نحوه تولید کارتن و سفارش در کارتن سازی

نحوه تولید کارتن در کارتن سازی

نحوه تولید کارتن و سفارش در کارتن سازی طی فرآیندهای مختلفی انجام خواهد شد که هر یک از این مراحل جزیی از تشکیل دهنده ی ساختار نهایی یک کارتن می باشد و هنگام انجام هر کدام از آنها باید دقت لازم را رعایت کرد، اگر در آن دقت لازم صورت نگیرد و یا مرحله ای نادیده گرفته شود، کارتن موردنظر را از نظر کیفیت دچار مشکل میکند. هر کارتنی قبل از تولید و تبدیل شدن به یک گزینه مناسب برای بسته بندی نیاز به رعایت یکسری فاکتورهایی مانند ابعاد و جنس و چاپ دار یا بدون چاپ و غیره دارد به ثبت وو گفتگو در این باره سفارش یک کارتن می گویند.

نحوه تولید کارتن

نحوه تولید کارتن در کارتن سازی: در این قسمت میخواهیم نحوه تولید کارتن را با یکدیگر بررسی کنیم تا شما بدانید یک کارتن در کارتن سازی چگونه تولید میشود.

کارتن بسته بندی

مرحله ۱: در این مرحله برای ساخت کارتن موردنظر باید ابتدا خمیر کارتن تولید شود. نحوه تولید خمیر به دو صورت انجام میگیرد. اگر خواستار کارتن درجه یک میباشید، خمیر کارتنی شما ار تنه درختان به دست آمده و بعد از آن توسط دستگاه هایی به ورق کارتنی تبدیل میگردند. اما راه دیگری نیز برای تولید ورق کارتنی است که خمیر موردنظر از کارتنهای بازیافتی تولید میشود که کیفیت ورق اولیه را ندارد.

مرحله ۲: خمیری که به دست آمده طی فرآیندهایی توسط دستگاه ها و ماشین آلات به ورق کارتن تبدیل میگردد که ورق ها به شیت ها با سایزهای متفاوت تبدیل شده که در عرض های ۱۱۰-۱۰۰-۹۰ میباشند و طوا آنان بر اساس سفارشات قابل تغییر است.

مرحله ۳: بعد از مرحله تولید ورق در شیت های متفاوت، چاپ بر روی آنها اعمال میگردد که طرح و رنگ موردنظر بر روی کارتن چاپ میشود. چاپ ها در انواع فلکسو و افست میباشند. چاپ فلکسو از چهار رنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و مشکلی میباشد که بنا به درخواست مشتری از ترکیب این رنگ ها، رنگ های دیگری نیز تولید میگردد. در این نوع چاپ به دلیل محدودیت در رنگ معمولا کارتنها از شفافیت خوبی در طرح و رنگ برخوردار نیستند اما در مقابل، چاپ افست با قابلیت های بالای رنگ پذیری و وضوح تصاویر برای کارتنهای صادراتی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشتر بدانید: نمونه جعبه و کارتن بسته بندی انواع محصولات

مرحله ۴: بعد از مرحله چاپ طرح و رنگ نوبت به برش و خط و تا میرسد. در روش خط و چاک که معمولا در کارتن های چهار درب که به آنها کارتنهای آمریکایی نیز میگویند، انجام میشود اما روش دایکات به گونه ای اعمال میشود که جعبه های کارتنی و مقوایی با شکل ظاهری زیباتر و حرفه ای تری برش داده میشوند و سرعت آنها در تیراژهای بالا بسیار زیاد است.

مرحله ۵: در این مرحله که مرحله آخر تولید یک کارتن است از دستگاه های لب چسب برای چسباندن لبه های کارتن روی هم استفاده میشود که این لبه ها توسط چسب مخصوص کارتن بر روی یکدیگر قرار گرفته و متصل میشوند تا در آخر شکل ظاهری جعبه را به خود بگیرند.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

لایه های کارتن

کارتنها معمولا لایه های متعددی دارند که هر یک با توجه به کابرد خاص خود تولید میگردند که در انواع سینگل فیس، ۳ لایه، ۴ لایه، ۵لایه و ۷لایه وجود دارند که بیشترین مواردی که در بازارها استفاده میشود درانواع ۳ لا و ۵ لا است زیرا این لایه ها به ترتیب برای وزن های متوسط و بالا استفاده میشوند و کالاها درون چنین کارتنهایی سالم به دست مصرف کننده میرسند.

فلوت کارتن

یکی دیگر از عوامل استقامت کارتن بستگی به فلوت آن دارد. فلوت کارتن به کاغذ کنگره ای گفته میشود که بین لایه های درونی و بیرونی کارتن قرار میگیرد. این کنگره ها که به صورت دندانه ای موج دار نیز هستند باعث ایجاد استقامت کارتن میشوند که هرچه بزرگ تر باشد استحکام جعبه بالاتر میرود. فلوتهای A, B, C, E, F از متداول ترین فلوت ها میباشند که پرکاربردترین آنها ترکیب B,C است که مقاومت لازم را به کارتن داده و محص.ل درون را در برابر آسیبات حفظ مینماید.

نحوه سفارش کارتن

هنگامیکه محصول تان نیاز به یک بسته بندی مقوایی داشته باشد به فکر تهیه و سفارش کارتن یا جعبه خواهید افتاد راه های ارتباطی فراوانی امروزه برای راحتی بشر فراهم شده است که صنعت چاپ و بسته بندی از آن بی بهره نیست و تمامی این امکانات را در اختیار مشتریان خود گذاشته چند مورد از این مسیر ارتباطی می تواند سایت کارخانه کارتن سازی، فروشگاه آنلاین، تماس و پیام رسان باشد شما میتوانید به راحتی با استفاده از این پل های ارتباطی از کارتن سازی مورد نظرتان بنابر اطلاعات داده شده محصولتان به متخصصین و کارشناسان فروش مربوطه، کارتن مورد نیاز خود را سفارش دهید.

درباره کارتن سازی

در کارتن سازی های متفاوت، ساز و کارهای فراوانی صورت میگیرد که با توجه به سیاست های مدیران کارخانه و شرکت موردنظر مراحل انجام میگیرد. در بیشتر کارتن سازی ها بدین شکل است که اول خمیر تولید شده به ورق تبدیل میگردد و مراحل چاپ و طرح و رنگ انجام گرفته و ورق موردنظر وارد مرحله برش و دایکات میشود، در نهایت نیز با استفاده از چسب های مخصوص کارتن و جعبه مورد نظر چسب کاری شده و شکل جعبه به خود میگیرد.

کلام آخر

صنایع چاپ و بسته بندی کارتن ساز با در برداشتن ماشین آلات و دستگا های مدرن در زمینه کارتن سازی و جعبه سازی در کنار تیم تولیدی، به راحتی نحوه تولید کارتن و سفارش در کارتن سازی را با کمک طراحان مجرب و کادر فروش به اجرا در آورده است و توانسته نظرات مشتریان زیادی را به خود جلب کند. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارشات خود با واحد فروش در بخش (تماس با ما) ارتباط حاصل نمایید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *