کارتن بسته بندی بستنی از جعبه نیم کیلویی تا کارتن مادر و منقسم

کارتن و جعبه بسته بندی بستنی

کارتن بسته بندی بستنی این خوراکی سرد خوشمزه و پر طرفدار زمانی مورد استفاده قرار گرفت که تولیدکنندگان تنوع در شکل ظاهری و طعم آن را افزایش دادند. بستنی برای حفظ مزه و ظاهرمنسجم خود نیاز به بسته بندی محکم دارد که بتواند سرمای زیاد را تحمل کند همچنین بادوام، انعطاف پذیر و کاربر پسند در اندازه ها و اشکال گوناگون باشد.

همه ما می‌دانیم دوستداران بستنی در همه جای دنیا هستند و این موضوع در مورد انواع برندهای بستنی نیز صدق می‌کند در چنین رقابت تنگاتنگ و بالایی همانطور که میدانید باید ایده های ناب و درخشان بازاریابی و برند سازی را در بازار ارائه دهید. یکی از بهتریت تصمیمات تاکتیکی در اینجا بسته بندی بستنی در کارتن و جعبه های مقوایی با طراحی جذاب و ملموس می‌باشد.

قبل از اینکه انواع بسته بندی بستنی را مورد بررسی قرار دهیم یک دانستنی جالب را با شما در میان می‌گذاریم، آیا می دانستید تاریخچه ی بستنی به کشور ما ایران و سلطنت کوروش کبیر برمیگردد؟ ۵۰۰ سال قبل از میلاد در زمان هخامنشیان یخ شیرین خرد شده را با انواع میوه ها مخلوط می‌کردند و مانند بستنی یخی میوه ای آن را مصرف میکردند که بعدها توسط کشورهای دیگر دچار تغییر و تحولاتی شد تا به شکل بستنی هایی که امروزه تولید می‌شوند جزء یکی از علاقمندی های افراد قرار گیرند.

سرانه مصرف بستنی و نیاز به کارتن بسته بندی

طبق آخرین آمار در کشور ایران ۳۵۰ هزار تن بستنی در یک سال تولید شده که ۹۰ درصد آن وارد بازار داخلی و ۱۰% به کشورهای دیگر صادر میشود. هر ایرانی حدود ۴ کیلوگرم در سال بستنی می‌خورد هم چنین ایران در جایگاه ۹۴ جهانی برای تولید و صادرات بستنی قرار دارد. با تکیه بر این آمار و ارقام می توان کاملا به اهمیت بسته بندی در تولید و صادرات بستنی پی برد همچنین میتوان گفت تنوع بسته بندی بستنی با توجه به نوع بستنی چوبی، لیوانی، کیلویی، قیفی، سنتی و غیره متفاوت میباشد هم در مدل جعبه یا کارتن و هم در نوع چاپ آن، در ادامه تمامی مدل ها را برایتان گفته ایم.

کارتن بستنی کیلویی و کیک بستنی

بستنی کیلویی برای مصارف خانواده تولید می‌شود که نیازمند بسته بندی اولیه و ثانویه میباشد که میتوان برای آن به جز مقوای ایندربرد بهداشتی، مقوای پشت طوسی نیز پیشنهاد کرد این مقوای یک رو سفید هنگام محاسبه ی قیمت برای تولیدکننده ارزان تر تمام می شود اما برای صادرات عموماً از مقوای دو رو سفید (ایندربرد) به دلیل استخونی بودن و استحکام بیشتر هنگام حمل و نقل استفاده می‌کنند.

بسته بندی اولیه از جنس نایلونی می باشد که مانع از تماس مستقیم بستنی با سطح مقوای کارتن می‌شود، این مقوا تا حدودی دمای محصول داخل خود را حفظ می‌کند و از نفوذ رطوبت و آلودگی به درون جعبه جلوگیری می کند بافت کاغذ به گونه ای می باشد که هوا به سختی وارد آن شده و بستنی فریز شده تا مدتی حالت جامد خود را از دست نمی‌دهد به همین علت تولیدکنندگان برای بسته بندی به سراغ گزینه ی مقوایی رفتند.

مدل این نوع بسته بندی دو درب دارویی، درب دارویی ته قفلی و گاهاً زیره رویه می‌باشد. در نوع دسر بستنی برای پذیرایی از بسته بندی طلقی و مقوایی استفاده می‌کنند که به گونه ای میتوان به آن جعبه پنجره ای طلق دار نیز گفت داخل آن دسر بستنی یا رول کیک بستنی بر روی یک سینی متالایز مقوایی یا پشت طوسی گرماژ بالا قرار داده می شود.سپس درب آن طلق شفاف است که بر روی سینی می‌نشیند و بستنی از پشت آن مشخص است.

مدل کارتن و جعبه مقوایی بسته بندی بستنی باید دارای جنس مقوای منعطف و مطلوب، درب استاندارد و مستحکم باشند برای کسانی که هربار پس از استفاده آنرا به یخچال فریزر بر می گردانند تا برای زمان بعدی از آن استفاده کنند درب مناسب از جنس خوب تا اتمام محصول بستنی کیلویی بر روی بدنه جعبه باقی بماند.

کارتن مادر انواع بستنی

کارتن مادر بعنوان بسته بندی که داخل آن تعداد معینی بستنی از برند های متفاوتی مانند میهن، پاک، دومینو و دیگر تولیدکنندگان داخلی در نوع بستنی کیم (بستنی چوبی)، لیوانی، نونی و غیره قرار میگیرد برای حمل و نقل، بارگیری، انبار گردانی (شمارش انبار) بسیار کارآمد بوده و در ابعاد و جنس دلخواه برای هر تعداد بسته بندی تولید می‌شود که بیشتر از جنس کرافت و چاپ نام برند توسط دستگاه فلکسو می‌باشند و مدل عمومی آن کارتن ۴ درب آمریکایی است.

جعبه بسته بندی انواع بستنی

جعبه های ۶ تا ۱۲ تایی بستنی برای بسته بندی و خرید هفتگی و ماهانه یک مصرف کننده مورد استقبال قرار گرفته که در سایزهای مختلف و با چاپ لمینتی توسط شرکت جعبه سازی تولید میشود مدل این جعبه درب دارویی ته قفلی و جعبه کیبوردی می‌باشد در این مدل جعبه بستنی به دلیل آسان باز شدن درب آن مصرف کننده پس از هربار باز کردن یخچال فریزر به راحتی میتواند یک عدد بستنی را از داخل جعبه بردارد همچنین برای تنوع میتوان بر روی آن خط چین قرار داد تا مانند درب دستمال کاغذی از یک محل مشخص برش خورده و بتوان به محتویات داخل آن دسترسی داشت.

در نوع بستنی قیفی مدل جعبه ای را اغلب همراه با منقسم یا نگهدارنده مقوایی آن تولید می‌کنند تا بستنی به حالت ایستاده درونش قرار گیرد، این نوع بسته بندی خاص به برند شما حس تمایز میان رقبایتان را میدهد هم چنین میتوان با ایده پردازی و چاپ لمینتی این جلوه و خاص بودن را دوچندان کرد. هم چنین بعنوان استند بستنی قیفی نیز از آنها در یخچال فروشگاه ها استفاده می‌کنند زیرا مقوا در گرماژ و ضخامت بالا مقاومتی کافی برای ایستاده نگه داشتن این قبیل محصولات از خود نشان می دهد.

یک پیشنهاد از کارتن ساز

با انتخاب چاپی زنده همراه قدرت ماندگاری بالا و سایز بندی دقیق میتوانید به سراغ جعبه هایی با مدل های خاص و یونیک بروید مانند بسته بندی مقوایی کشویی همراه منقسم که درون آن بستنی ها را به صورت تکی در کناره هم قرار دهید. استفاده از خدمات پس از چاپ مانند برجسته سازی و طلا کوب میتواند در صادرات و فروش خارجی محصول شما تاثیر گذار باشد. بعنوان پیشنهادی دیگر میتوانید برای نوع بستنی لیوانی از مقوای ایندربرد برای بسته بندی تکی به صورت پنجره ای چهار گوش استفاده کنید همانطور که در تصویر میبینید با این مدل طراحی جعبه توانسته اند مشکلات ضربه گیری بسته بندی لیوانی را برطرف کنند و اینکه برای چفت شدن آن درون جعبه نیز با استفاده از برش درب بستنی را به داخل مقوا قفل کرده اند.

کارتن و جعبه بسته بندی بستنی 02

شاید برایتان سوال پیش آید که چرا باید برای بستنی، این سبک جعبه را سفارش دهیم؟ همیشه برای متفاوت بودن راهی است اگر می‌خواهید بین سایر تولیدکنندگان با شما تفاوتی مشهود باشد از طرح ها و مدل های سفارشی بهره ببرید تا رشد فروش خود را مشاهده کنید زیرا چشم انسان به دنبال تفاوت هاست.

سوالات کاربران عزیز

بافت جعبه در چاپ و جلوه ی بسته بندی بستنی تاثیر دارد؟

بله، شما باید در انتخاب جنس مقوایی بسته بندی خود دقت لازم را داشته باشید تا هنگام چاپ به مشکل برنخورید برای مثال یک چاپ رنگ تیره با روکش مات بر روی مقوایی با رنگ کدر و تیره مانند کرافت جلوه ی طرح چاپی و محتوای نوشته شده شما را تار و ناخوانا می‌کند.

آیا برای سفارش بسته بندی بستنی حداقل تیراژ وجود دارد؟

بله سفارش شما باید به اندازه ۱۰۰۰ تا باشد.

بعنوان یک تولیدکننده اولویت من این است که بستنی خنک و دست نخورده داخل بسته بندی باقی بمونه برای جلوگیری از رطوبت چه پیشنهادی دارید؟

بله شما میتوانید در بسته بندی خود بر روی لایه داخلی روکش سلفون قرار دهید تا مانند عایق برای محصول شما عمل کند.

صحبت پایانی

مونتاژ آسان این کارتن و جعبه های بسته بندی به شما این امکان را میدهد تا به تجارت خود سرعت ببخشید و طراحی خلاقانه چاپی بر روی آنها تبلیغاتی نامحسوس برای برند شماست پس بهتر است با استفاده از تجربیات واحد های مختلف کارخانه کارتن سازی و مشاوره با کارشناسان فروش برای برآورد قیمت مناسب از طریق تماس، یک بسته بندی ویژه و کار آمد مختص محصول خوشمزه و یخ زده ی خود انتخاب کنید، ما جعبه های بستنی را با قیمت عمده و مقرون به صرفه با چاپ سفارشی و طراحی منحصر بفرد، همراه رویکردی کار آمد و جدید ارائه می‌دهیم.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *