کارتن بسته بندی گردو

کارتن بسته بندی گردو *

کارتن بسته بندی گردو نسبت به وزن آن دارای ابعاد و جنس های مختلفی است. این محصول در ایران مانند بسیاری از سایر خشکبار به صورت ارگانیک تولید شده و به دلیل خواص غذایی با ارزش در بازار صادراتی طرفداران زیادی دارد.

با توجه به اینکه بسته بندی گردو به صورت معمولی یا صادراتی است متریال بکار رفته برای ساخت آن متفاوت بوده و به طبع دارای قیمت های متغیری است. در ادامه مطلب به بررسی انواع جعبه مغز گردو و گردو‌با پوست می پردازیم.

انواع جعبه کارتن گردو

در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی نوع های مختلفی از پک بسته بندی وجود دارد که محصول بر اساس ویژگی‌های مختلفی بررسی می‌شود و سپس می‌توان با اطلاعات به دست آمده جعبه کارتن را انتخاب و به تولید رساند.

در جعبه کارتن بسته بندی گردو نیز این موضوع صدق می کند و هم از جعبه‌های مقوایی هم از ورق‌کارتن لایه دار برای بسته‌بندی گردو استفاده می کنند. معمولا برای وزن های سبکتر گردو از جعبه مقوایی استفاده می‌شود.

این بسته‌بندی مقوایی قالبا از مقوای ایندبرد، پشت طوسی ساخته می شود. پس از مشخص شدن وزن گردو، گرماژ و ابعاد جعبه مشخص می‌شود و در تیراژ درخواستی به تولید می‌ رسد. همچنین به علت قدرت چاپ بالای این نوع از جعبه کارتنها در بخش صادرات به وفور استفاده می‌شود.

برای هر محصولی در وزن سنگین تر انواع کارتن های لایه دار به کار می‌رود. کارتن ۳ لایه و ۵لایه به علت مقاومت و استحکام در بخش صادرات برای جلوگیری از آسیب به محصول استفاده می شود. جعبه‌های کوچک‌تر برای سهولت در جا به جایی و جلوگیری از دفرمه شدن محصول در صورت وارد شدن ضربه، در کارتن مادر قرار می‌گیرد.

نکته قابل توجه این است که قبل از قرار دادن گردو، آن را در کیسه مشمایی قرار داده تا از برخورد مستقیم با سطح‌جعبه کارتن بسته بندی گردو جلوگیری شود و تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

بیشتر بدانید : تولید کارتن مادر به چه علت است و چه کاربردی دارد؟

چگونه یک بسته بندی خاص و خلاقانه مغز گردو داشته باشیم؟

ایده جذاب برای بسته‌بندی متفاوت از سایر تولیدکنندگان موجب می شود تا با جذب مشتری در نگاه اول رنک فروش بیشتری نسبت به رقبا خود به دست بیاورید و با ارائه کیفیت خوب محصول مشتریان جدید را به خریداران دائمی تبدیل کنید. اما چگونه می توان بسته‌بندی جذاب و متنوع تولید کنیم؟

با مشاوره از متخصصان جعبه سازی و کارتن سازی متوجه خواهید شد که داشتن کارتن شیک و لاکچری چندان دشوار به نظر نمیاد. برای این کار با بیان اطلاعات کافی از محصول به کارشناسان مقواسازی، اینکه چه جعبه کارتنی برای آن مناسب است مشخص میشود و بعد از آن انتخاب مدل، طرح و چاپ تکمیل کننده این روند هستند.

همانطور که گفته شد برای جعبه کارتن بسته بندی گردو اغلب از متریال مقوایی و کارتنهای لایه دار استفاده می شود و به همین علت از چاپ و طرح‌های متنوعی به همراه مدل های مختلف مانند کیبوردی، تلسکوپی (زیره رویه) و غیره در آن استفاده می‌شود.

کارتن بسته بندی گردو -

استفاده از مدلهای متنوع در ساخت جعبه به همراه چاپ و طرح شیک و جذاب منجر میشود تا مدل خاص و جذب کننده از جعبه کارتن بسته‌بندی گردو صادارتی و بازار داخلی را داشته باشید.

چاپ و طرح کارتن بسته بندی مغز گردو

در جعبه مقوایی از چاپ افست استفاده می شود. این چاپ به دلیل ترکیب رنگ فراوان و وضوح تصویر بالا در اغلب جعبه‌ها خصوصا کارتن صادراتی و فانتزی استفاده می‌شود و نوع لمینتی آن هم پرکاربرد است.

بعد از انجام این چاپ می توان با اعمال خدمات چاپ جلوه‌ی بسته بندی را دوچندان کرد. همچنین به واسطه لمینت کردن می‌توان از جلوه‌ی زیباتر و مناسب برای فروش بخصوص در بخش صادرات استفاده کرد.

مرتبط بخوانید : خدمات چاپ کارتن و جعبه بسته بندی چیست و چه تاثیری در آن دارد؟

چاپ فلکسو نیز در صنعت چاپ و بسته بندی پر استفاده می باشد که ترکیب رنگ کمتری دارد و به صورت مستقیم بر روی کارتن چاپ می شود. برای طرح های ساده تر در کارتن‌های لایه دار از این چاپ استفاده می‌شود.

بنابر نوع استفاده از محصول جعبه بسته‌بندی انتخاب میشود و به طبع چاپ و طرح نیز تعیین می‌گردد.

تفاوت جعبه کارتن بسته بندی گردو صادراتی و معمولی

گردو در جعبه کارتنهای قهوه ای و سفید چهار درب ۳ لایه هم دیده میشود که برخی از آن ها چاپ دار و سایر بدون چاپ می باشند. در اکثر مواقع از این کارتن‌ها در بازار داخلی و برای فروش عمده استفاده می‌کنند.

در بخش صادرات به علت اینکه مدت زمان زیادی طی می شود تا مواد غذایی به مقصد برسند و برای جلوگیری از دست دادن کیفیت آن‌ها از سردخانه برای نگهداری استفاده می‌شود، به همین علت در انتخاب بسته بندی و لایه های کارتن دقت فروانی میشود. استفاده از ورق ضدرطوبت ای‌فلوت برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت به کارتن انتخاب مناسبی است.

بهتر است برای صادرات گردو از جعبه لمینتی ۳ لایه و ۵ لایه به همراه سلفون استفاده شود تا درصد بالایی از کیفیت محصول حفظ شود.

انتخاب جعبه کارتن صادراتی چه تاثیری در حفظ کیفیت محصول دارد؟

طبق مطالب گفته شده در بسته بندی صادراتی چاپ و طرح کارتن و جعبه نقش مهمی در فروش و برند شدن آن دارد. از طرفی درج لیبل بر روی بسته‌بندی علاوه به زیباتر شدن آن، به عنوان لوگو و معرف کیفیت محصولات است.

به دلیل طی کردن مسافت طولانی نوع متفاوت بسته‌بندی برای استحکام و همزمان حفظ کیفیت آن باعث تفاوت این جعبه کارتنها با بسته بندی داخلی می شود.

کلام پایانی

کارتن ساز با داشتن دانش بیش از ۱۰ ساله خود در زمینه کارتنهای صادراتی و بسته‌بندی‌های بازار داخلی آماده ارائه مشاوره برای تولید جعبه وکارتن به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص جعبه کارتن بسته بندی گردو به صفحه چت های موجود در سایت و صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *