جعبه طلق دار یا بسته بندی پنجره ای | کاربردی برای انواع محصولات

جعبه طلق دار

جعبه طلق دار یا بسته بندی پنجره ای یک فضای ایجاده شده برای هر کالایی ست که این امکان را به شما میدهد محصول خود را به صورت واضح و به طور زنده به مخاطب یا مشتری نمایش دهید و در انواع مدل های جعبه می توانید این ویژگی را ببینید.

برخی از محصولات بنابر افزایش تقاضا و ایجاد فروش خوب ملزم ارتباط مستقیم با مخاطبان هدف هستند، این ویژگی بصری یک استراتژیک اصلی در فرآیند انتخاب از بین دیگر محصولات رقبا در بازار هدف است که با استفاده از ویژگی های یک جعبه طلق دار می‌توان این استراتژی را به صورت حرفه ای در بازار فروش پیاده کرد.

جعبه طلق دار کرافتی، ایندربرد، پشت طوسی، گلاسه

جعبه کرافت طلق دار یا پاکتی دسته دار یکی از آن بسته بندی هایی ست که به تازگی برای عموم مردم محبوب شده و هر روز طرفداران بیشتری به خود جذب می کند. این نوع بسته بندی با مقوا جنس کرافت گرماژ بالا یا سینگل فیس دولایه ساخته شده که در مدل جعبه ای عموماً درب آن به صورت پنجره ای برش خورده است.

این برش ها میتوانند هر شکلی باشند که بر روی درب یا دیواره های جعبه یا نوع پاکتی انجام می شوند، آنها همان محل چسباندن و قرار گیری طلق می باشند، شکل و جای برش بر روی بسته بندی میتواند متغیر باشد. اما در قسمت زیره یا کفی یک جعبه کارایی ندارند زیرا از استحکام جعبه کم می‌کند.

نوع ایندربرد، پشت طوسی و گلاسه نیز همینطور است. نکات قابل تغییر در آنها برش برای جایگذاری طلق، گرماژ، رنگ و طرح چاپی می باشد. هرکدام نیز مقاومت و تحمل وزن متفاوتی دارند که باید مطابق با محصول مد نظر آنها را طراحی کرد.

چاپ پذیری بر روی جعبه طلق دار

مقوا های استفاده شده در این مدل جعبه هر کدام مقیاس متفاوتی در چاپ پذیری دارند، مقوای کرافت به دلیل رنگ طبیعی خود بیشتر بدون چاپ استفاده میشود اما در خواست چاپ فلکسویی در بین سفارش دهنده ها هم وجود دارد.

مقوای ایندربرد که بدلیل دو رو سفید بودن میتوان از هر دوطرف برای چاپ دلخواه خود از آن استفاده کرد، مقوای پشت طوسی و گلاسه نیز امکان ایجاد طرح چاپی را دارند.

مدل و کاربرد جعبه طلق دار

این نوع بسته بندی در صنایع مختلفی هم چون: مواد غذایی، اسباب بازی (جعبه عروسک، ماشین و غیره ) ، قطعات الکتریکی، بسته بندی وسایل تزئینی و دکوری خانه مانند مجسمه، شمع، لوازم شکستنی آشپزخانه در ابعاد کوچک و غیره، بسته بندی میوه خشک و انواع خشکبار، میوه صادراتی کوچک مانند (گوجه گیلاسی، توت فرنگی، کامکوآت و غیره)، بسته بندی شیرینی خانگی و صنعتی و دیگر تولید کنندگان محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این جعبه طلق دار در شکلهای مربع، مستطیل، استوانه ای و هر شکلی که امکان برش وتولید آن وجود داشته باشد طراحی می‌شود.

جعبه طلق دار 02

بعنوان مثالی از نمای یک جعبه طلق دار میتوان به نوع بسته بندی اسباب بازی اشاره کرد که نمایش یک وسیله بازی از پشت لایه پلاستیکی کاملا واضح مانند یک ویترین به کودک، اشتیاق او را برای به دست آوردن و تقاضا از والدین چند برابر می‌کند و البته اگر بر روی مقوای آن طرح چاپی تخیلی را به تصویر کشیده باشید که چه بهتر! محصول اسباب بازی شما حتما به فروش می رسد. مدل های مختلفی از جعبه های مقوایی از جمله: درب دارویی ته قفلی، دو درب دارویی، زیره رویه، کیبوردی، درب دسته دار ته قفلی، شاپینگ بگ، هاردباکس و غیره می‌توانند به صورت طلق دار نیز تولید شوند.

تصمیم گیری آسان در خرید

جعبه طلق دار بدون چاپ و چاپدار هر دو، محصول را مانند یک ویترین به نمایش گذاشته اند اما در نوع چاپدار آن میتوان اطلاعات محصول را نوشت تا مشتری همزمان با مشاهده محصول مشخصات آنرا نیز بداند و بدون احتیاج به فروشنده خرید خود را انجام دهد. نحوه بسته بندی یک محصول یکی از دلایلی ست که مشتری را جذب می‌کند تا به سمت محصول در قفسه های فروشگاهی برود و جعبه را برانداز کند.

به همین دلیل اغلب شرکت و کسب و کار ها در حال تحقیق روزانه برای تاثیر عوامل فروش بیشتر و بهتر هستند که یکی از آنها نوع بسته بندی مناسب و مورد پسند مشتریان می‌باشد اینکه چگونه با یک طراحی بسته بندی مشتری را به  سمت خود جذب کنند. همچنین این جعبه طلق دار امکان دیدن محصول به جای تصویر چاپی آن بر روی جعبه را به مخاطب می دهد که همین موضوع تصمیم گیری در خرید را سرعت میبخشد.

محاسبه قیمت + حمل و نقل جعبه پنجره ای طلق دار

عواملی هم چون میزان مصرف شده طلق پلاستیکی مناسب برای جعبه، ابعاد، چاپ، خدمات پس از چاپ و المان های تزئینی مانند بند های نخی، پلاستیکی و تیراژ سفارش داده شده بر روی قیمت نهایی یک جعبه طلق دار تاثیر میگذارد. هنگام حمل و نقل و جابجایی این بسته بندی به صورت جعبه شده توسط طناب پلاستیکی یا تسمه ای در اندازه معین و چیدمان درست، پک شده و برای ارسال به هر نقطه ای اماده می‌گردد.

سوالات متداول

چگونه می توان جعبه طلقی ارزان تر سفارش داد؟

بعنوان یک پیشنهاد شما می توانید به جای استفاده از طلق پلاستیکی، روکش سلفونی استفاده کنید که در پی آن هزینه ی چسب کاری و طلق از آن کم میشود.

جعبه کرافت طلق دار برای میوه خشک می خوام حداقل تیراژ باید چند تا باشه؟

حداقل تیراژ برای تولید این نوع جعبه ها از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ عدد می‌باشد.

من وارد کننده لوازم آرایشی و بهداشتی هستم چه جنس جعبه طلق دار مناسبه ؟

جعبه طلق دار ایندربرد به دلیل بهداشتی بودن و حالت استخونی مقاوم این مقوا مناسب برای بسته بندی شماست.

روی طلق نوشته یا طرح می توان چاپ کرد؟

خیر، طرح چاپی بر روی جعبه طلقی مرسوم نمی‌باشد.

خاتمه

به زبان ساده تر بسته بندی پنجره ای طلق دار قدرت تاثیر گذاری بالایی به نسبت دیگر بسته بندی ها دارد به این صورت که در همان قفسه فروشگاه نگاه مشتری را به خود جذب می‌کند و به طور قابل توجهی میان دیگر جعبه ها متمایز عمل می‌کند شما میتوانید این خاص بودن را در کنار کارخانه کارتن سازی و ارتباط گرفتن با کارشناسان فروش و طراحی از طریق تماس برای خود فراهم کنید

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *