کارتن بسته بندی دینام خودرو و قطعات یدکی آلترناتور

کارتن بسته بندی دینام خودرو01

کارتن بسته بندی دینام خودرو  (alternator) و قطعات تشکیل دهنده ی آن از جنس مقوا و چند لایه می باشند، زیرا این قطعات از وزن بالا و حساسیت ویژه ای برخوردارند. دینام خودرو یک قطعه ی ضروری ست که در صورت خرابی باتری وسیله ی نقلیه شما در مدت زمان کمی تخلیه و ماشین روشن نخواهد شد.

ارتباط بین خودروسازان، تولیدکنندگان قطعات و لوازم یدکی، تعمیرکاران و کسانی که خودرو میخرند نشان دهنده ی خرید و فروش کالا و محصولاتی می باشد که برای طی کردن مسیر از تولید تا مصرف و حفظ ساختار ظاهری و درونی خود نیازمند یک بسته بندی و ایمنی هستند، به ازای هر ماشینی که تولید میشود تا زمانی که فرسوده و از کار افتاده شود چندین دینام خودرو تولید می گردد که به دلیل دارا بودن قطعات گوناگون و حساس تا زمان مصرف باید دور از هرگونه آسیب احتمالی باشد.

بسته بندی دینام خودرو و قطعات مربوط به آن

یک دینام خودرو از قطعات کوچکتری ساخته شده است که هر کدام از آنها نیز بسته بندی خود را دارند این موضوع نشان دهنده ی اهمیت بسته بندی در صنعت خودرو میباشد. دینام خودرو در برند های مختلف برای انواع خودرو ها تولید میشود تا بتواند عملکرد جریان برق و شارژ خودرو را به خوبی انجام دهد، پس از تولید بنابر وزن و ابعاد برای آنها بسته بندی در نظر می گیرند. مقوای کرافت و پشت طوسی دو جنس مقوا هستند که در بسته بندی دینام و قطعات مربوط آن مورد استفاده قرار می گیرند.

کارتن کمک فنر ( بسته بندی مقاوم چاپدار و بدون چاپ )

کرافت برای تولید کارتن چند لایه مقاوم کارآمد بوده و دو نوع سفید و قهوه ای آن چاپ پذیر میباشد، البته در بسته بندی دینام ترجیح اغلب تولیدکنندگان بر این است که از لیبل پشت چسب دار و چاپ افست لمینت شده استفاده کنند. در ادامه انواع طرح چاپی این بسته بندی را توضیح خواهیم داد. مقوای کرافت در گرماژ بالا و لایه بندی مناسب استحکام کافی برای بسته بندی این قطعه ی خودروی نسبتاً سنگین را ایجاد می کند.

مدل های متنوع کارتن بسته بندی این محصول : کارتن ۴ درب آمریکایی برای دینام سه لایه تا هفت لایه در نظر گرفته شده است که لایه بندی در آن بستگی به نوع ماشین مصرفی دارد که بنابر ساختار و مدل آن چه دینامی با چه حجم و ابعادی برای آن تولید میشود. کارتن ۳ لایه درب دارویی ته قفلی، دو درب دارویی، کیبوردی برای بسته بندی غلتک هرزه گرد دینام، سرسیم پشت دینام جعبه تک لایه یک رو سفید، تسمه دینام کاور بسته بندی مقوای پشت طوسی و جعبه درب دارویی ته قفلی و برای پایه دینام کارتن دو لا سینگل فیس چهار درب آمریکایی مناسب است.

بررسی انواع برند دینام خودرو

دینام خودرو تولید شده از جنس فلز بوده و وزن متفاوتی برای هر کدام از خودرو ها دارد برای مثال دینام عظام پراید ۴.۵ کیلوگرم میباشد که نیازمند کارتن ۵ لایه جهت حفظ ایمنی و توانایی تحمل این وزن است. دینام ایساکو ۴۰۵ پژو slx، با حجم ۵ کیلو نیز همینطور است، برای دینام پژو ۲۰۶ که ۶ کیلو وزن دارد بهتر است از کارتن هفت لایه استفاده کرد تا احتمال پارگی کارتن و آسیب کالا را تا حد زیادی کاهش دهید.

چاپ بسته بندی دینام خودرو

طرح چاپی بسته بندی دینام خودرو و ملزومات آن از دو روش چاپ پیروی می کنند، چاپ فلکسو و چاپ افست ( لمینتی ) پر کاربردترین طرح  چاپی را در صنعت چاپ و بسته بندی انجام می دهند.کارتن فلکسویی بسته بندی دینام از نوع افست ان ارزان تر و سریعتر میباشد زیرا هم زمان با برش، چاپ نیز انجام می شود، از تعداد جوهر رنگ کمتری استفاده می کنند و پرداختن به جزییات چاپی و نوشتاری در این نوع چاپ ضرورتی ندارد.

تولیدکنندگانی که درخواست چاپی واضح و شفاف دارند و نمایان بودن تمام ریز نکات طرح چاچی برایشان مهم است چاپ افست پیشنهادی ست که از سمت واحد طراحی کارخانه کارتن سازی برای بسته بندی آنها بیان می شود. چاپ افست به صورت یک پوستر طرح چاپی بر روی کارتن بسته بندی لمینت میشود و به اصطلاح این بسته بندی کارتن لمینتی می گویند. کارتن بسته بندی دینام خودرو والئو یک کارتن لمینتی ست که پترن سرتاسری لوگو و رنگ زمینه سبز فسفری دارد این سبک چاپی یک المان شناسایی برای محصول شماست.

لیبل پشت چسب دار یک کاغذ براق دارای طرح چاپی افست و مشخصات محصول بسته بندی شده می باشد که به دلیل قابلیت چسبناک بودن میتوان به هرکجای بسته بندی که میخواهید بچسبانید. از این ویژگی برای کارتن های بدون چاپ و گاهی کارتن صادراتی استفاده می کنند.

حمل و نقل | جابجایی دینام خودرو

بسته بندی هنگام حمل و نقل و جابجایی باعث میشود تا دینام خودرو کمترین تکان را بخورد و هیچگونه خراشی برندارد، زمانیکه برای مسافت طولانی آنها را روی هم قرار میدهند این مقاومت ورق کارتن بسته بندی ست که فشار وارده را تحمل می کند و مانع از آسیب به ساختار دینام می شود. در رابطه با انبار گردانی و جابجایی در یک فروشگاه قطعات لوازم یدکی نیز این موضوع صدق می کند. برای حفظ ایمنی بیشتر هنگام انتقال مبدا به مقصد از تسمه های پلاستیکی برای دورپیچ کردن این بسته بندی استفاده میکنند اما میتوان با انجام دوخت کارتن منگنه دوبل این هزینه اضافی را کنار زد.

سوالات کاربران عزیز

کارتن صادراتی دینام بهمراه لوگو برجسته چند روز زمان میبره تا تولید بشه؟

پس از تایید طرح اولیه ۱۵ روز کاری زمان لازم است تا کارتن بسته بندی آماده تحویل شود.

برای دینام پراید چه نوع کارتن بسته بندی مناسب است؟

وزن دینام خودرو پراید ۴ کیلو می باشد در نتیجه کارتن ۳ لایه مناسب آن است.

چاپ لیبل پشت چسب دار برای بسته بندی دینام خودرو دنا چند روز زمان میبرد؟

پس از تائید طرح چاپی ۵ روز کاری زمان لازم است.

صحبت پایانی

کارتن بسته بندی دینام خودرو برای تولیدکنندگان قطعات خودرو اولین و تاثیرگذارترین مرحله ارائه به بازار هدف میباشد پس در انتخاب مدل و کیفیت متریال آن دقت لازم را داشته باشید. کمترین خسارت و بیشترین سود یکی از عوامل وابسته به کارتن بسته بندی هر محصولی ست. کارخانه کارتن سازی با استفاده از مقوا و جوهر چاپی مرغوب و تکیه بر دستگاه های پیشرفته حوزه ی چاپ و بسته بندی انواع کارتن محصولات را تولید و چاپ می کند.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما از طریق لینک تماس ارتباط برقرار کنید و نیاز بسته بندی خود را با درمیان بگذارید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *