کارتن پستی تولید و خرید عمده | قیمت دهی در انواع سایز

کارتن پستی

کارتن پستی امروره فروش بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است و به عنوان یکی از شاخه های جعبه های کارتنی در صنعت بسته بندی میباشد. با ایجاد کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاه های آنلاین استقبال بسیاری از این نوع کارتنها شده است و همچنان این امر ادامه دارد. در این مقاله درباره کارتن پستی اطلاعات بیشتری را به اشتراک میگذاریم.

کارتن پستی چیست؟

کارتن پستی در واقع به کارتنهای آماده مصرف میگویند که برای حمل و نقل محصولات و کالاهای سفارش داده شده در اداره پست استفاده می گردد. این کارتنها معمولا دارای سایزهای متنوع و یکسانی هستند که اکثرا در همه کارتن سازی ها تلاش بر این است که اندازه های یکسانی ارائه شود.

چاپ کارتن پستی

معمولا چاپ خاصی بر روی کارتن های پستی درج نمیگردد زیرا هدف اصلی این نوع کارتنها برای رساندن سالم محصولات به دست مشتری میباشد و پس از مصرف سریعا دور انداخته میشود. اگرچه برخی تولید کنندگان هستند که متقاضی چاپ تک رنگ و یا چهار رنگ بر روی کارتن پستی میباشند. کارتن پستی ها تقریبا در رنگ های سفید و قهوه ای یافت میشوند و سپس درج چاپ بر روی آنها انجام می پذیرید.

در قسمت بالا گفته شده که معمولا برای کارتنهای پستی چاپی در نظر گرفته نمیشود و تقریبا با چاپ فلکسویی طراحی میشوند در چاپ فلکسو امکان ساده ترین چاپ مهیا شده است که تنها برند (نام تجاری) و یا آدرس گیرنده و فرستنده بر روی آن درج گردیده است اما برای تولید کنندگان جعبه های لمینتی نیز امکان چاپ افست وجود دارد.

کارتن پستی

کارتنهای پستی بدون چاپ نیز هستند که حتی حداقل تربن موارد هم در آنها به چاپ نمیرسد، این نوع کارتنها از قیمت پایین تری برخوردارند اما به این نکته نوجه کنید که با رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی و زیاد شدن فروشگاه های آنلاین، بسته بندی های محصولات آنلاین خود به نوعی تبلیغ محسوب میشوند و اگر مشتری با جعبه ای رو به رو شود که از نوع لمینتی باشد مسلما تاثیر بسزایی در ذهن او گذاشته و برای سفارش دوباره اقدام کرده و به دیگران نیز پیشنهاد میکند.

ابعاد کارتن پستی

کارتن های پستی از سایز ۱ تا ۹ تولید میشوند که هر یک ابعاد استانداردی داشته و برای مصارف گوناگون استفاده میشوند.

کارتن پستیابعاد
پستی سایز ۱۱۰*۱۰*۱۵
پستی سایز ۲۱۰*۱۵*۲۰
پستی سایز ۳۱۵*۲۰*۲۰
پستی سایز ۴۲۰*۲۰*۳۰
پستی سایز ۵۲۰*۲۵*۳۵
پستی سایز ۶۲۰*۲۵*۴۵
پستی سایز ۷۲۵*۳۰*۴۰
پستی سایز ۸۳۰*۴۰*۴۵
پستی سایز ۹۳۵*۴۵*۵۵

قیمت کارتنهای پستی

نحوه محاسبه قیمت کارتن پستی به عواملی همچون: تعداد تیراژ، نوع ورق مصرفی، لایه های کارتن ۳ لایه و ۵ لایه، نوع چاپ درخواستی و غیره بستگی دارد. در بعضی موارد دیده شده است که از ضایعات کارتنهای پستی برای تولید کارتن های جدید استفاده می گردد. درست است که این فرآیند موجب کمتر شدن هزینه ها میشود اما این نوع کارتنها قابلیت اولیه را ندارند و در اثر بر روی هم چیده شدن کارتنها در انبارهای اداره پست دچار له شدگی و آسیب به محصول درونی میشوند، بنابراین کیفیت متریال در تولید کارتنها پستی بسیار حائز اهمیت میباشد.

کارتن پستی های رنگی

کارتن ارزان

کارتن ارزان یا کارتن آماده اکثرا به کارتنهایی گفته میشود که در سایزهای متداول و با یک چاپ معمولی در بازار دیده میشود. این نوع کارتنها برای مصارفی استفاده میشوند که یک هدف را دنبال میکنند و این آن است که تنها کالا را سالم به دست مصرف کننده برسانند.

این نوع کارتنها از قیمت تمام شده کمتری برخوردارند، برای کسانی که دارای یک کسب و کار اینترنتی میباشند و میخواهند محصولاتشان را در قالب یک بسته بندی به فروش برسد، کارتن ارزان و یا کارتن آماده از بهترین گزینه ها به حساب می آیند زیرا برای تولید چنین کارتنهایی دیگر نیازی به هزینه قالب و کلیشه نمیباشد.

کلام پایانی

جعبه سازی و کارتن سازی کارتن ساز با هدف جلب رضایت مشتریان میتواند انواع گوناگون بسته بندی ها را به تولید برساند. حال اگر دارای فروشگاه های آنلاین و کسب و کارهای اینترنتی می باشید برای سفارش کارتنهای پستی خود میتوانید از طریق سایت و یا کارتن سازی آوین پک اقدام نمایید.

همچنین به دلیل واقع شدن این کارگاه در کرج می توانید از شهرهای اطراف مانند تهران به صورت حضوری از کارخانه دیدن کنید و خرید انجام دهید.

۳.۲/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *