استاندارد بسته بندی

استاندارد بسته بندی

استاندارد بسته بندی به نام ایزو TC122 شناخته شده است که یک استاندارد جهانی بودهع و برای بهتر شدن این صنه=عت در سطح بین المللی آنرا وضع کرده اند.

آشنایی با استاندار ایزو TC122 بسته بندی

استاندارد بسته بندی در تمامی جوامع قابل اجراست و اگر از طرف تولید کنندگان رعایت شود با بازخوردهای خوبی روبرو خواهد شد. د رحال حاضر، صنعت بسته بندی شکل ویژه و جدیدی را به خود گرفته است. بسته بندی دیگر فقط برای ظاهر و حفظ محصول نیست بلکه ویژگی های پایداری، کابردی بودن و کاربرد دوستی به تازگی برای آن تعریف شده است که بسیار حائز اهمیت میباشد.

بیشتر بدانید: استاندار بسته بندی

استاندارد بسته بندی ایزو TC122 در کنار آنکه ویژگی های فوق را برای یک بسته بندی مناسب مطرح کرده است به حقوق مصرف کنندگان نیز اهمیت میدهد یعنی میتوان گفت این ایزو به حقوق مصرف کنندگان بسیار مرتبط است.

حال سوال آن است که حقوق مصرف کنندگام شامل چه مواردی میباشد؟

داشتن کیفیت، طرتحی مناسب و زیبایی و سازگاری با محیط زیست از بندهای این ایزو میباشند.

کیفیت

استاندارد بسته بندی شامل کیفیت آن نیز میگردد. اکثر محصولاتتان از ظاهری بسیار زیبا و خیره کننده برخوردار بوده، ممکن است برای خرید، مشتزی را ترغیب کند تا آنرا خریداری نماید اما بعد از بازگشایی جعبه بسته بندی متوجه آن شود که محصول درونی آسیب دیده یا فاسد شده است. برای آخرین بار است که از برند شما خرید خواهد کرد.

بسته بندی لمینتی لوازم خانگی

همه تولیدکنندگانی که دارای برند اسم و رسم داری هشتند میدانند که نگاه مثبت مشتری چه تاثیری بر روی برندینگ و فروش محصولاتشان بگذارند. به همین علت در اکثر مواقع ارزانی را قربانی بی اعتبار شدن برندشان نمیکنند.

بیشتر بدانید: کارتن یا سایر جعبه های بسته بندی

کیفیت یک بسته بندی در حفاظت و امنیت آن بسیار نقش دارد که با توجه به وزن نوع محصول طراحی و تولید میشود تا کالا را از زمان تولید تا مصرف سالم به دست مشتری برساند.

طراحی بسته بندی

مشتری که قرار است یک محصول را تهیه کند با اولین چیزی که برخورد دارد، پک یک کالاست. بهتر می دانید که در بازارهای امروزی که افراد یعنی تولیدکنندگان محصولات متعدد سعی و تلاششان این است که از یک دیگر سبقت بگیرند، محصولاتی که از بسته بندی های زیبا و مدرن برخوردار نباشند متقاضی نداشته و به قول معروف باید درون قفسه های فروشگاه ها خاک بخورند. شاید از یک مصرف کننده این مسئله مهم به نظر نرسد اما از نگاه یک تولید کننده این مساویست با شکست یک کارخانه تولیدی.

به همین دلیل است که توصیه میشود برای طراحی جعبه های کارتنی و مقوایی یا سایر بسته بندی ها اهمیت داده شود تا جلوه خوبی درون شلف و قفسه های فروشگاه ها داشته باشد.

بسته بندی های خلاقانه

در خصوص زیبایی و طراحی محصولات باید گفت، اعمال ویژگی هایی همانند چاپ برند طرح و رنگ های فوق العاده، خدماتی همچون: سلفون، یووی، طلاکوبی و نقره کوبی حروف و نوشته های روی بسته بندی و سایر موارددر تمامی بسته بندی ها قابل اجرا نیست.

اگر به دنبال یک بسته بندی ای میگردید که تمامی این موضوعات را شامل شود و طبق ایزو TC122 طراحی شده باشد، پیشنهاد ما بسته بندی های کارتنی و مقواییست زیرا این پک ها با توجه به اینکه از کاغذ تشکیل شده اند، قابلیت چاپ و رنگ آمیزی بسیار بالایی دارند، که با چاپ افست میتوانند از خدمات پس از چاپی که در بالا اشاره شد، برخوردار شوند.

سازگاری با محیط زیست

نکته آخری که امروزه نیز بسیار حائز اهمیت است، سازگاری با محیط زیست است. با توجه به شرایط موجود در کره زمین و اجلاس هایی که هدفمند در موضوع شرایط اقلیمی و ضررهای پلاستیک تشکیل میشود.

اکثر کشورها ممنوعیت ورود پلاستیک و بسته بندی های آنرا به کشورشان دارند به گونه ای ترجیح میدهند، پک های کارتنی و مقوایی وارد شود به دلیل آنکه این نوع بسته بندی ها تجزیه پذیری بالایی داشته و چون ماده اصلی شان بر اساس کاغذ است، با رهایی در محیط زیست بسیار سریع تجزیه گشته و به چرخه بازیافت بر میگردند.

درباره ما

شرکت کارتن ساز در تلاش است بسته بندی هایی را به تولید برساند که با استانداردهای بسته بندی همگام باشند. کیفیت، طراحی جذاب و زیبا و سازگاری با محیط زیست از ویژگی های بارز پک هایی است که توسط این شرکت تولید میگردند.

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *