بسته بندی پسته

انواع بسته بندی پسته

بسته بندی پسته از عوامل مهم در فروش و شناخته شدن برند است. مرحله بسته بندی هر محصول و یا کالا آخرین مرحله تولید و ورود به بازار است. بسته بندی در جذب شدن مشتری و شناخته شدن محصول اهمیت زیادی دارد. در ادامه مطلب در خصوص بازار داخلی و صادراتی بسته بندی پسته صحبت می کنیم.

بسته بندی پسته برای فروش بهتر

پسته از خشکبار های محبوب و شناخته شده در جهان به شمار می رود. این محصول از دیرباز در ایران کشت می شده است و حتی نام انگلیسی آن (Pistachio)، برگرفته از نام پارسی آن است. بسته بندی پسته با ظاهری جذاب در فروش تاثیری زیادی دارد. اگر فروش پسته برای شما به صورت عمده بوده است و از بسته بندی استفاده نمی کردید باید گفت که سود خود را تقدیم دیگران کرده اید.

مرتبط بخوانیم : کارتن یا سایر جعبه های بسته بندی؟

 برای مثال فرض کنید فردی به صورت عمده از شما خرید می کند و برای مقادیر پسته ای که خریداری کرده است بسته بندی تهیه می کند و سپس با جعبه کارتن مناسب و جذاب محصول را وارد بازار می کند و علاوه بر سودی که در معامله پسته برده است، سود جعبه کارتن هم به آن اضافه می شود چرا که بسته بندی در جذب شدن مشتری و فروش به مبلغ مد نظر کمک می کند.

این فرآیند خیلی عجیب نیست و شما می توانید با خرید بسته بندی مناسب برای پسته و ورود به بازار، سود محصول خود را به طور کامل نصیب خودتان کنید.

چرا بسته بندی در فروش پسته موثر است؟

بسیاری از افراد با جذب شدن به بسته بندی یک محصول، آن را جایگزین محصول قبلی می کنند. نکته ای که باعث شده است تولیدکنندگان خیلی بیشتر به بسته بندی محصول یا کالای خود توجه کنند، تاثیر آن بر فروش هر چه بیشتر آن محصول است.

در بخش صادرات به علت بالا بودن رقابت، بسته بندی و جعبه کارتن محصولات اهمیت زیادی پیدا کرده است. در خصوص صادرات پسته، ایران همیشه جایگاه نخست را در جهان داشته است. در سال ۲۰۱۴ ایران دومین صادر کننده پسته در جهان شد اما متاسفانه به دلیل سوء مدیریت، تحریم ها و … در سال ۲۰۲۲ جایگاه خود را به کشورهای رقیب مانند ترکمنستان، ترکیه و یا کشورهای غربی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی داده است.

انواع بسته بندی پسته

کارتن بسته بندی پسته و صادرات آن انواع گوناگونی دارند. به علت مغذی بودن پسته و خواصی که دارد در قشرهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. کارتن بسته بندی پسته صادراتی و بازار داخلی در ابعاد و اندازه های متفاوتی است. با توجه به این که پسته ارزش غذایی بالایی دارد، در بسته بندی های مختلفی در بین اقشار جامعه مصرف می شود.

بسته بندی پسته تک نفره

در کارتن های مادر برای وزن های بالا تا ۲۰ کیلوگرم غالبا از کارتن های ۳ لایه و ۵ لایه استفاده می شود هم چنین برای پسته در وزن ۲ تا ۳ کیلوگرم از کارتن بسته بندی دیگر استفاده می شود. یک نوع دیگر بسته بندی برای پسته های تک نفره در وزن ۵۰ تا ۲۰۰ گرم موجود است که این بسته بندی ها مقوایی هستند.

چاپ بسته بندی پسته

پس از انتخاب شکل و نوع جعبه و کارتن، نوبت به چاپ آن می رسد پر کاربرد ترین چاپ ها در این حوضه عبارتند از چاپ افست و چاپ فلکسو که از هر کدام به نسبت نیاز استفاده میشود. مانند سایر بسته بندی ها، بسته بندی صادراتی نیز از تمام خدمات چاپ برخوردار است. مانند طلاکوبی، سلفون مات و … . با توجه به ابعاد سفارشی و جنس کارتن این خدمات هزینه های گوناگونی دارند.

همه چیز در رابطه با بسته بندی پسته

اولین نکته ی جالب در خصوص پسته این است که اشتعال زاست. شاید کلمه ی اشتعال زا را در خصوص موادی مثل زغال و… شنیده باشید ولی باید گفت زمانی که پسته در وزن بالا جا به جا شود به علت داشتن چربی زیاد و آب کم تا حدی گرم می شود و می تواند مشتعل شود به خصوص اگر بسته بندی از جنس الیاف باشد. به همین علت بسته بندی پسته بسیار اهمیت دارد.

دومین نکته این است که پسته اکسیژن را جذب و دی اکسید کربن را دفع می کند و در جابه جایی در حجم بالا به وسیله خودرو، کشتی و…. می تواند به سلامتی آسیب برساند.

موارد گفته شده، مشخص می کند که بسته بندی مناسب پسته علاوه بر فروش بهتر، بر سلامت محصول و کارکنان نیز تاثیرگذار است.

خرید بسته بندی پسته

همیشه خرید بسته بندی پسته برای رسیدن به قیمت نهایی نیازمند ابعاد، مدل، جنس،چاپ و خدمات چاپ بوده است. اینکه شما چه کارتنی و با چه ابعادی و با کدام خدمات پس از چاپی را انتخاب می کنید در قیمت نهایی بسته تاثیرگذار است.

برای مثال یک کارتن لمینتی با طلاکوبی و سلفون مات قیمتی متفاوت با یک کارتن فلکسویی دارد. در خصوص محصولات صادراتی تولیدکنندگان از خدمات چاپ جذاب برای محصولات خود استفاده می کنند.

شرکت کارتن ساز با هدف رشد فروش بهتر به همراه ارائه طرح های نوین در بسته بندی و پیشنهادات خلاقانه و همچنین متریال مرغوب، تلاش بر این دارد که در بخش صادرات به خصوص پسته صادراتی کمکی برای بسته بندی مرغوب و جذاب محصولات باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح نمودن سوالات قبل خرید از متخصصان و کارشناسان کارتن ساز و جعبه سازی در خصوص بسته بندی محصول خود، با مراجعه به صفحه ی تماس با ما ارتباط بر قرار کنید.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *