چاپ دیجیتال جعبه

چاپ دیجیتال جعبه

چاپ دیجیتال جعبه امروزه یکی از پرکاربردترین نوع چاپ محسوب میشود که در تیراژهای پایین مورد استفاده قرار میگیرد. این چاپ با قابلیت هایی که دارد محبوبیتی نزدیک به چاپ افست دارد.

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال جعبه به چاپی گفته میشود که دارای وضوح تصاویر بسیار زیبا و طرح و نقش های جذاب میباشد. اگرچه که هزینه این نوع چاپ از چاپ افست بیشتر است اما طرح و رنگی که در آن اعمال میگردد بسیار زیبا بوده و در ترغیب کردن مشتریان نقش بسزایی دارد. چاپ دیجیتال جعبه در تیراژهای پایین معمول تر بوده و تولیدکنندگانی که خواستار چاپ در تعداد سفارشات پایین تر هستند میتوانند از این نوع چاپ استفاده کنند.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

یکی دیگر از مزایای چاپ دیجیتال جعبه این است که افراد و مشتریان میتوانند در هر لحظه از مراحل چاپ، امکان تغییر تصاویر و نوشته ها را به مشتری میدهد. در این نوع چاپ به دلیل آنکه همه چیز توسط سیستم رخ میدهد هیچ نیروی انسانی در آن دخیل نمیباشد و با گسترش انواع ماشین آلات و دستگاه های مدرن، جایگاه ویژه ای را ازآن خود کرده است.

مزایا چاپ دیجیتال جبعه

عوامل زیادی باعث میشود که مزایا این چاپ نسبت به معایب آن بیشتر بوده که افراد و تولیدکنندگان مختلف خواستار این گونه چاپ ها هستند.

بیشتر بدانید: کارتن سازی و جعبه سازی

کیفیت و وضوح تصاویر: تصاویر و نوشته هایی که در این نوع چاپ درج میگردد بسیار عالی بوده و وضوح بسیار بالایی نیز دارد به گونه ای که زنده بودن رنگ ها و خوانایی نوشته ها باعث بهتر به نظر رسیدن مدل جعبه موردنظر میشود.

سرعت بیشتر: سیستماتیک بودن فرآیند این نوع چاپ موجب سرعت بخشیدن مراحل چاپ شده به دلیل آنکه هیچ نیروی انسانی در آن دخیل نمیباشد و طرح موردنظر توسط سیستم وارد شده و بر روی جعبه چاپ میگردد.

امکان چاپ در تیراژ پایین: در برخی از چاپ ها همانند چاپ فلکسو و افست معمولا در تیراژهای بالای ۱۰۰۰ عدد تولید میشوند به همین دلیل است که برخی از کارتن سازی ها ممکن است تعداد سفارشات پایین را از دست دهند، با چنین فرآیندی میتوان چاپ های زیبا و با کیفیتی را در تعداد کم و پایین نیز به تولید رساند.

انواع چاپ

جوهر افشان

متداول ترین نوع در چاپ دیجیتال روش جوهرافشان است به گونه ای که داده های موردنظر مستقیما بر روی یک مرکب مایع روی سطح چاپی منتقل شده و این مرکب بر روی کاغذ انتقال میبابد. عوامل مخرب محیطی در این نوع روش به حداقل رسیده و سطح رنگ آمیزی شده بسیار با کیفیت و مرغوب میباشد.

حرارتی

در این نوع روش با انتقال گرما و حرارت شدید توسط لیزرها و دیگر فعل و انفعالات شیمیایی، رنگ و تصویر دلخواه را روی کاغذهایی که به گرما حساسیت دارند درج میکنند اگرچه که این روش بسیار قدیمی بوده و دیگر استفاده نمیگردد.

تصعید رنگ

قیمت پایین این دستگاه در لابراتورهای عکاسی باعث شده که درج تصویر و رنگ در آن زمان توسط این فرآیند بسیار متداول بود. در این روش ابتدا رنگ بر روی سلفون ریخته شده و توسط لیزرهای حرارتی با بخار شدن آنها بر روی کاغذ موردنظر ثبت میگردد. رنگ های درج شده و تصاویر چاپی در تصعید رنگ کیفیت قابل قبولی داشته ولی دیگر از چنین فرآیندی به دلیل سختی آن استفاده نمیگردد.

سوالی که شاید ذهنتان را درگیر کرده باشد باعث این است که فرق چاپ دیجیتال و با چاپ افست در چیست؟

  • در چاپ دیجیتال هر برگ چاپی قیمت ثابتی دارد و به تعداد نسخه های چاپی ارتباطی ندارد.
  • در چاپ دیجیتال به دلیل نبود قالب و کلیشه افراد میتوانید تغییرات خود را در لحظه های آخر اعمال کنید اما در چاپ افست بعد از انتخاب کردن جعبه و ساخت کلیشه و قالب اعمال تغییرات امکان پذیر نیست.
  • فرآیند چاپ دیجیتال به دلیل آنکه توسط رایانه انجام میگربد زمان کوتاهتری نسبت به فرآیند افست دارد.

درباره ما

کارتن ساز و جعبه ساز با برند آوین پک بالغ بر ۱۰ سال تجربه کاری در زمینه چاپ و بسته بندی در کنار تیم تولیدی جوان و کوشا توانسته است با تولیدات با کیفیت جعبه و کارتن نظر مشتریان بسیارب را به خود جلب نماید. شما عزیزان برای ثبت سفارش بسته بندی محصولات میتوانید با واحد فروش این شرکت در بخش (تماس با ما) ارتباط حاصل نمایید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *