جعبه کارتن بسته بندی محافظ برق لوازم خانگی برقی، صنعتی

کارتن بسته بندی محافظ برق 01

جعبه کارتن بسته بندی محافظ برق برای مصارف لوازم خانگی برقی، ساختمانی و صنعتی بسته به جنس مقوا، مدل کارتن و چاپ کارتن بسته بندی انواع مختلفی دارد. این مدل بسته بندی باید طوری طراحی شود تا قطعات حساس و الکترونیکی به کار رفته در محافظ برق به دور از هر گونه آسیبی سالم به دست مصرف کنندگان برسد.

جعبه کارتن بسته بندی مناسب برای محافظ برق

جعبه کارتن بسته بندی محافظ برق سری مدل های تولید شده با استفاده از ورق کارتنی چند لایه می باشد که بنابر سلیقه و بودجه تولیدکننده و نیاز محصول به بسته بندی تولید و چاپ می شوند. ورق کارتن دولایه سینگل فیس، سه لایه و گاهاً ۵ لایه مقاومت لازم برای بسته بندی قطعات و لوازم الکتریکی را من جمله انواع محافظ برق و ولتاژ در سایز و عملکردهای متفاوت را ایجاد می کند که این امر سبب جلوگیری از خسارات، ضرر و زیان به کسب و کار تولیدکنندگان می شود.

کارتن بسته بندی محافظ برق | فلکسویی و لمینتی

کارتن هایی که برای بسته بندی انواع محصولات تولید می شوند در نوع چاپدار به دو دسته ی فلکسویی و لمینتی تقسیم شده، محصول برقی و الکتریکی محافظ برق نیز از این ویژگی مستثنی نیست و از هر دو مدل کارتن چاپدار بهره می برد. کارتن لمینتی و فلکسویی برای محافظ برق علاوه بر سبک چاپی باید دارای مشخصاتی از قبیل : ضد ضربه، چاپ باکیفیت و خوانا، ضد آب و رطوبت، ابعاد هم اندازه با محصول جهت جلوگیری از تکان خوردن داخل جعبه و یا استفاده از منقسم برای حذف حداقل فضای بسته بندی و در صورت تمایل طراحی درب آویز دار یا دستگیره باشد.

روند تولید کارتن محافظ برق ضد ضربه چگونه است؟

کمی بالاتر برایتان گفتیم که ویژگی لایه دار بودن بسته بندی از جنس مقوا سبب ایجاد مقاومت و دفع ضربات فیزیکی به بسته بندی می گردد. شما می توانید با اضافه کردن یکسری از خدمات چاپی مانند روکش سلفون مات یا براق این نکات مثبت را در بسته بندی افزایش دهید.

روند تولید کارتن و جعبه بسته بندی محافظ برق یک تا چند خانه ای به این صورت می باشد که ابتدا لایه بندی ورق کارتنی مشخص می شود سپس برای طراحی مدل بسته بندی درون دستگاه برش دایکات و دستگاه چاپ قرار می گیرند اگر جعبه مقوایی تک لایه برای بسته بندی محافظ برق های خانگی و سبک در نظر داشته باشید استفاده از مقوای پشت طوسی و ایندربرد یا گلاسه در گرماژ بالا نیز کاربردی بوده و توسط دستگاه برش لتر پرسدر مدل های متنوع دو درب دارویی، کشویی، تلسکوپی و کیبوردی ساخته می شود. کارتن لایه دار در سبک بسته بندی چهار درب آمریکایی، کیبوردی، درب دارویی یا درب از بالا تولید و چاپ می شود که می توان برای حمل راحت تر برای آنها دستگیره در نظر گرفت.

تفاوت بسته بندی محافظ برق صنعتی و خانگی

محافظ برق صنعتی به دلیل وزن بیشتر و ابعاد بزرگتری که دارد از کارتن دو تا سه لایه برای بسته بندی آن استفاده می کنند و چاپ آن لمینتی یا فلکسویی میباشد در مواردی نیز کارتن بدون چاپ چهار درب آمریکایی که لیبل پشت چسب دار چاپدار بر روی آن چسبانده می شود. اما برای بسته بندی محافظ برق لوازم برقی خانگی که ابعاد و وزن کمتری دارند جعبه های مقوایی تک لایه لمینتی در نظر می گیرند.

سوالات پر تکرار

برای بسته بندی محافظ برق یخچال کارتن لایه بندی مناسبه یا جعبه تک لایه؟

بهتر است برای محافظ یخچال که نسبتاً وزن زیادی دارد از کارتن دو لایه سینگل فیس استفاده کنید.

کارتن بسته بندی محافظ برق ولتاژ ۶۰ آمپر با چاپ لمینتی خوبه یا فلکسویی؟

عموماً تولیدکنندگانی که قصد دارند محصولاتشان در بازار متمایز باشد و در نگاه مشتری جذاب به نظر برسد از چاپ گویا و واضح لمینتی استفاده می کنند و این موضوع سلیقه ای ست اما بعضی از تولیدکنندگان نیز ترجیح میدهند سرعت تولید و بسته بندی خود را با یک چاپ معمولی و فلکسویی بالا ببرند.

برای چیدمان مرتب سیم و محافظ برق در یک بسته بندی چه پیشنهادی دارید؟

بهتر است برای جداسازی لوازم جانبی یا سیم و دو شاخه از منقسم دربسته بندی استفاده کنید.

جمع بندی

امروزه اکثریت محصولات تولید شده با بسته بندی مرغوب وارد بازار داخلی و خارجی می شوند که هر کدام ویژگی مختص و متناسب با خود را دارند. کارخانه کارتن سازی از ابتدای مسیر تولید تا زمان تحویل تمامی جوانب را در نظر می گیرد تا بسته بندی مطلوب با استفاده از متریال با کیفیت و درجه یک به مشتریان خود ارائه دهد برای اطلاعات بیشتر از عملکرد و نحوه ی محاسبه ی قیمت با کارشناسان و مشاورین فروش ما از طریق لینک تماس ارتباط برقرار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *