کارتن بسته بندی قارچ دکمه ای، صدفی، کوهی، کیلویی و صادراتی

کارتن بسته بندی قارچ 01

کارتن بسته بندی قارچ دارای بافتی مقوایی و مقاوم برای محافظت از ساختار نرم و آسیب پذیر انواع قارچ است. قارچ یکی از زیر مجموعه های مواد غذایی می باشد که در دسته ی میوه ها و سبزیجات قرار می گیرد. بسته بندی که برای آن در نظر گرفتند نیز مانند کارتن سبدی میوه و صیفی جات که کاربردی در بسته بندی قارچ می باشد. در ادامه انواع دیگر بسته بندی قارچ را در مدل های متفاوت به همراه محاسبه ی قیمت آن بررسی می کنیم.

کارتن بسته بندی قارچ

کارتن بسته بندی قارچ همانند کارتن میوه و صیفی جات به دو صورت سبدی و بدون درب یا فله ای کیلویی ۴ درب آمریکایی ست. کارتن میوه و سبدی قارچ دایکاتی از سه لایه ورق کارتنی کرافت یا پنج لایه تشکیل شده است که در دو طرف دیواره ی عرضی دستگیره هایی وجود دارد تا حمل و جابجایی آن راحت تر شود. در صورت نیاز قبل از قرار دادن قارچ ها درون کارتن نایلون پلاستیکی درنظر می گیرند.

کارتن چهار درب آمریکایی برای بسته بندی قارچ نیز دارای دستگیره میباشد و مناسب برای بسته بندی ۵ کیلویی قارچ به بالا است. هنگامی که قارچ برداشت شده و برای بسته بندی آماده میشود باید این موضوع را در نظر گرفت که درون ماشین حمل و نقل بر روی یکدیگر چیده خواهند شد و در طی مسیر تکان خورده، بسته بندی باید طوری باشد که دفورمه و پاره نشود و از استحکام کافی برخوردار باشد.

در مدل سبدی نیز چهار طرف جعبه قارچ ارتفاع بیشتری به نسبت کل آن دارد که همین موضوع سبب نشستن جعبه رویی بدون فشار آوردن به محصول درون آن می شود. جعبه های مقوایی تک لایه مدل کیبوردی نیز امروزه برای بسته بندی قارچ به صورت پنجره دار طلقی و یا بدون برش پنجره ای تولید و چاپ می شود که چند نمونه آن را در تصویر می توانید مشاهده کنید.


چاپ کارتن قارچ فلکسویی یا لمینتی

کارتن فلکسویی بسته بندی قارچ دارای چاپی ساده عموماً تک رنگ میباشد که تصویر و مشخصات قارچ بهمراه نام برند تولیدکننده بر روی آن چاپ خورده است. بیشتر برای بازار داخلی و فروش عمده میوه تره بار کارتن فلکسویی قارچ مورد استفاده قرار می گیرد. مدل پر مصرف برای این چاپ کارتن سبدی و کیلویی سایز بزرگ می باشد.

کارتن لمینتی قارچ و جعبه مقوایی لمینتی بسته بندی هستند که برای صادرات و فروشگاه های میوه تولید می شوند. جعبه های تک لایه، کارتن ۴ درب فله ای صادراتی که اغلب برای صادرات قارچ شوک سرما به آنها می دهند چاپ افست بر روی آنها لمینت میشود زیرا این پوستر چاپی ترکیب مقاوم تری نسبت جوهر دستگاه چاپ فلکسو دارند. برای جلوگیری از نفوذ رطوبت می توان خدمات پس از چاپ روکش سلفون را بر روی این بسته بندی انجام داد.

سینی مقوایی بسته بندی قارچ

سینی مقوایی بسته بندی قارچ تک لایه و سه لایه بوده که از جنس مقوای کرافت خام و سفید چاپدار و بدون چاپ است. پس از اندازه گیری وزن مورد نظر برای بسته بندی بر روی آن نایلون پلاستیکی وکیوم کرده تا آلودگی و رطوبت به داخل نفوذ نکند. لیبل چاپی پشت چسب دار که تمامی مشخصات قارچ خوراکی بر روی آن چاپ خورده است را به روکش پلاستیکی برای شناسایی محصول می چسبانند.

بیش تر بدانید : انواع سینی مقوایی کارتنی شیرینگ را اینجا ببینید!

چاپ سینی مقوایی بنابر سلیقه ی تولیدکنندگان انجام می گیرد اما بیشتر به دلیل اینکه محصول قارچ درون بسته بندی کاملا مشخص است به همان لیبل اکتفا می کنند اما در مواردی دیده شده که از چاپ سرتا سری فلکسویی و یا لمینتی برای سینی مقوایی استفاده می‌کنند.

کارتن پلاست قارچ

کارتن پلاست یک بسته بندی با بافتی پلاستیکی و غیر قابل بازیافت می باشد و در صورت بازیافت هم مصرف انرژی بالایی نیاز دارد که در آخر باعث آلودگی هوا نیز میشود. بهداشت پلاستیک بسیار کمتر از بافت کاغذی ورق کارتن مقوایی می باشد و به دلیل انسجام بافت آن امکان فشار به محصول هنگام بسته بندی و دفورمه شدن شکل ظاهری قارچ وجود دارد در صورتیکه بافت مقوایی منعطف بوده و با بافت قارچ در صورت بروز فشار همکاری میکند و بافت خود را شبیه منحنی کلاهک قارچ یا بدنه آن خواهد کرد.

سوالات کاربران عزیز

جعبه بسته بندی مقوایی قارچ زیر یک کیلو تک لایه مناسب میشه؟

بله میتوانید از گرماژ بالای مقوای ایندربرد برای تولید این نوع جعبه استفاد کنید.

بسته بندی قارچ صادراتی به چه صورت است؟

شما میتوانید هر مدل جعبه ای که مد نظرتان برای صادرات قارچ می‌باشد را با کارشناسان فروش ما از طریق تماس مطرح کنید تا آنها گزینه مناسب را به شما معرفی کنند.

سینی مقوایی قارچ دکمه ای چاپدار چگونه محاسبه قیمت میشه؟

بر حسب ابعاد سینی، جنس مقوا، نوع چاپ و تیراژ قیمت نهایی آن ارزیابی میشود.

صحبت پایانی

بسته بندی قارچ از وزن ۲۵۰ گرمی تا فله ای ( ۵، ۱۰ ، ۲۰ کیلوگرمی و … ) با انواع جعبه و کارتن لایه دار مقوایی امکان پذیر می باشد. تفاوت فقط در مدل های جعبه، کارتن و طرح چاپی ست که نوع داخلی و صادراتی آنرا از هم جدا می کند. شما میتوانید با اعلام تمای مشخصات محصول خوراکی قارچ خود بهترین و مناسبت ترین بسته بندی را کارخانه کارتن سازی دریافت کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *