کارتن بسته بندی زرشک ( جعبه صادراتی + کارتن کیلویی )

کارتن بسته بندی زرشک 01

کارتن بسته بندی زرشک در مدل های متنوع و مناسب برای عرضه به بازار داخلی و صادرات زرشک به کشورهای متقاضی تولید و چاپ می گردند که مورد استفاده برای وعده های غذایی قرار می گیرد و طعم ترش و ظاهر سرخ زیبایی دارد.

اگر دقت کرده باشید بیشترین بسته بندی که در زمان گذشته برای زرشک در نظر می گرفتند نایلون پلاستیکی همراه با یک کاغذ کوچک چاپ شده از مشخصات زرشک درون بسته بندی بود، که از نظر بهداشتی و محافظت از محصول بسته بندی ایده آلی نمیباشد. با گذشت زمان و اهمیت این محصول خوراکی در جایگاه سوغاتی و آشپزی تولیدکنندگان برای بسته بندی آن تجدید نظر کردند و نوع مقوایی را در مدلهای مختلفی مورد استفاده قرار داده و می دهند.

بسته بندی زرشک و جعبه صادراتی

زرشک یک خوراکی ترش مزه و دارای ویتامین ث میباشدکه خواص بیشمار آن سبب محبوبیت در سطح جهان شده، ایران بعنوان اصلی ترین تولید کننده زرشک در دنیا ۹۵ درصد این نیاز را در سرتاسر جهان پوشش داده است. استان خراسان جنوبی در شهرستان زیره کوه و قائنات به طور وسیعی زرشک کشت می کنند. عموم مردم آنرا بعنوان سوغات مشهد همراه زعفران خریداری میکنند. بسته بندی زرشک از این جهت مهم است که از شهری به شهر و کشورهای دیگر منتقل میشود پس باید بسته بندی در نظر گرفت که استحکام کافی، جنس و طرح چاپی متناسب با شرایط و مقصد مورد نظر داشته باشد.

مقوای ایندربرد، پشت طوسی و کرافت هر سه در بسته بندی زرشک مورد استفاده قرار میگیرند اما هر کدام روند تولید، نحوه ی بسته بندی و چاپ ویژه خودشان را دارند.

مقوای ایندربرد بسته بندی مطلوب و در جایگاه اول برای موادغذایی ، خوراکی ست زیرا به دلیل دو رو سفید بودن از نظر بهداشتی تائید شده و ظاهری تمیز به دور از آلودگی به مخاطب نشان میدهد. جعبه مقوا ایندربردی بسته بندی زرشک این ویژگی را دارد که بدون در نظر گرفتن بسته بندی اولیه نایلونی می توان آن را درون جعبه در وزن های متفاوتی ریخت، باید در نظر داشت که حجم محصول و میزان گرماژ در بسته بندی رابطه ی مستقیمی دارند.

مقوای پشت طوسی در بسته بندی زرشک به دلیل اینکه بازیافتی و غیر بهداشتی ست به این صورت استفاده می شود که ایتدا زرشک را داخل یک بسته بندی اصلی نایلونی ریخته سپس درون جعبه قرار میدهند.

مقوای کرافت بعنوان جعبه تک لایه و کارتن زرشک کیلویی چند لایه در بسته بندی زرشک مصرف می شود. کارتن فله زرشک یک بسته بندی سه تا پنج لایه بر حسب وزن محصول میباشد.

جعبه صادرات زرشک عموماً تک لایه مقوایی ایندربرد است که نوع پنجره ای طلق دار آن مورد استقبال تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خارجی قرار گرفته است.

مدل جعبه مقوایی و کارتن فله زرشک

جعبه های تولید شده برای زرشک شباهتی زیادی به جعبه خشکبار دارند که در مدل های زیر می باشند:

جعبه ی پنجره دار طلقی پر کاربرد بوده زیرا تصویر زرشک و کیفیت آن برای مخاطب قابل دیدن می باشد هم چنین در انتخاب و خرید بسیار تاثیر گذار است. جعبه پاکتی زرشک که درب آن مانند پاکت بسته شده و حالت ایستاده خود را در قفسه های فروشگاه حفظ کرده مناسب بعنوان جعبه صادراتی نیز است. درب تمام عرض چسبی جعبه ای که درب آن چسب خورده و دارای یک یک قسمت خط چین به اصطلاح پرفراژ جهت جعبه گشایی است. دو درب دارویی و ته قفلی نیز ساختاری شبیه به هم دارند با این تفاوت که لاک باتم همان ته قفلی مناسب برای وزن های نستا باید از ۱ تا ۲ کیلو می باشد.

کارتن فله زرشک، کارتن سه لایه از جنس کرافت سفید و قهوه ای که تحمل وزن بالا و مناسب برای فروش های عمده ی زرشک می باشند در صورت افزایش وزن لایه بندی آن تغییر می کند. کارتن ۳ لا و ۵ لا کرافت نیز بعنوان کارتن مادر برای بسته بندی جعبه های مقوایی زرشک جهت حمل و نقل و جابجایی مورد مصرف قرار می گیرند.

طراحی و چاپ بسته بندی زرشک

برای طرح چاپی جعبه و کارتن زرشک دو شیوه ی چاپی را اجرا می کنند. جعبه زرشک از جنس ایندربرد و پشت طوسی که یک رو سفید و چاپ پذیر دارند چاپی رنگی با وضوح تصویر بالا توسط افست بر روی آنها اجرا شده که شامل تصویر زرشک، میزان حجم، نام برند و لوگو ی تولیدکننده میباشد.کارتن بسته بندی مادر و فله ای از چاپ تک رنگ فلکسو و یا بدون چاپ تولید میشوند. چاپ فلکسو به نسبت افست ارزانتر و سریعتر می باشد.

سوالات پر تکرار

برای صادرات زرشک پاکت بهتره یا درب تمام عرض چسبی؟

بهتر است برای راهنمایی موثر و کامل با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و یک انتخاب مطمئن انجام دهید.

جعبه زرشک پنجره ای بدون طلق هم تولید می کنید؟

بله امکان تولید وجود دارد.

طراحی خاص کلمه ی یاقوت سرخ برای لوگو روی کارتن بسته بندی میخوام با چه شخصی می تونم صحبت کنم؟

شما می توانید با کارخانه تماس گرفته و با واحد طراحی ارتباط بگیرید سپس ایده های خود را با او در میان بگذارید.

صحبت آخر

بسته بندی زرشک به دلیل اینکه کشور تولیدکننده هستیم و صادرات زرشک را به طور گسترده انجام میدهیم باید طوری باشد که علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و ایمنی دارای طرح چاپی گویای فرهنگ و اصالت ما باشد کارخانه کارتن سازی با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی ها بسته بندی متناسب با محصول کشاورزی زرشک تولید و چاپ می کند تا تمایز در بین رقبا را در داخل و خارج از کشور حس کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *