کارتن بزرگ بسته بندی | کارتن آماده در صنعت بسته بندی

کارتن بسته بندی بزرگ

کارتن بزرگ بسته بندی در ابعاد مختلف بصورت آماده برای مصارف گوناگون بعنوان کارتن اسباب کشی، کارتن پستی،کارتن لوازم خانگی سایز بزرگ، کارتن قطعات صنعتی،جعبه لوازم یدکی خودرو، بسته بندی پمپ های صنعتی و ساختمانی، کارتن صادراتی و غیره تولید می شوند که بدون چاپ می باشند و در مواردی فقط نماد هایی روی کارتن بسته بندی درج می کنند.

کارتن بزرگ بسته بندی چیست؟

انواع زیادی از مقوا در بازار وجود دارد که با روش های مختلفی از آن در زندگی روزمره استفاده می کنیم. مقواهای ساخته شده از خمیر کاغذ با هر ضخامت، شکل و فرم درعین حال قوی و سبک وزن می باشند.

در این مقاله مقوا کرافت را بهمراه کاربرد آن در صنعت بسته بندی بررسی کرده ایم. کرافت به کار رفته در کارتن های بسته بندی لاینر تست و کرافت است که بعنوان لایه آخر یعنی آستر مناسب و چاپ پذیر نیز می باشد.

برای تولید یک ورق کارتن از یک تا چند لایه فلوتینگ ( راه راه – شیاردار – فلوت -کنگره دار ) و لاینر (مسطح – صاف ) استفاده می کنند. لایه فلوت مسئول استحکام بخشی به کل بسته بندی می باشد.

ضخامت ورق کارتن سایز بزرگ

از آنجایی که ضخامت یک مقوا کرافت تاثیر قابل توجهی بر مقاومت آن دارد، باید به گرماژ که واحد سنجش استحکام در ورق کارتنی ست دقت کرد و به اندازه و بر حسب نیاز آنرا افزایش داد.

روش استاندارد برای اندازه گیری و توضیح مقاومت و ضخامت یک مقوا gsm گرم بر متر مربع است. کارتن بسته بندی ضخیم برای محصولات، کالا و اجسام با وزن نسبتاً سنگین گزینه ی مطلوبی ست. نمونه کارتن های بزرگ و کاربردهای آنرا در ادامه برایتان می گوییم.

دیواره یا ارتفاع تک و دوبل کارتن بسته بندی

کارتن های بسته بندی در ابعاد و مدل های مختلف اگر دیواره های طولی و وعرضی آن از یک ورق کارتن متشکل شده باشند به آنها تک جداره یا کارتن سه لایه می گویند که تنها با افزایش لایه بندی و گرماژ مقوا میتوان استحکام آنرا بالا برد در غیر این صورت مانند کارتن کیبوردی یا کارتن های لایه لایه، دیواره های آنرا دو جداره یا چند لایه می گیرند که به آن کارتن ۵ لایه می گویند و امنیت بیشتری را برای محتویات درون بسته‌بندی فراهم کنند.

چند لایه کردن دیواره طولی یا عرضی راه حل بسته بندی مناسبی برای اقلام بزرگ و سنگین یا حتی اقلام ظریف و شکننده است که در طول فرآیند حمل و نقل به محافظت بیشتری نیاز دارند. لازم به ذکر است که افزایش ورق کارتنی در آخر کارتن هفت لایه به شما با سه فلوت و ۴ لاینر تحویل می دهد که مقاوم ترین نوع بسته بندی بزرگ است.

فلوت پر کاربرد در کارتن

همانطور که با کمی مطالعه متوجه شدید اندازه های استاندارد زیادی در صنعت مقوا، به خصوص فلوتینگ وجود دارد. در اینجا با ما همراه باشید تا کمی از آنها را برایتان بگوییم.

فلوت b

مقوای موج دار به نام فلوت b یکی از فلوت های رایج برای تولید بسته بندی کارتن سه لایه در غالب کارتن پستی ست. جعبه های مقوایی با این فلوت به ضخامت ۳ میلیمتر تحمل وزن تا ۱۲ کیلو را در جهت استفاده از تمام کارتن‌بسته بندی دارد.

فلوت bc

ورق کارتن با ضخامت ۶ تا ۷ م.م ساخته شده از دو فلوت برای تولید بسته بندی همه کاره که در مسیر حمل و نقل و حفاظت بیشتری هستند، ساخته می شود. چاپ مرسوم در صورت چاپدار بودن برای این سبک بسته بندی فلکسوگرافی ست اما با فرآیند لمینتی می توان از چاپ افست نیز استفاده کرد.

فلوت C

این فلوت استحکام و محصولات سبک وزن برای انباشه شدن روی هم مناسب است. فقط حواستان باشد برای قرار دادن بعنوان لایه در ترکیب و جایگاه مناسبی باشند در غیر این صورت زیر فشار خرد خواهد شد.

فلوت E

ضخامتی به اندازه ی ۱ تا ۱.۵ میلی متر سبب به وجود آمدن مقاومتی عالی در برابر آسیب و خرد شدن را از خود نشان میدهد، هم چنین سطح با کیفیتی را برای بسته بندی ایجاد می کند و معمولا از ان برای تولید کارتن کوچک که چاپ خوب بهمراه برش اندازه و دقیق را می طلبد، استفاده می کنند.

ما تمام این توضیحات را برای شما گفتیم تا بدانید هنگام سفارش و انتخاب یک کارتن بسته بندی باید چه ویژگی هایی را در نظر بگیرید تا ایمنی در پک، ارسال و حمل و نقل را تضمین کنید.

تحمل وزن کارتن + مشخصات ورق مقوایی

در اینجا قصد داریم با رسم یک جدول تحمل وزن انواع فلوت های موجود در ورق کارتن‌بسته بندی را به شما نشان دهیم.

  • K به معنای گرماژ لاینر کرافت
  • T لاینر تست
نام فلوت میزان گرماژ میانگین وزن بسته بندی
B-C۱۲۵K/T۴-۶KG
B-E۱۵۰K/T۸-۱۲KG
B-E۲۰۰K/T۱۲-۱۷KG
B-E۲۰۰K/300T۱۷-۲۵KG
B-E۳۰۰K/T۲۵-۳۵KG
BC-EB۱۵۰K/T۱۰-۱۵KG
BC/EB۱۵۰K/T۱۵-۲۵KG
BC-EB۲۰۰K/T۲۵-۳۵KG
BC-EB۲۰۰K/300T۳۵-۴۰KG
BC-EB۳۰۰K/T۴۰-۴۵KG

با کمک این اطلاعات به راحتی می توانید بسته بندی خود را با مشخصات لازمه سفارش دهید.

کارتن خیلی بزرگ + بسته بندی جادار

تولیدکنندگان بسیاری برای محصولات حجیم و بزرگ کارتن های بدون چاپ سایز بزرگ نیاز دارند که انتخابشان کارتن های چند لایه می باشد زیرا مقاومت بسته بندی کارتنی سنجیده شده و به نسبت ویژگی های متناسبی که دارد یکی از پرمصرف ترین و دم دستی ترین کارتن ها بسته بندی هستند. کارتن بسته بندی یخچال،بسته بندی لباسشویی، جعبه قطعات یدکی ماشین، کارتن قطعات صنعتی و ساختمانی، کارتن پستی و کارتن آماده همگی جزو این دسته می باشند و تولید انبوهی در کارخانه های کارتن سازی دارند.

کارتن آماده بزرگ 02

کارتن آماده و کارتن پستی

کارتن آماده و کارتن پستی نیز از زیر شاخه های کارتن بزرگ هستند به این دلیل که هنگام بسته‌بندی مرسولات و ارسال آنها کارتن چند لایه با ابعاد بزرگ در نظر میگیرند به جز شرایطی که کارتن پستی سایز ۱ تا ۴ انتخاب مشتری باشد وگرنه از سایز ۵ تا ۹ کارتن پستی کارتن ۵ لایه باابعاد متوسط تا بزرگ تولید شده است. کارتن آماده نیز منظور از کارتنهای بسته بندی با ابعاد و ساختار ورق کارتنی از قبل معین شده تولید شده و در انبار موجود میباشد.

سوالات پر تکرار

کارتن سفید بزرگ برای کولر گازی یا بسته‌بندی اسپیلت چند لایه باید باشه؟

برای کولر گازی با وزن سنگین لایه بندی ۵ تا هفت لایه مناسب است و از مقوا کرافت سفید برای لایه بیرونی استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که چاپ بر روی کرافت خام بهتر از کرافت سفید اجرا میشود.

قیمت کارتن بزرگ و آماده چطور محاسبه می گردد؟

بر اساس تعداد تیراژ، ابعاد، قیمت مقوا و مشخصات آن کارشناسان فروش محاسبه را انجام می دهند.

کارتن بزرگ اسباب کشی در چه تعدادی قابل سفارش است؟

تعداد قابل سفارش پک ده تایی کارتن اثاث کشی می باشد.

کلام آخر

کارخانه کارتن سازی همیشه در صدد آن بوده تا هر گونه نیاز بسته بندی موجود در زندگی روزمره انسان را برطرف سازد و گامی مثبت در راستای رونق کسب و کار تولیدکنندگان بردارد، میتوان گفت تا به امروز توانسته حسن نیت خود را با تکیه بر بی شمار مدل های جعبه و کارتن بسته بندی ثابت کند و در صنعت چاپ و بسته‌بندی مفید واقع شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات با کارشناسان و مشاورین فروش ما تماس حاصل بفرمایید و در صورت مراجعه حضوری به صفحه تماس با ما رفته و از طریق آدرس به کارخانه رجوع کنید.

۴/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *