیل استقبال مردم از غذاهای فست فودی، خصوصا در چند سال گذشته رقابت بسیار زیاد شده است. فروشندگان به منظور پیشی گرفتن از سایر رقبا با به وجود آورن محیطی شیک و لاکچری با خلاقیت در بسته بندی و ارائه خدمات مطلوب سعی در معروفیت برند خود دارند.

همیشه زمانی که یک بسته بندی برای خریدار جذاب به نظر بیاید به دنبال پیدا کردن اسم برند آن می باشد. میتوان با داشتن چاپ مناسب بر روی جعبه علاوه بر زیبا کردن آن، به شناخته شدن برند خود نیز کمک کرد؛ بنابراین خلاقیت در بسته بندی منجر به شناخته شدن کسب و کار می شود.

عده ای از اهالی این کسب و کار برای جلب توجه و متفاوت بودن، بیشتر از شکل های متنوع بسته بندی استفاده می کنند تا با ارائه این تنوع ها در جعبه ها برای خریدار جذابیت ایجاد شود.

در همین راستا جعبه بسته بندی پیتزا علاوه بر شکل مستطیل در اشکال دیگر مانند گرد، شش ضلعی، مثلثی و دو تیکه دیده می شود که اکثرا برای راحتی در بازوبسته کردن جعبه به صورت مدل کیبوردی به کار می رود. افزون بر اینکه مدل جعبه می تواند جذب کننده باشد، چاپ لوگو و آرم بر روی جعبه هم اهمیت دارد و تبلیغ برای برند و افزایش زیبایی است.

جعبه بسته بندی پیتزا

دو چاپ فلکسو و افست بیشترین کاربرد را در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی دارند. در جعبه های لمینتی چاپ افست به کار می رود و در جعبه های دیگر فلکسو هم استفاده می شود. در جعبه های پیتزا که از جنس کرافت هستند چاپ فلکسو بکار می رود که ترکیب رنگ کمتری دارد، همچنین کارتن لمینتی به سفارش تولیدکننده ساخته می شود.

بیشتر بدانیم : برای زیباتر شدن جعبه از چه خدمات چاپی استفاده کنیم؟

رنگ ها در بسیاری از تصمیمات تاثیرگذارند. تا به حال برای شما پیش آمده است که با دیدن یک رنگ، مزه‌ی آن برای شما ملموس شود؟ از نظر روانشناسی رنگ ثابت شده است و رنگ ها در روند خوراک انسان ها تاثیر دارند و مشاهده میکنید که بیشتر رستوران و فست فودها قالبا تم رنگی قرمز، زرد و نارنجی دارند.

طیف رنگی قرمز اشتهاآور است و باعث می شود که شما احساس گرسنگی بیشتری کنید و از سوی دیگر رنگ آبی و بنفش خنثی هستند. اگر دقت کرده باشید رستوران و فست فودها از ترکیب رنگ های گرم در دکور خود استفاده می کنند. در خصوص بسته بندی پیتزا هم بیشتر از چاپ قرمز و رنگهایی در این طیف استفاده می کنند.

انواع جعبه های پیتزا

همانطور که گفته شد اشکال مختلفی از جعبه های پیتزا وجود دارد اما مهمتر از شکل آن ها متریال به کار رفته در جعبه است. برای جعبه بسته بندی پیتزا به این علت که از محصولات غذایی گرم است باید دقت شود که موارد بهداشتی رعایت شود. جنس این جعبه کارتن ها از مقوای کرافت فشرده شده سفید و طوسی، کارتن ۳ لایه و سینگل فیس می باشد که با برش دایکات ظاهری تمیز به جعبه می بخشند.

کارتن سینگل فیس حتما لمینت میشود و در اختیار مشتریان قرار میگیرد تا علاوه بر کارایی و زیبایی بهتر از نظر بهداشتی هم پروتکل های لازم را داشته باشد و جعبه بهتری برای مواد غذایی باشد. تاییده وزارت بهداشت به صورت لوگو سیب یا همان سیب سلامت بر روی تمامی محصولات مورد تایید آن درج می شود.

ورق ایفلوت

برخورد غذای گرم با سطح بسته بندی ممکن است باعث انتقال مواد موجود در کارتن و آلودگی به مواد غذایی مانند پیتزا شود. برای جلوگیری از تماس پیتزا با سطح جعبه بیشتر از ورق های ایفلوت سفید رنگ استفاده می شود. حتما مشاهده کردید که پیتزا بر روی ورق نازک کنگره داری (ایفلوت) قرار می گیرد و سپس به همراه آن داخل‌ جعبه گذاشته می شود.

ویژگی جعبه مناسب پیتزا

علاوه بر کیفیت جعبه، مناسب بودن معیارهای دیگر در جعبه بسته بندی پیتزا به جهت بهتر شناخته شدن و فروش بیشتر مهم است. حال سوال پیش می آید جعبه کارتن مرغوب و مناسب پیتزا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ نکاتی که به هنگام سفارش ساخت و تولید جعبه‌ پیتزا باید رعایت شود به این شرح است :

  • تا حد امکان بتواند گرمای غذا را حفظ کند.
  • متریال مرغوب و بهداشتی در آن بکار رفته باشد.
  • نداشتن بوی نامطبوع
  • در صورت داشتن چاپ از رنگ های گرم استفاده کنید.
  • داشتن ورق ای فلوت(ایفلوت) برای جلوگیری از برخورد مستقیم پیتزا با سطح جعبه

چرا جعبه پیتزا را نمیتوان بازیافت کرد؟

برای بازیافت کردن جعبه ها شرایطی در نظر گرفته میشود که بر اساس آن کاربرد مقواهای بازیافتی مشخص میشود. بازیافت جعبه پیتزا به سبب داشتن چربی که از پیتزا ناشی می شود، زمانبر تر است. مقواهای بازیافت شده دیگر برای مواد خوراکی بکار نمی روند و برای صنعت هایی مانند‌جعبه اسباب بازی و غیره که صرفا کاربرد حفاظتی محصول را دارند به کار می رود.

این تصور که جعبه پیتزا بازیافتی وجود دارد اشتباه است و این جعبه ها در هر شکل و ابعادی که باشند پس از مصرف قابل استفاده مجدد نیستند.

خرید و فروش جعبه پیتزا

کارشناسان جعبه سازی و کارتن سازی با داشتن اطلاعات کافی و بهره گیری از فنآوری ها بروز می دانند که چه متریالی برای جعبه‌ بسته بندی هر محصول مناسب است و بهترین کیفیت برای تولید نوع مرغوب آن کدام است. برای هر جعبه‌ای مانند جعبه بسته بندی پیتزا با سایزهای مختلف مینی، خانواده و تک نفره ابعادهای مختلفی در نظر گرفته می شود.

چاپ و قیمت طراحی جعبه پیتزا و اینکه از چه متریالی برای ساخت جعبه استفاده میکنید هزینه نهایی را تعیین میکند. با مشاوره از متخصصان مقواسازی و کارتن سازی میتوانید به صرفه ترین و مرغوب ترین نوع جعبه را سفارش دهید.

بیشتر بدانیم : محاسبه آنلاین قیمت کارتن و جعبه بسته بندی در کمتر از ۲ دقیقه

کلام آخر

مجموعه کارتن ساز با داشتن تیمی مجرب هر روزه در حال کشف راه های نوین برای ساخت با کیفیت ترین نوع بسته بندی و همچنین مرغوبیت بیشتر مقوا و چاپ در کنار نازلترین قیمت می باشد. این شرکت با داشتن بیش از ۱۰ سال تجربه در تولید انواع کارتن جزو بهترین ها در حوزه جعبه سازی و کارتن سازی میباشد.

با مراجعه به صفحه‌ی تماس با ما و مشاوره با کارشناسان، جعبه بسته بندی دلخواه خود را با خیالی آسوده سفارش دهید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *