کارتن باتری خودرو | بسته بندی مقوایی + جعبه لمینتی

کارتن بسته بندی باتری خودرو

کارتن باتری خودرو یک بسته بندی مقوایی بیشتر در غالب کارتن لمینتی میباشد که برای باتری ماشین نوع چند لایه آن را در نظر می گیرند تا مقاومت کافی در برابر حمل و جابجایی این لوازم برقی خودرو را داشته باشد. باتری ماشین از دسته ی باتری های شارژی ست که بیشتر از اسید-سرب ساخته شده و برای استارت زدن، روشن شدن خودرو و موتور، تامین برق لوازم های الکتریکی ماشین از آن بهره میبرند. این باتری ها به دو نوع تر و خشک وارد بازار شده که استفاده از گونه ی باتری خشک مفیدتر و به صرفه می باشد.

آیا باتری خودرو به بسته بندی مقوایی نیاز دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که بله، باتری ماشین مانند دیگر قطعات مصرفی برقی یا بدون برق نیاز به بسته بندی مناسبی دارند چرا که پس از تولید و تا زمان مصرف جهت حفظ سلامتی و کیفیتشان باید برای آنها راه حلی در نظر گرفت تا کمترین خسارات را به کسب و کار تولیدکنندگان و فروشندگان قطعات صنعتی ماشین وارد کنند.

کارتن لمینتی | بسته بندی مناسب برای صادرات

این موضوع بسته بندی در حالی افزایش پیدا کرد که تولید خودرو روز به روز گسترده تر و تقاضای لوازم مصرفی علی الخصوص الکتریکی زیاد شد. این لوازم یدکی مصرفی به طور متوسط حدوداً ۲ تا ۳ سال کار میکند و پس از آن نیاز دارد تا تعویض شود لازم به ذکر است که باتری و تخلیه آن بستگی به دمای محیط پیرامون و ساختمان الکترود داخل باتری دارد.

تاثیر بسته بندی در بازار هدف باتری خودرو

خریداران باتری های انواع خودرو فروشندگان لوازم یدکی و باتری بعد از آن صاحبان خودرو هایی که نیازمند تعویض باتری می باشند و تعمیرکاران از آنها می خواهند که برای خرید به فروشگاه ها مراجعه کنند هم چنین تعمیرکاران خودرو نیز با بسته بندی باتری های ماشین در ارتباط هستند که گاهی دیده شده یک پک یا جعبه بسته بندی باتری ماشین درون یک تعمیرگاه خودرو و نمایندگی چند روز باقی می ماند.

بسته بندی باتری با طرح چاپی و کیفیت در جنس مقوا و لایه بندی می تواند تاثیر بسزایی در بازار هدف باتری خودرو بگذارد چرا که شناخت یک برند از روی طرح چاپی بسیار ساده تر ست تا پس از بازگشایی متوجه ی محتویات درون آن شوید زمانبر خواهد بود، این موضوع انتخاب یک باتری را به هنگام خرید تسریع می بخشد.

جعبه و کارتن باتری خودرو

جعبه باتری ماشین

پس از معرفی باتری و تاثیر بسته بندی بر فروش و رونق در تولیدات صنعتی حالا به بررسی نوع بسته بندی مقوایی یا کارتنی آن میرسیم. برای وزن انواع باتری ماشین کارتن ۳ لایه و پنج لایه با طرح چاپی لمینتی تولید و چاپ می کنند که لایه بندی آن از جنس مقوای کرافت و طرح چاپی پوستر لمینت شده افست میباشد.

کارتن ۵ لایه و مزایای استفاده از آن

باید در نظر داشت که بسته بندی مقوایی از قدرت جذب بالایی در برابر نشت مایع آب مقطر در الکترولیت باتری و مقدار کم اسید سولفوریک برخوردار است. مدل های تولید شده برای بسته بندی باتری چهار درب آمریکایی، درب تمام عرض پوشیده و درب دارویی میباشد.

محاسبه قیمت کارتن و جعبه

عواملی که میتواند بر روی تعیین و ارزیابی قیمت بسته بندی باتری خودرو از نوع جعبه و کارتن تاثیرگذار باشد عبارتند از :

  • تیراژ ( تعداد سفارش ثبت شده شما )
  • مدل و طراحی نوع بست بندی
  • ترکیبات لایه بندی کارتن
  • طرح گرافیکی
  • مدت زمان تولید تا تحویل

آیا میدانستید با افزایش میزان تیراژ بسته بندی محصولات خود می توانید هزینه های به وجود آمده را کاهش دهید؟ بعنوان یک راهکار و راه حل از سوی مجموعه کارتن سازی باید گفت که وقتی شما سفارش کارتن باتری ماشین خود را به تعداد ۵۰۰۰ تا برسانید دور چاپ را کامل کرده اید و این موضوع هزینه های حاشیه چاپ که شامل جوهر، تعویض شیت و برق را کاهش میدهد و از هزینه ی تمام شده ی شما کم خواهد کرد.

سوالات متداول کاربران

مدل درب تمام عرض پس ازبسته بندی نیازمند چسب کاری میباشد؟ چه چسبی باید تهیه کرد که مقاوم باشد؟

شما میتوانید از چسب ام M برای اینکار استفاده کنید.

جعبه فلکسویی باتری ماشین چند روزه آماده می شود؟

پس از تایید طرح هفت روز کاری زمان لازم است تا به دست شما برسد.

دستگیره برای این سبک از بسته کاربردی ست ؟

بسته به وزن باتری دارد اما بدلیل ریسک بالا هنگام حمل و وزن سنگینی که این قطعه دارد بهتر است از دستگیره استفاده نکنید.

نتیجه گیری

باتری خودرو و انواع بسته بندی آن که در این مطلب به شما معرفی کردیم در صنعت خودرو سازی از شاخه های مهم می باشد که میتوان گفت از سال ۱۲۸۹شمسی وارد بازار و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته، همچنین به منظور جلوگیری از سولفاته شدن انواع باتری ها سفارش دهندگان جعبه و کارتن تمام جوانب آن را با کمک کارشناسان فروش کارخانه کارتن سازی بررسی می کنند تا حداقل خسارات وارد شده را نیز به صفر برسانند. در صورت دریافت راهنمایی و مشاوره های لازم در باب بسته بندی قطعات صنعتی و خودرو میتوانید با نیم فروش مجموعه تماس حاصل بفرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *