کارتن میوه و صیفی جات

کارتن میوه صادراتی

کارتن میوه صادراتی

کارتن میوه صادراتی در انواع متفاوت ساده و لمینتی تولید میگردد که هر یک دارای کاربردهای فراوانی بوده و از یک نوع چاپ مشخص استفاده میکنند. کارتن و جعبه های کارتنی یکی از مناسب ترین و پرکاربردترین نوع بسته بندی برای میوه میباشند که در ادامه دلایل آنرا با هم بررسی میکنیم.

تولید کارتن میوه

امروزه تولید کارتن میوه شکیل و مرغوب به یکی از مسائل چالشی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان میوه تبدیل شده است. یک بسته بندی که بتواند هم ظاهری زیبا و هم کیفیتی مرغوب داشته باشد میتواند همانند یک استند تبلیغاتی عمل نماید و باعث به باقی ماندن نام تجری و برند محصول در ذهن مشتریان شود. بسته بندی های کارتنی با توجه به مزیت هایی که دارند یکی از پرکاربردترین نوع بسته بندی در این زمینه میباشند و تولیدات آنها نیز بسیار بالاست چرا که هم ویژگی ظاهری مناسب و هم کیفیت خوبی دارند. کارتن میوه تولید شده در بازار خارجی اندکی با بازارهای داخلی تفاوت دارد. برای مثال جعبه هایی که در داخل کشور استفاده میشوند معمولا دارای چاپ فلکسویی ساده بدون رنگ میباشند اما برای میوه های صادراتی تفاوت هایی وجود دارد.

کارتن میوه صادراتی

در بحث صادرات دو موضوع کیفیت و شکل ظاهری کارتن و بسته بندی هر دو به یک اندازه مهم است. کیفیتی که کارتن میوه های صادرای دارند اندکی با بسته بندی های داخل کشور متفاوت اند. محصولات صادراتی با توجه به اینکه قرار است مسافت طولانی تری را طی کنند تا به مقصد برسند باید در تولید بسته بندی های آن دقت ویژه ای شود و از مواد اولیه مرغوبی استفاده کرد زیرا کوتاهی کردن در این مورد باعث خراب شدن بار شده و ضرر جبران ناپذیری را به صادر کننده وارد میکند.

در کنار کیفیت، شکل ظاهری مناسب و طراحی زیبا در دیده شدن محصول نیز حائز اهمیت است. زمانی که در زمینه صادرات فعالیت میکنید، می دانید که هدف اصلی مشتری و مصرف کنندگان هستند. در اولین برخورد نیز این بسته بندی است که باعث جلب توجه شده و مشتری را به خرید ترغیب میکند. حال در خصوص میوه و صیفی جات به دلیل آنکه این مواد خوراکی هستند هم باید کیفیت و بهداشت بسته بندی های آن تضمین شده باشد و هم از طراحی زیبا و جذاب برخوردار باشد.

انواع چاپ کارتنی میوه

بیشترین چاپی که برای میوه های صادراتی استفاده میگردد معمولا چاپ افست میباشد زیرا این نوع چاپ امکان تولید جعبه های لمینتی را میدهند. کارتن های لمینتی با شفافیت ظاهری در تصاویر و نوشته ها باعث شده اند که کارتن بسته بندی نما خوبی داشته باشد. داشتن خدمات پس از چاپ همانند: سلفون، طلاکوب و برجسته سازی نوشته ها و طرح ها، امکان یووی کردن بسته بندی و غیره باعث شده است اکثر تولیدکنندگان میوه های صادراتی خواستار درج چاپ افست بر روی بسته بندی های خود باشند.

قیمت کارتن میوه

چگونگی محاسبه قیمت کارتن میوه صادراتی به عواملی همچون: نوع ورق کارتن، تعداد تیراژ، نوع چاپ و تعداد رنگ، ابعاد و غیره بستگی دارد. برای مثال کارتن میوه ای که قرار است برای بازارهای خارجی و صادراتی تولید گردد دارای چاپ افست و تنوع رنگ میباشد که درخواست چنین مواردی در قیمت تمام شده نهایی تاثیرگذار است. بنابراین در اختیار داشتن تمامی موارد گفته شده به کارتن سازی موردنظر الزامی میباشد.

کارتن میوه و صیفی جات صادراتی متفاوتی برای انواع میوه ها و صیفی جات همانند: انار، سیب، پرتقال، کیوی، لیمو، گوجه، خیار، بادمجان و غیره و برای سبزیجات مثل: کلم، کاهو، کرفس و غیره تولید میگردند که هریک با توجه به تعداد رنگ و طرح درخواستی و تعداد سفارشات قیمت تمام شده متفاوتی دارند.

چرا کارتن؟

حال سوال اینجاست که چرا برای بسته بندی های میوه و صیفی جات در صادرات و بازارهای داخلی از پک های کارتنی استفاده میکنند؟ خب، از آنجایی که قابلیت بسته بندی های کارتنی بسیار زیاد میباشد ما چند مورد از بهترین ها را در این قسمت ذکر میکنیم.

داشتن وزن سبک: نکته ای که برای صادرکنندگان اهمیت دارد نحوه حمل و نقل و سریع بودن آن است. این پک ها با داشتن وزن سبک حمل و نقل را سریعتر و راحت تر میکنند.

قابلیت چاپ بالا: همانطور که اشاره شد بسته بندی که بتواند یک طراحی دل نشین را در دل خود جا دهد و در کنار آن کیفیت بالایی نیز داشته باشد جعبه و کارتن میباشد. تنها بسته بندی هایی که مواد اصلی آن بر پایه کاغذ است میتوانند طرح های زیبا و رنگ های گیرا را به خوبی نمایش دهند.

کمک به حفظ محیط زیست: بازیافت پذیری بالایی که جعبه و کارتنهای بسته بندی دارند باعث شده است که کشورهای زیادی طرفداران چنین پک هایی باشند زیرا هرچه تولید پلاستیک کمتر باشد حفظ و بقا موجودات و انسانها بر روی کره زمین آسانتر است. این بسته بندی ها بلافاصله پس از مصرف وارد چرخه بازیافت شده و آسیبی به محیط زیست یا طبیعت وارد نمیکنند.

نتیجه

کارتن سازی و جعبه سازی کارتن ساز در کنار تیم مجرب و جوان با در اختیار داشتن دستگاه و ماشین آلات مدرن برای تولید انواع بسته بندی های مخصوصا کارتن میوه های صادراتی در تلاش است. از این رو میتوانید برای اطلاع از قیمت به سایت مراجعه کرده یا از طریق (تماس با ما) با واحد فروش ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *