بسته بندی بیسکویت از جعبه کیبوردی تا کارتن مادر

جعبه بسته بندی بیسکویت 01

بسته بندی بیسکویت نقش مهمی در حفظ تازگی، سلامت، کیفیت و همچنین محافظت از ساختار شکننده آنها در برابر عوامل خارجی مانند ضربات فیزیکی، نور آفتاب و رطوبت دارد. علاوه بر این ها یک بسته بندی مطلوب به عنوان وسیله ای برای بازاریابی، تبلیغات و برندسازی عمل می کند به دلیل اینکه اولین برخورد و نقطه تماس با مصرف کننده، بسته بندی است این موضوع برای تولیدکنندگان دارای اهمیت زیادی میباشد. پس در انتخاب متریال و نوع طراحی بسته بندی دقت لازم را داشته باشید.

در ادامه متریالی که برای طراحی یک بسته بندی استفاده میشود و ایجاد مدل های متنوع توسط واحد های مختلف را برایتان توضیح خواهیم داد تا با مطالعه به راحتی متوجه ی نوع نیاز بسته بندی محصولتان شده و انتخابی مناسب داشته باشید.

بیسکویت و بسته بندی محبوب جعبه کیبوردی

ابتدا بهتر است نوع محصول و بافت آنرا بشناسیم سپس بسته بندی در نظر بگیریم. بیسکویت یک مواد غذایی مناسب برای تمام سنین و تمامی وعده های طی روز میباشد که دارای بافتی شکننده و ترد است در بعضی موارد بیسکویت ماهیت سخت و خشک دارد و با یک ضربه و فشار خفیف خرد شده و شکل ظاهری خود را از دست میدهد اما بیسکویت هایی نیز وجود دارند که بافتی نرم و مرطوب مانند نوع کرم دار وانیلی، میوه ای و شکلاتی دارند. جعبه های متفاوتی را برای بسته بندی بیسکویت در بین برند های معروفی چون گرجی، ویتانا، سلامت، شیرین عسل و غیره دیده اید همگی آن ها از یک سری ویژگی های پک کردن برخوردارند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

برای بسته بندی بیسکویت چند مورد را باید رعایت کرد:

  • ماندگاری بیسکویت

بسته بندی باید طوری باشد که مانع جذب و نفوذ رطوبت، نور و اکسیژن به داخل بافت بیسکویت شود.

  • کاهش خسارات

علاوه بر ماندگاری، بسته بندی باید از بیکسویت ها در برابر آسیب های احتمالی در حین حمل و نقل و جابجایی محافظت کند.

  • راحتی

طراحی بسته بندی برای تولیدکننده از این جهت مهم میباشد که میخواهد مصرف کننده و خریدار هنگام مصرف از طعم آن لذت برده و در گیر سختی های بازگشایی جعبه نشوند.

  • بازار هدف

مشخص کردن مخاطب هدف، کمک زیادی برای طراحی یک بسته بندی انجام میدهد. کارتن صادراتی با نوع داخلی آن تفاوت های بسیاری دارد.

جعبه بیسکویت

مدل های مختلفی از بسته بندی بیسکویت را در بازار، فروشگاه مواد غذایی، قنادی و منازل میبینیم، سبک بسته بندی نه تنها بر نحوه نمایش بیسکویت داخل قفسه تاثیر گذار است بلکه در خرید توسط مردم نیز بی تاثیر نیست.  روش های بسته بندی جعبه ای بیسکویت عبارتند از : جعبه کیبوردی، جعبه پنجره ای طلق دار، کشویی، زیره و رویه، دو درب دارویی، لاک باتم (درب دارویی ته قفلی) و پاکت کرافتی.

جعبه کیبوردی و محبوب بین بسته بندی مواد غذایی به صورت جعبه ای ست که درب آن متصل به بدنه و به راحتی باز و بسته می شود که این امر در ماندگاری و انتخاب محصول بین رقبا داخل قفسه فروشگاه موثر است. جعبه پنجره ای اصطلاحاً به تمامی مدل های جعبه گفته می شود که یکی از وجه های آن برش خورده و طلق داخل آن قرار گرفته است. برای بیسکویت این نوع جعبه مانند یک شیشه ویترین عمل می کند که مشتری می تواند محصول و شکل ظاهری آنرا به راحتی ببیند.

بسته بندی مقوایی کیک و کلوچه

کشویی و زیره رویه دو مدلی ست که از روی نام آنها می توانید شکل و نوع بسته بندی را متوجه شوید. دو درب دارویی امکان بازگشایی بسته بندی از ابتدا و انتها جعبه وجود دارد زمانیکه انتهای آنرا بدون درب و به صورت چفت شده طراحی و تولید کنند به آن لاک باتم می گویند.

پاکت کرافتی در قنادی ها و خوار بار فروشی ها بیشتر برای فروش عمده و وزنهای زیر یک کیلو مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی مدل هایی که برایتان گفتیم جعبه های تک لایه مقوایی از جنس ایندربرد، پشت طوسی، کرافت در گرماژ های متفاوتی می باشند. گرماژ سبب افزایش مقاومت یک بسته بندی می شود. به وسیله ی انتخاب جنس مقوا و میزان گرماژ مناسب می توان استحکام یک جعبه بیسکویت را بر حسب تعداد و وزن درون آن محکم کرد.

دلیل محبوبیت جعبه کیبوردی در بین تولیدکنندگان بیسکویت چیست؟

جعبه بیسکویت کیبوردی به دلیل راحتی در بازگشایی و چیدمان مورد استقبال تولیدکنندگان بیسکویت و مواد غذایی قرار گرفته است. چیدمان داخل آن به صورت ردیفی بوده و این ردیف های منظم توسط منقسم یا نگهدارنده های مقوایی و پلاستیکی به وجود می آید. اگر دقت کرده باشید داخل این نوع بسته بندی ها یک لایه مقوای موجدار قسمت کفی جعبه قرار می دهند تا حالت بالشتی آن استحکام و عایق رطوبتی را برای محصول ایجاد کند. این مقوا دو لایه سینگل فیس می باشد که به رنگ سفید و شیریی کف جعبه های بیسکویت می بینید، اغلب منقسم یا نگهدارنده نیز از این جنس میباشد.

بسته بندی بیسکویت کیلویی و کارتن مادر

خرید و فروش عمده بیسکویت کیلویی نیازمند رعایت یکسری المان ها هنگام تولید تا فروش و مصرف می باشد مهم ترین آنها بسته بندی ست، بیسکویت فله پس از تولید به اندازه ی تعیین شده داخل یک نایلون پلاستیکی ریخته شده سپس درون کارتن ۴ درب آمریکایی ( معمولی ) قرار می دهند که این کارتن ها به دو رنگ کرافت سفید یا قهوه ای ( خام ) بدون چاپ و چاپدار می باشند. کارتن مادر که برای بسته بندی جعبه های سایز کوچک بسته بندی بیسکویت تولید میشود مشخصاتی مانند کارتن کیلویی بیسکویت دارد.

جعبه بسته بندی بیسکویت 02

جعبه بیسکوئیت پذیرایی

تولیدکنندگان برای مشتری های خاص پسند خود جعبه هایی را به صورت طراحی اختصاصی سفارش می دهند که دارای طراحی و مدل های خاص اشکال هندسی می باشند. جعبه زیره رویه ۶ ضلعی یکی از این نوآوری های بسته بندی ست. بیسکویت هایی با طرز پخت و طعم ویژه بنابر درخواست تولیدکنندگان بسته بندی متمایز دارند. این تمایز در مدل، برش، طرح چاپی ست، عموماً از خدمات پس از چاپ طلاکوب و برجسته کردن نیز استفاده می کنند.

بیسکویت نیز به دلیل داشتن مواد خوراکی و ساختار غذایی پس از مدتی در صورت عدم مصرف فاسد خواهد شد، ترکیبات بیسکویت شبیه به کیک، کلوچه و کوکی ست همانطور که در بسته بندی کیک و کلوچه از نایلون پلاستیکی یا سلفون براق استفاده می کنند برای بیسکویت نیز این بسته بندی اولیه را در نظر گرفته اند.

سوالات کاربران

برای سفارش جعبه بیسکویت ارزان قیمت چه پیشنهادی دارید؟

شما می توانید جعبه کیبوردی از جنس مقوای پشت طوسی و طرح چاپی ساده سفارش دهید.

ورق سفید کرافتی گرماژ پایین برای داخل جعبه بیسکویت کرم دار هم تولید می کنید؟

بله هم چنین نوع طرحدار آن نیز موجود است.

جعبه بیسکویت صادراتی هارد باکس هم طراحی می کنید ؟ نمونه کار هم دارید؟

بله شما می توانید با کلیک بر روی جعبه هاردباکس به صفحه ی مربوطه هدایت شده و انواع مدل ها را آنجا مشاهده کنید.

حرف آخر

در پایان بسته بندی هرمحصول به ویژه مواد غذایی نقش مهمی در حفظ تازگی و کیفیت بیسکویت و همچنین محافظت از آن در برابر  عوامل خارجی و به عنوان وسیله ای برای بازاریابی و برندسازی دارد. متریال های مختلفی برای بسته بندی این نوع محصولات وجود دارد که بهداشتی بودن و حفظ ایمنی محصول را باید رعایت کرده باشد در بین آنها مقوای ایندربرد تایید شده برای بسته بندی مواد غذایی و بیسکویت میباشد. کارخانه کارتن سازی مدل های متنوعی را برای بسته بندی بیسکویت تا به امروز ارائه داده برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس ارتباط برقرار کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *