کارتن بسته بندی توتون و تنباکو قلیان + کارتن مادر

بسته بندی تنباکو و توتون قلیان 01

کارتن بسته بندی توتون و تنباکو از آنجایی به محبوبیت رسید که عموم مردم قلیان را جایگزین سیگار و دخانیات دیگر کردند و این تصمیم برای انواع قهوه خانه ها، کافه ها، رستورانها ی سنتی و مکان هایی که اجازه سرویس دهی قلیان را دارند بسیار رضایت بخش و پر رونق بوده، تولید تنباکو و تولیدات انواع طعم دار توتون برای تولیدکنندگان حاشیه سود بالایی داشته که امروزه تقاضا در این باره سیر صعودی خودش را طی می کند. در پی این تقاضای توتون و تنباکو طعم دار تولیدکنندگان به بسته بندی جهت ارائه آن در بازار مصرفی نیازمند شدند که در ادامه انواع آن را بررسی می کنیم.

تولید توتون و تنباکو

تنباکو و توتون تولید شده از گیاهی شبیه به کاهو که دارای برگهای تیره و به رنگ قهوه ای است و هنگام سوختن در سری قلیان باعث ایجاد دود طعم دار از خود می شود. ابتدا در آمریکای شمالی کشت و برداشت می شد اما پس از مدتی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت کشورهای آسیایی نیز شروع به تولید، کشت و برداشت و صادرات آن کردند. کشور ایران نیز جز این دسته از تولیدکنندگان می باشد و در شهرهای بزرگی چون اصفهان، شهرهای شمالی، بوشهر و غیره فعالیت خود را آغاز کردند. انواع تنباکو سنگین و سبک بر حسب طعم و مزه ی میوه های مختلف شناسایی شده است که این موضوع بر روی چاپ بسته بندی این محصول تاثیرگذار است.

بسته بندی تنباکو و توتون

بسته بندی مقوایی تنباکو و توتون به سه دسته تقسیم می شود.

  • جعبه مقوایی تک لایه
  • کارتن مادر مقوایی پک ۳ تا ۱۲ تایی
  • کارتن مادر لایه دار بسته بندی نهایی

هر کدام از این بسته بندی ها مدل جعبه ای، طراحی و چاپ، ابعاد و جنس مشابه و در بعضی موارد متفاوت باهم دارند اما در بسته بندی تنباکو قلیان عموماً خصوصیات هر سه بسته بندی یکسان میباشد.

جعبه تنباکو و توتون ( مقوایی و تک لایه)

جعبه بسته بندی ۵۰ گرمی تا نیم کیلویی تنباکو طعم دار میوه ای از جنس مقوای ایندربرد و پشت طوسی بوده که نوع ایندربردی بیشتر طرفدار دارد و برای چاپ آن فقط از چاپ لمینتی بهره می‌برند. مدل بسته بندی تنباکو جعبه درب دارویی، درب تمام عرض چسبی پر مصرف میباشد و بعنوان بسته بندی ثانویه و محافظ از آن بهره می برند چرا که توتون یا تنباکو به دلیل ماهیت چسبناک و طعم دار ابتدا درون یک بسته بندی نایلونی قرار میگیرد.

جعبه باکس تکی تنباکو

جعبه باکس تکی تنباکو بسته بندی مقوایی تک لایه می باشد که باکس های کوچکتر ۵۰ تا ۵۰۰ گرمی در تعداد سه تا ۱۲ عددی داخل آن قرار می‌گیرد و بعنوان بسته بندی مادر هم از آن استفاده می کنند. این جعبه ها نیز از مدل درب دارویی و درب تمام عرض چسبی بهره میبرند اما در بعضی از برند های تولیدکننده تنباکو دیده شده که نوع جعبه کیبوردی برای جعبه باکس تکی در نظر میگیرند. جعبه باکس تنباکو چاپی لمینتی به همراه خدمات پس از چاپ دارد که میزان گرماژ آن به نسبت جعبه های تکی درون جعبه افزایش یافته و از استحکام بیشتری برخوردار است.

جعبه بسته بندی ویپ | منقسم کارتریج و قلم سیگار الکترونیکی

کارتن بسته بندی تنباکو

کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه مناسب برای بسته بندی جعبه باکس چندتایی توتون تنباکو می باشد که مدل ۴ درب آمریکایی است. چاپی که برای این سبک از بسته بندی که کارتن مادر نیز نام دارد، در نظر میگیرند چاپ باکیفیت لمینتی میباشد که تمام جزییات طرح چاپی را به نمایش می‌گذارد.

چاپ جعبه و کارتن

چاپ یک مسئله ی مهم برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان میباشد ازاین جهت که تولیدکننده میخواهد در باره ی محصول خود یکسری اطلاعات به مشتری و خریدار بدهد از سمتی مصرف کننده نیازمند دریافت اطلاعات از کالایی میباشد که قصد خرید آن را دارد پس درج جزییات و مشخصات یک محصول یکی از عواملی ست که نگاه مشتری را به آن خیره میکند.

در باره ی جعبه و کارتن بسته بندی تنباکو میتوان اینگونه گفت که چاپ از جعبه تکی چند گرمی تا کارتن مادر نهایی لمینتی و یک شکل میباشد و تمامی آنها از خدمات پس از چاپ نیز استفاده می کنند.برای نمونه تنباکو بنگ بنگ در انواع طعم های آدامس نعنا، پرتغال خامه، دو سیب و تمامی طعم های موجود از چاپ با کیفیت افست و خدمات پس از چاپ برجسته سازی، طلاکوب یا نقره کوب، امباس و غیره استفاده کرده است.

صادرات توتون و تنباکو + کارتن صادراتی

از آنجایی که در ایران تولید تنباکو، خرید و فروش توتون و تنباکو با کشورهای همسایه و غربی در حال رشد است نیاز به جعبه تنباکو صادراتی و کارتن بسته بندی آن نیز روزانه افزایش می یابد. تولیدکنندگان برای بسته بندی نوع صادراتی به سراغ کارتن سازی هایی میروند که در عین ایجاد مقاومت توجه به ظرافت طرح چاپی یک بسته بندی را فراموش نکنند زیرا برای کشورهای مختلف مخصوصا غربی متریال یک بسته بندی و طرح چاپی آن گویای فرهنگ، اصالت و توجه تولیدکننده به محیط زیست میباشد.

بیش تر بدانید: انواع کارتن صادراتی را بشناسید!

سوالات کاربران گرامی

جعبه تنباکو ۵۰ گرمی به اندازه جعبه پاکت سیگار می باشد؟

بله عموماً اندازه ی جعبه های وزن پایین تنباکو مانند جعبه های پاکت سیگار هستند.

کارتن مادر بسته بندی تنباکو دستگیره برای حمل راحت تر دارد؟

بله در صورت تمایل میتوانید کارتن دستگیره دار سفارش دهید.

میتوان برای جعبه بسته بندی کوچک تنباکو از مقوای ایندربرد و برای جعبه باکس چندتایی از پشت طوسی استفاده کرد؟

بله شما می توانید بسته بندی های محصول خود را از هر جنس مقوایی سفارش دهید.

کلام آخر

بسته بندی تنباکو و توتون از جنس مقوایی در سرتاسر جهان مرسوم بوده و مورد استفاده تولیدکنندگان و برندهای مختلفی قرار می گیرد. چاپ بر روی آنها مانند یک المان شناسایی برای مشتریان ثابت هر برند عمل می کند به این صورت که خریدار به محض ورود به فروشگاه جعبه تنباکو مورد نظر خود را تشخیص میدهد. توجه داشته باشید که ضخامت و بسته بندی مناسب برای محصول تنباکو و توتون خسارات احتمالی هنگام جابجاییی و حمل و نقل تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

کارخانه کارتن سازی با کمک کارشناسان و مشاورین مجرب خود در زمینه های مختلف صنعت چاپ و بسته بندی از طریق تماس و راه های ارتباطی دیگر به شما کمک می کنند تا در انتخاب بسته بندی محصول خود گزینه ی مناسب و به صرفه را سفارش دهید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *