جعبه گوشی موبایل و روند تولید آن | مدل بسته بندی کارتن

جعبه گوشی موبایل

جعبه گوشی موبایل در بازار امروزی دارای اهمیت بالایی می باشد زیرا موبایلی که جعبه نداشته باشد ارزشی ندارد.

جعبه گوشی موبایل: همه ی ما کارتن گوشی همراه را از نزدیک دیده ایم و می دانیم که تمام مشخصات موبایل بر روی جعبه آن درج شده است و گوشی که جعبه ندارد را خریداری نمی کنیم بنابراین کارتن گوشی از خود گوشی همراه اهمیت بیشتری دارد زیرا کل اطلاعات موبایل اعم از مدل، بارکد، سازنده و گارانتی بر روی کارتن موبایل چاپ شده است.

جنس جعبه موبایل

جعبه گوشی موبایل از هاردباکس یا همان جعبه ی سخت می باشند. کارتن موبایل از ورقه های مقوای فشرده تولید میشود که به این جنس مقوا، مقوای کرجی میگویند. این مقواها جنس سخت و محکمی دارند وبرای تولید هارد باکس مناسب می باشند جنس سخت این مقواها از آسیب رسیدن به موبایل جلوگیری میکند. قبلا تولیدکنندگان گوشی همراه جعبه های خود را از خارج کشور تهیه می کردند و باید هزینه های زیادی مانند گمرک وغیره را متحمل می شدند ولی با پیشرفت صنعت کارتن سازی امکان تولید کارتن گوشی موبایل در کشور فراهم شد و دیگر انواع جعبه های موبایل وهاردباکس ها در کشورمان تولید میشود.

بیشتر بدانید: اشتباهات رایج در طراحی بسته بندی

کارتن گوشی های همراه از سه قسمت تشکیل میشود که آنها را نام میبریم:

قسمت جعبه یا زیری کارتن موبایل:  قسمت زیری که موبایل در آن قرار می گیرد از جنس مقوا فشرده تولید می شود که استحکام و مقاومت بالایی دارد تا بتواند از ضربه های احتمالی جلوگیری کند و جعبه دچار تا خوردگی نشود رنگ جعبه زیری سفید است و کمتر روی آن چاپ انجام می شود.

قسمت بعدی درب جعبه موبایل است: درب جعبه ی موبایل نیز از جنس مقوای فشرده ی سخت است که معمولا روی آن چاپ می زنند.

قسمت آخر مقسم یا همان نگهدارنده است: مقسم درون جعبه وسایل جانبی موبایل را ازهم جدا می سازد مثل شارژر، سیم شارژر، هندزفری و غیره معمولا جنس این مقسم ها از مقوای ۳۰۰ گرم ایندربرد است رنگ آن سفید می باشد و روی آن چاپی وجود ندارد.

بیشتر بدانید: جعبه هارد باکس

جعبه های موبایل استانداردهایی دارند که باید در تولید آنها را در نظر گرفت که به چند مورد آن اشاره می کنیم:

۱-درب کارتن گوشی همراه در سایز بلند تولید می شود واین نکته ی مهمی در مورد جعبه ی موبایل است زیرا درب بلند در جعبه قفل میشود و گرما و سرما از درب به داخل جعبه نفوذ نمی کند و موبایل آسیب نمی بیند.

۲- نکته ی دیگر روکش جعبه است که بر روی جعبه می کشند  جنس آن باید ضد آب و رطوبت باشد که معمولا برای این کار از سلفون مات و براق استفاده می کنند سلفون یک نوع پلاستیک بسیار نازک است که روی جعبه کشیده می شود این سلفون از ورود نم و رطوبت به داخل جعبه و آسیب به موبایل جلوگیری می کند.

۳- مورد بعدی جنس مقوای مصرفی برای جعبه گوشی همراه و هاردباکس است، همانطور که گفتیم مقوای جعبه موبایل بنام مقوای کرجی می باشد که همین مقوا نیز دارای کیفیت های متفاوتی است که برای تولید جعبه موبایل باید بهترین و باکیفیت ترین مقوا را انتخاب و تولید کنیم.

با رعایت این استانداردها می توان جعبه های موبایل با کیفیت بالا تولید کرد و تولیدکنندگان موبایل با خیال راحت کالای تولیدی خود را درون جعبه ها قرار داده و به بازار فروش عرضه کنند.

جعبه گلس موبایل و چاپ کارتن محافظ صفحه گوشی

سوالات متداول

۱- آیا جعبه های موبایل را در همه ی برندها میتوان تولید کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که تولید جعبه گوشی همراه نیاز به اخذ مجوزهایی دارد بنابراین بدون مجوز امکان تولید جعبه موبایل امکان پذیر نیست.

۲-آیا جعبه های موبایل تک فروشی دارند؟ خیر، امکان تولید جعبه گوشی همراه به صورت تکی وجود ندارد.

۳-آیا کارتن جعبه موبایل و هاردباکس لمینتی و مقوایی هم تولید می شود؟ معمولا کارتن موبایل ها از جنس مقوای کرجی می باشد که جنسی سخت ومحکم دارد و برای بسته بندی موبایل مناسب است ولی گاهی با توجه به نیاز مشتری تولیدکننده جنس مقوا را انتخاب و تولید می کند.

درباره ی کارتن ساز

شرکت کارتن ساز با داشتن تیمی قوی وحرفه ای در زمینه ی ساخت جعبه و کارتن می تواند به شما در امر تولید جعبه های مورد نیاز برای محصولتان کمک نماید. جهت ثبت سفارش و اخذ راهنمایی می توانید با کارشناسان شرکت کارتن ساز تماس حاصل نمایید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *