جعبه بسته بندی کتاب | کارتن پستی، کیبوردی و هاردباکس هدیه

کارتن بسته بندی کتاب 01

جعبه بسته بندی کتاب یک ایده ی خلاقانه برای سفارش، خرید و انتقال انواع کتابهاست که به تازگی توجه عموم را به خود جلب کرده است به طوری که نویسندگان ترجیح میدهند برای فروش تیراژ کتاب های خود از جعبه بسته بندی مقوایی با چاپ مرتبط محتویات کتابشان استفاده کنند.

جعبه بسته بندی کتاب

کتابهایی که نوشته می شوند و به چاپ میرسند از لحاظ جلد، کاغذ و نوع صحافی باهم متفاوت هستند همین امر سبب می شود تا برای بسته بندی آنها مدل و جنس جعبه یا کارتن چند لایه تغییر کند. برای نمونه جلد و کاغذ یک کتاب که منعطف و سبک وزن است درون یک جعبه بسته بندی از جنس مقوای پشت طوسی و مدل درب دارویی ته قفلی هم اندازه کتاب قرار گیرد از نظر مقاومت و مراقبت گزینه ی مناسبی است اما برای کتابی با جلد مقوای ایندربرد و وزنی سنگین کارتن لایه دار کرافتی در مدل های کیبوردی پرکاربرد و مطمئن می باشد.

جعبه کرافت کتاب

مقوای کرافت در بسته بندی کتاب مورد استقبال نوسینده و خواننده قرار گرفته به دلیل همخوانی رنگ کرافت با طبیعت و ماهیت متریال کتاب بسته بندی از جنس پرمصرف بوده و از آن در گرماژ و مدل های متفاوتی برای بسته بندی استفاده می کنند.

بسته بندی کتاب

کاغذ کرافت قهوه ای ( خام ) و سفید در گرماژ پایین و انعطاف پذیری بالا برای کاور کردن کتاب های سبک، جعبه کشویی و بسته بندی چند تایی کتاب های جهت ارسال از فروشگاه کتاب فروشی توسط کارتن ۳ تا پنج لایه انجام میگیرد. این بسته بندی در فروشگاه های انلاین کتاب فروشی نیز مورد استفاده عموم و کسانی که اهل کتاب و کتاب خوانی هستند قرار گرفته است.

کارتن لایه دار برای پست کتاب

کارتن لایه داری که برای پست کتاب از آن استفاده میکنند همان کارتن پستی های کرافتی چهار درب می باشد که برای طی کردن مسافتی طولانی مقاومت آنها را اندازه گیری می کنند. کارتن پستی بدون چاپ و چاپدار بهمراه لیبل مشخصات کتاب ها نشانگر محتویات داخل بسته بندی میباشد و بیش تر با عنوان کارتن پستی و کارتن آماده در مدل چهار درب آمریکایی آنها را می شناسند.

از کارتن آماده برای اسباب کشی و جابجایی کتابها نیز استفاده می‌کنند تا در یک جابجایی بتوانند تعداد زیادی از کتابها را به راحتی حمل کرده و شمارش بهتری داشته باشند. مخصوصاً زمانیکه بخواهند کتابها را بر اساس نوع نوشته ها دسته بندی کنند، کارتن آماده به آنها کمک خواهد کرد تا این دسته بندی را با نظم و شناسایی سریع انجام دهند.

جعبه بسته بندی کیبوردی | خرید و سفارش کتاب

جعبه مدل کیبوردی ساختاری شبیه به کتاب دارد به همین علت انتخابی آسان و ایده آل برای بسته بندی کتاب می باشد. این بسته بندی از جنس مقوای کرافت سه لایه و ایندربرد گرماژ ۴۵۰( گرم بر متر مربع ) است که بدون چاپ و چاپدار آن بر حسب سلیقه نوسینده و مخاطبین کتابش می باشد. برای خرید کتاب های نویسندگان اصولا کتابهایی که درون یک بسته بندی قرار گرفته اند طرفداران بیشتری نسبت به همنوعان خود دارند زیرا کتاب شی با ارزشی است که نگهداری از آن برای کسی که مطالعه میکند در اولویت قرار دارد.

برای سفارش کتاب از کتابفروشی های حضوری و آنلاین از کارتن لایه دار جهت حمل و نقل استفاده می کنند به این منظور که مانع از پارگی، دفورمگی جلد و جذب رطوبت به بافت کاغذی آن شوند.

جعبه هاردباکس و هدیه کتاب

برای هدیه دادن یک کتاب کادوپیچ کردن با کاغذ کادو دیگر قدیمی شده و جذابیت آنچنانی ندارد. جعبه هاردباکس ساخته شده از مقوای فشرده و منسجم به صورت سفارشی در ابعاد های متعدد با طرح چاپی متنوع برای هدیه دادن کتاب تولید و چاپ می گردد.

جعبه هاردباکس مدل کیبوردی، تلسکوپی، کشویی به اندازه ی کتاب و به شکل مکعب مستطیل با ارتفاع کم کاربردی است که طرح چاپی با پوستر چاپ اُفست بر روی آن لمینت می شود و تمامی این روند از ابتدا توسط نیروی انسانی انجام می گیرد این موضوع نشان دهنده ی رعایت ظرافت و دقت کافی در تولید این سبک جعبه می باشد. بیشتر برای کتاب های اشعار افراد معروف و نامدار مانند شاهنامه فردوسی، گلستان و بوستان سعدی، دیوان حافظ، کلیله و دمنه با کتاب های نویسندگان بزرگ عصر معاصر داخلی کشور و خارجی در نظر گرفته میشود زیرا این سبک کتابها مناسب برای هدیه دادن میباشند.

یکی از نمونه هاردباکس مخصوص کتاب را در این تصویر مشاهد کنید، این مدل همانند یک منقسم کتاب را درون خود ثابت و به دور از هر گونه آسیبی نگه می دارد با این تفاوت که منقسم های بسته بندی های گوناگون مجزا میباشند اما این سبک متصل به خود بسته بندی ست.

هاردباکس کتاب


طرح چاپی جعبه و کارتن کتاب

کارتن و جعبه های بسته بندی کتابها بدون چاپ و چاپدار هستند که نوع چاپدار آن به نوع کتاب و طرح چاپی جلد آن نیز بستگی دارد. کارتن بسته بندی چندین شماره از یک کتاب چند جلدی چاپ لمینتی از مجموع تصاویر روی جلد کتاب دارد یا لیبل چاپی مشخصات کتاب بر روی کارتن چسبانده شده است. گزینه ی ساده تر چاپی برای بسته بندی از جنس کرافت چاپ فلکسو می باشد.

سوالات کاربران

جعبه آماده بسته بندی کتاب از مدل کیبوردی دارید؟

خیر اما کارتن پستی کیبوردی بدون چاپ موجود است در صورت یکی بودن سایز آن با کتاب می توان استفاده کرد.

پاکت کتاب چیست؟

پاکت کتاب همان مدل جعبه درب دارویی ته قفلی که کمی بالاتر راجع آن صحبت کردیم می باشد اما با این تفاوت که لبه ی درب جعبه تا روی بدنه کشیده شده و سپس چفت میشود.

کارتون بسته بندی کتاب مدل چهار درب برای فروش آنلاین کتاب مناسبه؟

بله مناسب ترین بسته بندی برای فروش آنلاین ۴ درب و کیبوردی است.

صحبت آخر

جعبه و کارتن بسته بندی کتاب علاوه بر محافظت از کتاب یک نوسینده، میزان اهمیت او به آن و نوشته هایش را در نگاه مخاطب و خوانندگان پر رنگ می کند. نوع بسته بندی کتاب ساده است و به راحتی می توان جعبه یا کارتن را فیکس سایز آنها گرفت زیرا شکل ظاهری یک کتاب شبیه به جعبه میباشد. کارخانه کارتن سازی امروزه در تمامی مشاغل و صنایع مختلف با تولید و چاپ کارتن های متنوع بسته بندی حضور دارد، بسته بندی کتاب نیز یک ایده ی نوظهور برای صنعت چاپ و بسته بندی میباشد. شما میتوانید با کارشناسان فروش ما جهت مشاوره و راهنمایی از طریق لینک تماس در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *