جعبه بسته بندی جاروبرقی ” کارتن لمینتی و فلکسویی “

جعبه کارتن جاروبرقی لمینتی فلکسویی

جعبه بسته بندی جاروبرقی یک بسته بندی مناسب برای این لوازم خانگی پرتقاضا می باشد و هم چنین مورد نیاز و تائید شده از نظر تولیدکنندگان و عموم مردم بوده است، هر وسیله ای نیاز به یک بسته بندی و مراقبت از قطعات داخلی و خارجی دارد. لوازم خانگی از نوع برقی مانند یک جاروبرقی علاوه بر قطعات حساس حاوی یک موتور نیز میباشد که باید هنگام تولید و جابجایی از آسیب دیدن آن حد الامکان جلوگیری کرد.

یک پوشش مقوایی همراه با نگهدارنده انتخاب مناسبی برای ایمنی و امنیت یک وسیله خانگی برقی می‌باشد. حال در این مطلب، ساختار این بسته بندی جاروبرقی را خدمت شما عرض میکنیم تا از دید یک تولیدکننده و نیازمند به یک بسته بندی مستحکم و از نگاه مصرف کننده ای که قصد خرید دارد، بتوانید تشخیص دهید که چه عواملی و چه ویژگی هایی برای حفظ محصول و لوازم خانگی شما لازم است. این نوع بسته بندی مناسب برای انواع جاروبرقی سطلی، مخزن دار، ایستاده، خوابیده و رباتیک می‌باشد.

جعبه پاکت جارو برقی با بسته بندی کارتن مادر

ویژگی جعبه بسته بندی جاروبرقی

جاروبرقی به یک وسیله ی ضروری و لازمه هر خانه ای تبدیل شده است که عملکرد تمیزی و زدودن آلودگی را تسریع بخشیده و یک وسیله ی راحت هنگام انجام کار های خانه می باشد زیرا دسته ی طراحی شده برای آن مانع از تحرک اضافی و خم و راست شدن افراد میشود.

هنگامیکه اولین جاروبرقی در سال ۱۹۰۳ توسط جیمز اسپنگلر اختراع شد تا امروز که نوع رباتیک آن را مشاهده میکنیم نیاز به یک بسته بندی هم چنان پابرجاست و کارتن همیشه یک گزینه مطلوب برای بسته بندی های مختلف است. یک کارتن از تعدادی لایه مقوایی ساخته شده است که شامل مقوای صاف و موج دار می‌شود. هنگام تولید و چاپ کارتن برای بسته بندی جاروبرقی از دو روش استفاده می کنند:

  1. اُفست لمینت شده
  2. فلکسویی

برای چاپ لمینت و یا کارتن لمینتی شده جاروبرقی در بیشتر مواقع از کارتن ۳ لایه و ۵ لایه استفاده می‌شود که شرح لایه‌بندی آن بدین صورت است، یک لایه صاف و مسطح و دیگری شیاردار فلوتی می باشد اما بعد از چسباندن پوستر چاپی به لایه ی آخر ضخامت آن تغییر می کند.

جعبه یا کارتن فلکسویی جاروبرقی، چاپ آن به صورت فلکسوگرافی است ۴ رنگ جوهر از قبل تعیین شده درون دستگاه چاپ وجود دارد که طراحان میتوانند با استفاده از توانایی خود در طراحی، تصویری از یک جاروبرقی با دقت پیکسل پائین برای چاپ روی کارتن آماده کنند. این نوع چاپ مستقیم بر روی کارتن انجام می گیرد.

جعبه کارتن فلکسویی جاروبرقی

طرح و تایپوگرافی کارتن لمینتی

طرح، تصویر و یا نوشته روی یک بسته بندی کارتنی یا کارتن لمنیتی میتواند هرچیزی باشد اما برای کارتن جاروبرقی عموماً تصویر جاروبرقی به همراه مشخصات و مدل آن بر روی جعبه بسته بندی چاپ می شود. در این سبک چاپی تصویر بر روی رنگ قهوه ای یا سفید لایه مقوا خارجی و پوستر لمینتی کارتن چاپ می‌شود.

جعبه کارتن لمینتی جاروبرقی

برش و منقسم در جعبه و کارتن جاروبرقی

هولدر یا نگهدارنده (منقسم) دربسته بندی جاروبرقی از نوع متفاوتی میباشد یونولیت، نایلون حباب دار و خمیر مقوا که در مرحله‌ی بازیافت ضایعات کارتن وقتی خمیر بازیافتی به دست می‌آید آنرا به شکل ابتدا و انتهای یک جاروبرقی فرم می دهند که هنگام قرار گیری داخل یک کارتن جاروبرقی را درون خود نگه دارد تا از تکان خوردن های هنگام حمل ونقل و صدمه های احتمالی جلوگیری کند. برش در این مدل بسته بندی به صورت برش دایکاتی می‌باشد.

هم چنین برای این جعبه بسته بندی جاروبرقی متوسط تا بزرگ می توان دستگیره نیز در نظر گرفت مانند کارتن میوه یا کارتن اسباب کشی در دو طرف آن حفره هایی برای جا گیری دست برش دهند تا بتوان با گرفتن آن دستگیره به راحتی جابجایی انجام داد. خدمات پس از چاپ، این ویژگی های اضافه شده در روند تولید بسته بندی جاروبرقی بسیار محدود میباشد زیرا به درج تصویر و اطلاعات بسنده می‌کنند اما از سلفون براق یا مات هنگام پوستر زنی استفاده میشود.

استفاده دیگر از این کارتن

گاهی اوقات مقاومت این گونه از کارتن مقوایی باعث می‌شود از آن در مواردی دیگر هم چون نگهداری ظروف شکستنی یا بعنوان کارتن اسباب کشی استفاده مجدد کرد، دفورمگی در انها بسیار کم می باشد و توانایی تحمل وزن بالا را دارند، هم چنین استفاده از پوستر لمینتی روکش سلفون باعث میشود به راحتی دچار پارگی نشود.

سوالات شما

قیمت جعبه بسته بندی جاروبرقی به چه عواملی بستگی دارد؟

ابعاد و وزن جاروبرقی، تعداد لایه و جنس مقوا، طرح و چاپ پوستر، تیراژ

برای ارزان تمام شدن قیمت جعبه جاروبرقی چه پیشنهادی دارید؟

یک کارتن بدون چاپ یا چاپ عمومی فلکسویی

من میخوام هرکدام از اجزای جاروبرقی مثله خرطومی، کابل، پاورهد داخل کارتن به صورت مرتب چیده شن چه پیشنهادی دارین؟

شما می توانید از منقسم کارتن برای این کار استفاده کنید هر کدام از آنها را درون یک بسته بندی یا قسمتی مشخص جای گذاری کنید.

کلام آخر

هنگامی که صنعت چاپ و بسته بندی – کارخانه های کارتن سازی پا به بازار گذاشتند راه حل بسیاری از مشکلات را همراه خود آوردند. بسته بندی مقاوم در عین حفظ ظاهری با طرح و رنگ متنوع بسیاری از نیاز های بسته بندی را به بهترین شکل برطرف کرد. یک کارتن با استحکام کافی حتی بدون چاپ یا چاپدارعمومی ویژگی مهمی برای هر تولید کننده و تامین کننده است، موضوع طراحی اختصاصی بر روی بسته بندی یک محصول نیز این خصوصیت را متمایز از رقبا میکند و دلیلی بر پیشرفت کسب و کار می‌شود.

پس با کمک گرفتن و راهنمایی از تیم فروش یک کارخانه کارتن سازی در انتخاب نوع بسته بندی دقت لازم را  داشته باشید تا سرمایه صرف شده در راه درستی قرار گیرد.

[ثبت امتیاز]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *