جعبه بسته بندی قطعات موتور سیکلت + کارتن لوازم یدکی

جعبه بسته بندی قطعات موتور سیکلت 01

جعبه بسته بندی قطعات موتور سیکلت به نسبت نوع خودرویی آن تفاوت آنچنانی ندارد اما به دلیل سایز کوچک و وزن انواع قطعات موتور سیکلت جعبه و کارتن مقوایی سایز متوسط و کوچک برای بسته بندی پرکاربرد است. جعبه مقوایی و کارتن لایه دار چاپدار و بدون چاپ متناسب با ویژگی های لوازم یدکی انواع موتور سیکلت ها تولید و چاپ می گردد در ادامه به ویژگی های هر کدام و بررسی استحکام و مقاومت هنگام جابجایی پس از تولید پرداخته ایم.

جعبه مقوایی لوازم یدکی موتور سیکلت

جعبه مناسب برای بسته بندی بعضی از قطعات خودرو که دارای وزن کمی هستند، جعبه مقوایی در مدل های درب دارویی و کیبوردی می باشد. جنس مقوای استفاده شده در این بسته بندی مقوای پشت طوسی و در مواردی ایندربرد و کرافت است. مقوای پشت طوسی به دلیل اینکه بازیافتی بوده و به نسبت مابقی مقواها ارزان قیمت تر می باشد برای بسته بندی های این چنینی متریال پیشنهادی و مقرون به صرفه است.

مقوای کرافت در بسته بندی محصولات و قطعات صنعتی کاربردی بوده اما ترجیح تولیدکنندگان بر این است که چاپ سرتاسری بهمراه نام برند بر روی آن اجرا شود و گاهی به یک چاپ ساده فلکسویی بسنده می کنند.

مقوای ایندربرد بهداشتی برای بسته بندی قطعات خودرو، موتور سیکلت و قطعات صنعتی کاربرد کمی دارد چرا که این قطعه های مکانیکی نیازی به رعایت نکات بهداشتی در بسته بندی ندارند و می توان مقوای یک رو سفید را که مانند ایندربرد خاصیت چاپ پذیری بالایی دارد انتخاب کرد.

کارتن بسته بندی قطعات موتور سیکلت

کارتن بسته بندی متشکل از چند لایه مقوا برای قطعات موتور سیکلت در مدل کارتن سه لایه درب دارویی، کیبوردی و چهار درب آمریکایی مورد استقبال تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته که جنس این بسته بندی از مقوای کرافت در دو نوع فلوتینگ ( شیاردار ) و مسطح ( صاف ) جهت ایجاد مقاومت کافی در حمل و نقل و جابجایی میباشد.

بررسی استحکام در بسته بندی

جعبه مقوایی بسته بندی قطعات موتور سیکلت از جنس مقوای پشت طوسی در میزان گرماژ ۳۰۰ و ۳۵۰ کارآمد بوده که این مقدار گرماژ سبب ایجاد استحکام در صورتیکه نسبت وزن را رعایت کرده باشید برای کالای شما میشود. رعایت این موضوع باعث می شود هنگام بارگیری، چیدمان در انبار و قفسه های مغازه لوازم یدکی جعبه ر اثر تحمل وزن و فشار دچار دفورمگی، پارگی نگردد همچنین در اثر ضربه از محصول محافظت خواهد کرد.

کارتن لایه دار بسته بندی لوازم یدکی موتور سیکلت به دلیل وجود لایه ی فلوتینگ که خاصیت بالشتی و ضربه دارد از ایمنی و استحکام کافی برخوردار است به شرطی که مقاومت بسته بندی سنجیده شده و بر حسب مشخصات محصول کارتن بسته بندی در نظر بگیرند تا هنگام جابجایی و حمل و نقل میزان خسارات احتمالی را به صفر برسانند.

چاپ جعبه بسته بندی قطعات موتور

بسته بندی لوازم یدکی و قطعات موتور سیکلت به دو شیوه ی چاپدار و بدون چاپ تولید می شود، نوع چاپدار به صورت افست ( لمینتی ) و فلکسویی انجام می پذیرد. جعبه هایی که چاپ لمینتی بر روی آنها اجرا شده چاپی شفاف و با کیفیت دارند که نام برند و مشخصات محصول را به خوبی نمایش می دهند. چاپ فلکسو بر روی مقوای کرافت یک بسته بندی مرسوم میباشدکه عموم تولیدکنندگان از آن استفاده می کنند.

بعنوان یک مثال برند وی پلاس تولیدکننده قطعات و لوازم یدکی موتور سیکلت طرح چاپی بر روی بسته بندی محصولات را توسط چاپ لمینتی انجام می دهد، جعبه بسته بندی توپی عقب موتور سیکلت هوندا ۱۲۵، جعبه لنت ترمز موتور، سرعت سنج، سوئیچ و غیره طرح چاپی با استفاده از رنگهای طوسی، قرمز، مشکی بهمراه درج نام برند، لوگو و نام محصول با مشخصات بر روی آن مشاهده می کنید که ظرافت و دقت در پردازش تصویر و نوشتار چاپی توسط دستگاه افست طی فرایند لمینت انجام شده است.

سوالات متداول

کارتن مادر برای جعبه لنت ترمز موتور سه لایه است؟

بستگی به تعداد چیدمان جعبه درون کارتن مادر محصول شما دارد اما بیشتر کارتن سه لایه و پنج لایه در این باره مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ کرافت سفید برای بسته بندی لوازم یدکی موتور تولید می کنید؟

بله اما شیوه ی مرسوم و کارآمد بسته بندی اولیه در قطعات موتور سیکلت استفاده نایلون پلاستیکی است.

چاپ جعبه قطعات موتور سیکلت سرتاسری چگونه است؟

چاپ لمینتی با یک رنگ ثابت برای پس زمینه به همراه درج نام برند و لوگو در سرتاسر پوستر چاپی که بر روی بسته بندی لمینت می شود.

صحبت پایانی

قطعات و لوازم یدکی موتور سیکلت پس از تولید برای جابجایی و حمل و نقل نیازمند بسته بندی مستحکم هستند تا زمان مصرف دچار خراش و آسیب نشوند. همچنین طرح چاپی شامل تمامی جزییات قطعه تولیدشده به فروشنده و خریدار در شاسایی محصول کمک خواهد کرد.

کارخانه کارتن سازی بسته بندی مطلوب بهمراه چاپی واضح و خوانا برای انواع و اقسام قطعات موتور سیکلت و خودرو به تولید و چاپ رسانده که مورد استقبال و مصرف تولیدکنندگان این قطعات قرار گرفته است. برای اطلاع بیشتر از نمونه های بسته بندی و نحوه عملکرد بهمراه چگونگی ثبت سفارش از طریق لینک تماس با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *