جعبه و کارتن صابون | بسته بندی مقوایی تکی و چندتایی

جعبه وکارتن بسته بندی صابون

جعبه و کارتن صابون امروزه که صابون دستی و صنعتی به تولید انبوه رسیده است طرفداران خودش را دارد. هر چه انواع و ویژگی تولیدی صابون بیشتر می شود میزان جعبه و کارتن بسته بندی صابون نیز رو به افزایش و گوناگونی زیادتری می رود. با افزایش محبوبیت صابون صنعتی، گیاهی و دست ساز بسته بندی صابون به گونه ای تکامل یافت که از تمامی متریال ها برای آن استفاده کردند تا متوجه شوند کدام یک برای بسته بندی مناسب است.

با وجود بسیاری از ایده ها و متریال عالی برای بسته بندی صابون انتخاب یک گزینه خوب برای تولیدکننده کمی سخت بوده و نیاز به مشاوره و راهنمایی داشته چرا که یک بسته بندی عامل تاثیرگذار بر فروش و سود دهی محصول میباشد. در این مطلب موارد و مدل هایی که هنگام بسته بندی صابون باید در نظر بگیریم و جزییات یک جعبه صابون را برایتان می گوییم. هیچ راهنمایی، بدون تجربه نیست بنابراین صحبت هایمان حول تجربیات چاپ و بسته بندی میباشند.

جعبه بسته بندی صابون

جعبه صابون در نگاه اول شاید فرآیند ساده و مورد تایید باشد اما برای اطمینان از اینکه محصولات شما با حفظ ظاهر و ساختار اولیه به دست مشتری برسد بهتر است نکاتی که در ادامه گفته میشود را با دقت بخوانید و رعایت کنید تا تمایز در بین رقبا و رونق کسب و کارتان را مشاهده کنید.

جعبه های مقوایی تک لایه در مدل های جعبه ته قفلی درب دارویی، دو درب دارویی، کیبوردی، پنجره ای طلق دار و کشویی برای بسته بندی صابون کاربرد دارند، به ابعاد صابون تولید شده این جعبه ها ساخته می شوند و اکثرا دارای یک پوشش اولیه نایلونی برای بهداشتی بودن این محصول هستند. جنس این جعبه ها از مقوای ایندربرد، پشت طوسی و کرافت است و هر کدام توانایی چاپ منحصر به خودش را دارد.

جعبه و کارتن بسته بندی صابون 02

هر تولیدکننده صابون برند خاص خودش را دارد که توسط طرح چاپی براحتی برای مشتریان قابل تشخیص است. باید بسته بندی را متناسب با محصول شوینده و بهداشتی صابون طراحی و تولید کرد. اگر صابون تولیدی شما نازک و ظریف است از مقوای گرماژ بالا و دارای ضخامت کافی استفاده کنید تا صابون درون بسته بندی آسیب نبیند.

پک های بسته بندی چندتایی صابون که نمونه آنرا در صابون گلنار ۶ عددی دیده اید یک جعبه ی کیبوردی از جنس مقوای یک رو سفید یا پشت طوسی است که طرح چاپی با نام برند بر روی آن انجام شده است. کارتن های لایه دار که برای بسته بندی این پک های چندتایی از آن استفاده می کنند با نام کارتن مادر صابون شناخته می شود که از جنس کرافت قهوه ای یا سفید بوده و کارتن سه لایه برای آن در نظر می گیرند.

روش چاپ

  • چاپ افست

در جعبه صابون چاپ مستقیما بر روی مقوا اعمال می شود و مقوا اگر ایندربرد یا پشت طوسی باشد به دلیل یک رو سفید بودن آن قابلیت چاپ پذیری بالایی دارد و طرح چاپی را با وضوح و ظرافت تصویری نمایش می دهد. این گونه چاپ را دستگاه افست انجام میدهد که می توان از هر رنگی در آن استفاده کرد.

  • لیبل پشت چسب دار

در مواردی دیده شده که برای جعبه مقوایی یا بسته بندی پلاستیکی از لیبل هایی که بر روی آن چاپ افست انجام شده است استفاده می کنند این لیبل ها به دلیل خاصیت چسبناکی که دارند به هرکجای بسته بندی محصول که مایل باشید، خواهند چسبید.

  • چاپ فلکسو

به دلیل استفاده مکرر از مقوای کرافت در مدل های متعدد و متنوع بسته بندی ها چاپ فلکسو مناسب برای کسانی ست که طرح ساده و وقت کمی برای بسته بندی صابون، دارند زیرا برای این سبک چاپی سرعت بالا و هزینه ی کمی لازم است تا یک بسته بندی ساده به شما تحویل دهد.

جعبه پنجره ای طلق دار صابون

جعبه های مقوایی تا به امروز شایستگی بسته بندی صابون را از خود به خوبی نشان داده اند، به تازگی جعبه ی پنجره دار طلقی یا بدون طلق توانسته نظر بسیاری از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به خود جذب کند. این نوع جعبه به دلیل برشی که بر روی آن اجرا میگردد با این نام خوانده می شود و به مصرف کننده این اجازه را میدهد قبل از خرید محصول داخل جعبه را ببیند و راحت تر برای خرید تصمیم بگیرد.

کاور بسته بندی

مقوای کرافت در گرماژ پایین و رنگ سفید – قهوه ای که مانند کاغذ نازک می باشد در طرح چاپی متفاوت برای کاور کردن صابون در نظر می گیرند. مقوای ایندربرد استخوانی دو رو سفید که طرحی ملموس توسط چاپ افست دارد نیز گزینه ی مناسبی برای کاور کردن صابون های تزیینی یا دست ساز میباشد این کاور کردن به معنی پوشش یک قسمت از محصول بهداشتی صابون است.

جعبه هاردباکس پک صابون

فقط جعبه و کاور با طرح چاپی کافی نیست! این جمله ای ست که شاید برای برخی از تولیدکنندگان که به دنبال فروش فوق العاده و زبانزد خاص و عام هستند حائز اهمیت باشد و برای ویژه بودن به سراغ بسته بندی لاکچری بیایند، هاردباکس یک جعبه مقوایی با ضخامت زیاد است که طرح چاپی بر روی آن به صورت یک پوستر چاپی لمینت می شود و در مدل های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد.

در اینجا می خواهیم برایتان از یک پک ویژه بسته بندی محصولات بهداشتی بگوییم، جعبه سخت همراه با یک منقسم برش خورده و مدل پنجره ای طلق دار میتواند یک نمایش شیک و زیبا از محصول شما باشد. بر فرض مثال منقسم دارای سه جایگاه برش است شما می توانید داخل هر کدام یک مدل صابون برای قسمتی از اعضای بدن قرار دهید و تبلیغات راحت تری انجام دهید زیرا این شیوه ی بسته بندی به چشم مخاطب شما تازگی دارد.

جعبه صابون | ایمنی در حمل و نقل

جعبه صابون تکی مقوایی و کارتن مادر برای پک چندتایی جعبه صابون جهت ایجاد امنیت هنگام جابجایی و چیدمان در قفسه های یک فروشگاه است که مقاومت آنرا با تغییرات در گرماژ مقوا و لایه بندی کارتن زیاد می‌کنند. جعبه تکی و چندتایی صابون از جنس مقوا ضخامت و استحکام کافی را هنگام حمل و نقل از خود نشان داده است و هم چنین عایق مناسبی در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی می باشد. کارتن مادر جعبه صابون جابجایی، ارسال، شمارش در انبار و چیدمان را راحت تر میکند.

جعبه صابون صادراتی و فانتزی

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و مفید بگوییم که چه بسته بندی برای صادرات محصول بهداشتی صابون گزینه ی خوبی تا رسیدن به مقصد میباشد می توان در چند مورد ویژگی های آنرا بیان کرد.

  • استفاده از متریال با کیفیت و مقاوم
  • هم خوانی رنگها در طرح چاپی با محتویات و خاصیت صابون
  • استفاده از رنگهای طبیعت
  • مدل های منحصر بفرد در جعبه (پنجره ای طلق دار – کشویی -کیبوردی)
  • المان های اضافی (نخ کناف یا لیبل پشت چسب دار)
  • خدمات چاپی (برجسته کردن، طلاکوب، روکش سلفونی و… )
  • کارتن مادر متناسب با جعبه صابون

جعبه صابون فانتزی بیشتر برای صابون های دست ساز و خانگی استفاده می شود که میتوان به پیچیدن کاغذ کرافت به دور آن و بستن توسط نخ گونی یا کناف اشاره کرد یا جعبه های پنجره دار طلقی زیره و رویه به همراه کمی پوشال داخل آن و قرار دادن صابون در مرکز این بسته بندی بسنده کرد.

سوالات کاربران

برای ساخت جعبه صابون تکی هم باید ۱۰۰۰ تا سفارش بدیم؟

بله، حداقل تیراژ برای تولید هر بسته بندی هزار عدد می باشد.

جعبه برای قالب صابون به اندازه ی ۲*۶*۶ سانتی متر با طراحی اختصاصی تیراژ ۱۵۰۰ تا چقدر زمان لازم دارد؟

تولید یک بسته بندی صابون در این تیراژ با طراحی اختصاصی حدود ۱۵ روز کاری زمان میبرد.

ورق مقوایی کرافت برای بسته بندی صابون دست ساز هم دارید؟

بله موجود است جهت ارائه اطلاعات با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بفرمایید.

کلام آخر

بسته بندی صابون در هر تعداد با ابعاد مختلف مد نظر تولیدکنندگان از سمت کارخانه کارتن سازی تولید و چاپ می گردد، جعبه صابون و کارتن لایه دار با طراحی رنگی و تایپوگرافی مناسب می تواند یک فروش و سود دهی خوب را برایتان به ارمغان بیاورد. با کمک مشاورین و کارشناسان فروش ما مسیر رسیدن به ضرر کمتر و سود بیشتر را آسان کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *