کارتن بسته بندی ابزار آلات موسیقی | انواع سازهای ایرانی

کارتن بسته بندی ابزار آلات موسیقی

کارتن بسته بندی ابزار آلات موسیقی انواع ساز های ایرانی اعم از سه تار، کمانچه، گیتار، دوتار، سازهای زهی و بادی، تنبور، پیانو و غیره از چند لایه ورق کارتن ساخته شده است زیرا این سازهای سنتی و مدرن ارزش بسیاری برای نوازندگان دارد و نیازمند آن است که بعد از تولید تا زمان مصرف سلامت و امنیت آن تضمین شود.

بسته بندی سازهای ایرانی

ساز زهی و بادی که کمی بالاتر آنها را نام بردیم بعلاوه ی ساز کوپه ای مانند تنبک و انواع آنها باید درون بسته بندی پس از تولید قرار بگیرند که اگر دقت کرده باشید کیف هایی ساخته شده از چوب نازک روکش بیرونی چرم و پارچه ای، روکش داخلی با بافت نرم و خزه ای در اکثر مواقع دارند و یا پارچه ای چند لایه که بافت لایه میانی نرم و ضربه گیر می باشد. اما برای جابجایی و حمل آنها بسیاری از تولیدکنندگان جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی بسته بندی ثانویه مقوایی در نظر می گیرند که متشکل از کارتن چند لایه است.

بعضی اوقات تولیدکنندگان کارتن چند لایه را مناسب بعنوان بسته بندی اولیه میدانند و کارتن با ابعاد و اشکالی هم اندازه با ساز موسیقی تولید می‌کنند. این کارتن بستگی به وزن و اندازه ی سازها انتخاب می شوند که از کارتن دو لایه آن تا هفت لایه قابل تولید و جعبه شدن می باشند تا زمانی که به دست فروشنده و یا مصرف کننده برسد این کارتن های لایه دار مقاومت خوبی را از خود نشان خواهند داد.

کارتن بسته بندی ساز موسیقی چه شکلی است؟

کارتنهای بسته بندی که برای ابزار آلات موسیقی در نظر می‌گیرند به دو روش می تواند باشد. یک : شبیه به ساختار ظاهری ساز مثلا یک تنبور یا گیتار بسته بندی همانند تنه ی چوبی خود دارد شاید برای دسته ای از افراد و نوازنده ها جذابیت ویژه ای داشته باشد که در خرید و فروش آن بی تاثیر نبوده و سبب افزایش فروش و تمایز بین مابقی تولیدکنندگان گردد.

دو: بسته بندی با اشکال هندسی مربع، مستطیل، دایره و گاهی مثلثی که میتوان درون آنها ابزار آلات موسیقی نزدیک به ابعاد و اضلاع بسته بندی قرار داد. چاپ بر روی این بسته بندی به دو نوع فلکسویی و افست ( کارتن لمینتی ) اجرا می شود و کاملا سلیقه ای ست.

کارتن دسته دار ساز های ایرانی

ویژگی دسته دار بودن یک بسته بندی به حمل و جابجایی آن در مکان های گوناگون کمک میکند،دستگیره هایی که برای آنها در نظر میگیرند برای سازهای سبک وزن می توان از جنس ورق کارتنی استفاده شده در بسته بندی باشد یا دستگیره های پلاستیکی و مرسوم در بازار که از آنها در طراحی کارتن‌های بسته بندی استفاده می‌کنند. هم چنین دستگیره باعث می شود کالای بسته بندی شده داخل بسته بندی به اصطلاح بازی نکند ( تکان نخورد) و از جایی مشخص حمل شود.

اهمیت درب بسته بندی ابزار آلات موسیقی

ابزار الات موسیقی و انواع ساز سنتی در ایران هنگام پک کردن آنها، چفت شدن درب بسته بندی یکی از موضوعاتی ست که دارای اهمیت است و عملکرد درست آن سبب ایجاد ایمنی در بسته بندی و کاهش خسارات ناشی از ضربه می گردد. مدل کارتن کیبوردی، چهار درب آمریکایی، کشویی، زیره و رویه هر یک سبکی از درب بسته بندی مختص به خود را دارند. کیبوردی دارای گوشواره و به اصطلاح بازاری ( قفل سماوری ) میباشد، چهار درب معمولی پس از قرار گیری لبه های چهار وجه کارتن بر روی هم به وسیله چسب یا منگنه متصل شده، کشویی که یک جز آن درون دیگری قرار می گیرد، زیره رویه نیز همینگونه می باشد.

جعبه هاردباکس موسیقی

ساز های موسیقی با سایز کوچک مانند بلز برای موسیقی کودکان و نوجوانان و سازهای بادی سبک : فلوت، نی هفت بند در بیشتر مواقه جعبه سخت یا هاردباکس برای آنها در نظر می گیرند چرا که ظاهری شکیل در رابطه با انواع ساز های موسیقی نشان دهنده ی اهمیت آنها و ارتباط عمیق شان با احساسات آدم هاست پس توجه کردن به این موضوع میتواند هم برای تولیدکننده ساز و نوازنده جذاب باشد. چاپ بر روی این قبیل جعبه های بسته بندب شیک دارای خدمات چاپی طلاکوب و یا برجسته سازی است.

منقسم در بسته بندی ساز

منقسم در بسته بندی ساز به چه چیزی اشاره دارد؟ اگر منقسم در بسته بندی را بشناسید به این موضوع آگاه هستید که سبب ایجاد جایگاههای مشخصی درون یک بسته بندی و استفاده از حداقل فضا میشود. در این باره نیز همانطور که میدانید ساز های موسیقی اکثراً دارای قطعه ای برای نواختن مانند زخمه هستند یا تنبک که پایه برای قرار گیری پا فرد هنرمند هنگام نواختن دارد. درون یک بسته بندی اگر این اجسام مکانی مشخص داشته باشند هنگام بازگشایی به خریدار حس برتری القا خواهند کرد.

سوالات کاربران عزیز

بسته بندی ساز کوبه ای سنتور چه مدلی پر مصرف است؟

کارتن کیبوردی ۵ لایه بسته بندی مناسب برای سنتور میباشد.

بسته بندی گیتار و حمل با هواپیما به خارج از کشور کارتن فلکسویی ۵ لایه میخواد؟

انتخاب کارتن به شما و بودجه در نظر گرفته بستگی دارد اما صحبت شما در رابطه با کارتن ۵ لایه نیز گزینه ی مناسبی ست.

جعبه کالیمبا از نوع هاردباکس است؟

ساز کالیمبا بدلیل حجم و ابعاد کمی که دارد دربیشتر مواقع درون بسته بندی هاردباکس قرار میگیرد.

سخن آخر

قصد ما از این مقاله ای که برایتان جمع آوری کردیم در اختیار گذاشتن اطلاعاتی راجع به انواع ساز های موسیقی داخلی و سنتی با بسته بندی هایی که برای آنها در نظر گرفته اند، بوده است. امیدواریم توانسته باشیم به آگاهی شما در این باب نکته ای و مطلبی اضافه کرده باشیم هم چنین نیاز بسته بندی را شما را پوشش داده باشیم.

کارخانه کارتن سازی با اطلاعاتی که برای بسته بندی از هر کالا یی دارد میتواند کارتن و جعبه ی متناسب با آن را به شما معرفی کند. برای راهنمایی های بیشتر با کارشناسان فروش ما در واحد مربوطه مجموعه کارتن ساز از طریق راههای ارتباطی تماس و پیام رسانهای داخلی هم صحبت شوید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *